i CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Het Nederlandsch elftal I Voor den wedstrijd Nederlandsch elftal— Tsecho Slowakije waren wederom twee Ajacieden uitgenoodigd deel uit te maken van het Nederlandsch elftal. Onze links back van Kol bleek echter door een ongeval verhinderd te zijn, waardoor de R. C. H.'er Krom zijn plaats innam. Op de links half back plaats de buteerde Theo Scheffers, die aan de verwach tingen heeft voldaan. Van deze plaats onze hartelijke gelukwenschen Lv_ nen. Ellebogen en rugduwen was aan de orde van den dag, terwijl de tegenstanders meesters warbn in het bespringen van onze backs en keeper. Het had een haar gescheeld of v. d. Lee hadden ze een been gebroken. Het liep met een fiksche scheenwonde nog betrekkelijk goed af. In de rust moest Kirwan de boel aan elkaar lijmen want vrijwel niemand was er heelhuids afgekomen. Zonder veel animo trok het team het martel-arena weer in! Binnen twee minu ten hadden ze Karei v. d. Lee weer te pakken. Frans Schoevaart maaide een stuk of wat Oostenrijkers tegen den grond met het gevolg dat onze tegenstanders steeds wilder werden. Geen wonder dat Ziegeler nummer twee uit het net moest halen. De referee bleef „nergens". Het publiek floot bij iedere overtreding der tegenstanders en koos geheel onze partij. Wij lieten ons nog een kwartier smijten maar toen vond Chris Holst het meer dan genoeg. Hij confereerde met de W. A. F. officials die hem gaarne toestonden het spel te staken. De tegen partij verliet de arena onder gejoel en gefluit en wij waren eerlijk gezegd blij dat wij goed en wel weer in de auto zaten, zonder dat er één onzer met een gebroken arm of been naar 't gasthuis moest! Sportief was de tweede match een misluk king. Des avonds namen wij deel aan een gran dioos banket waar een paar honderd eters aan zaten. Piet v. d. Broecke voorop, z'n buik volbehangen met plakken gewonnen bij de wielrennerij, hetgeen op de Oostenrijkers een a) 33 inn. niet minder dan 11 punten oplevert. Als na 5 innde stand 20O is, verschijnt Bogaard op de werpplaat, Ook dit heeft voor V.V.G.A. niet het gewenschte resultaat. Na eenige discussie wordt dan besloten een ernstige poging aan te wenden door „het nulletje te houden" en wordt v. d. Heuvel in de 8e inn. weer aangezet. Het begint er dan waarlijk op te lijken, dat de Ge meente-Ambtenaren de eer zullen redden, doch uitstekend veldwerk van Wim de Bois is oor zaak, dat een paar ferme tikken evenmin succes opleveren. Het einde komt dm met een 29O overwinning voor Ajax, Het verloop der innings was: Ajax: 0—5—2—11—2—2—5—1—1 29. V.V.G.A.: 0—0—0—0—0—0—0—0—0 O, We willen dit verslag niet beëindigen, alvorens er nog eens op gewezen te hebben, dat het minste, dat van de spelers verlangd kan worden, toch wel is, dat men behoorlijk (d.w.z. aan den leider) en tijdig, d.w.z. uiterlijk Vrijdagmorgen), kennis geeft, wanneer men verhinderd is te spe len. Verder noteere ieder, dat de wedstrijden om drie uur aanvangen en, mede te voorkoming van boetes, men te zorgen heeft op dat uur gereed te zijn. Door de overwinning, welke de pasgevormde le klassers Z,R.C. op Concordiabehaalde (1512), worden we in de finale geplaatst tegen eerstgenoemde club of A,G.H,C., welke thans met ons in de demi-finale zitten. A.s. Zaterdag spelen we den len competitie wedstrijd, tegen ConcordiaHelaas moeten we al dadelijk enkele cracks missen, n.l, Harinck en Wim de Bois en mogelijk ook Roodenburg, ter wijl onze le reserve Piet Vunderink eveneens verhinderd is. Doon en Westerloo hebben echter j.l. Zaterdag tegen V,V,G.A,, toen zij Stam en Baars vervingen, bewezen, het honkbalspel al aardig onder de knie te hebben en we zijn dan ook allerminst bevreesd. Doch ook thans is op passen de boodschap, want Roding r.s. zullen haren op snaren zetten, om de gloeiende kogels van Jan te raken! FAN,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3