CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX M De Juniores naar het Bollenland IV. ïr~~ 45 beproefden onze krachten op het hoofd van Jut en lachten met lacherige meiskens in 't Lachhuis, terwijl trainer Castle een geweldige voorliefde voor de Rutsch- baan scheen te hebben en volgens zeggen tienmaal voor één geld een rit maakte. Buziau zou zeggen: ,,'t is een weet, hè!" De tijd vloog om en eer we het wisten zaïten we weer in den trein naar Mokum. Gedurende de thuisreis hield een deel van ons gezelschap na-kermis en had de van het Frederiksplein en ondergeteekende arriveerde daar eerst om 6.10. Auto nergens meer te zien en dus de spat er in, om alsnog bij de tweede stopplaats voor het gebouw der Gem. Tram een poging te wagen, wat inderdaad lukte. Onze secretaris E.-C. liet ons op den rit door Mokum en passant Londen en Parijs zien, waar bij o. a. de Overtoom als Boulevard de Luxembourg en de Nassaukade met Rotterdammerbrug resp. als Seine en Tower Bridge fungeerden! De stemming zat er direct in en in Haarlem daverde de Aja<x-marsch door de straten. De Bollen mitsgaders de daaraan beves tigde bloemen zagen er netjes uit; sommige kweekers hadden de aardige attentie gehad ze in 't rood en wit te houden. Bij Noordwijk hebben we gepauzeerd, koffie- Junioren A en B naar de Bollenstreek grootste pret, terwijl een ander gedeelte zich onledig hield met kaarten. Ik had het genoegen met meer be zadigde Ajacieden te reizen en dientengevolge tapten wij, daar er dames in onze afdeeling waren, alleen nette moppen. Nietwaar Elly! Onderweg offreerde Mr. Smit ons eenige ververschingen en zoo bereikten wij met een half uur vertraging Amsterdam, waar wij, alhoewel het succes, uit sportief oogpunt beschouwd, niet groot was geweest, dankbaar en voldaan afscheid van elkander namen. Namens alle deelnemers zeg ik Wim de Bois dank voor zijn gezellige en prettige leiding van dezen toer. GOALTIE. 4^ Allereerst even opgemerkt, dat ik deze regels „op verzoek" schrijf, dus als 't een sof is, ben ik niet de schuldige. In ieder geval is de trip zelf geen sof ge weest; de zaak was keurig in orde. Over 't allereerste stukje van den rit kan ik geen inlichtingen verstrekken, de wagen vertrok n.l. 6 uur gedronken en de Noordzee bezichtigd. Laatstgenoemde zag er ongeveer net zoo uit als bij Zandvoort. Dwars door de duinen ging het terug naar Haarlem, binnen welks veste de sportieve strijd werd aangebon den door A. en B. tegen twee elftallen van E.D.O. We wonnen beide wedstrijden met 60. Onze secretaris E.-C. in de wolken! Ongeveer drie uur tuften we weer Mokumwaarts en zaten 4 uur aan tafel in de Metropole. De heer Desmit hield een kleine toespraak, stak een pluim op onzen hoed voor het vertoonde spel en bracht een woord van dank aan den heer Doon Sr. voor zijn medewerking, waardoor het mogelijk was geworden behalve den autotocht ons nog een maaltijd aan te bieden. Ook de heer Doon sprak nog de schare toe, waarna het offensief op de diverse gevulde schaJen geopend werd. Na nog 'n kopje thee gedronken te hebben en den heer Desmit dank gebracht te hebben voor de lei ding, ging ieder weer naar huisof niet natuurlijk. G. D. -J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 11