TV 32 CLUBNIKUWS BKR A F. C. AJAX =V veel goed maken. Wij moeten minstens zorgen bij de drie bovenste clubs te behooren en dat is mogelijk door uit de laatste 4 wedstrijden nog verschillende punten te halen. M.a.w. als het snoepreisje naar Londen achter den rug is beginnen wij met goeden moed aan het slot van de kroon-wedstrijden om Hollands championaat. Misschien dat wij bij den eind- wedstrijd om den Engelschen Cup voldoende ervaringen opdoen om een bevredigend eind resultaat te kunnen boeken. Wij wenschen den Heeren die Vrijdag a.s. naar de Britsche eilan dengroep oversteken, veel succes, mooi weer en veel plezierAu revoir. J. J. G. v!' FEUILLETON IV Weenen op Zondagmorgen is lief! Geen ge roezemoes van vrachtwagens en drukdoende zakenmenschen en 't lieve voorjaarszonnetje goot haar stralen over de breede wandelwegen, waar onze Ajacieden een paar uurtjes wan delden om 't schoons van de hoofdstad van Weenen meer van nabij te bekijken. Wat een chique in die dagen! Vooral de kwieke Oos- tenrijksche officieren in hun nauwsluitende uniformen trokken onze aandacht en 't uur waarop Chris Holst een luchtige lunch had aangekondigd klonk te snel. Een groote sight seeing car bracht ons naar 't veld van de W. A. F. Reeds duizenden toeschouwers om zoomden de lijnen om het eerste treffen in de door de W. A. F. georganiseerden seriewed strijden tusschen Victoria Berlin en een Oostenrijksche eerste klasser gade te slaan. De Berlijners verloren met 60 en brachten er niet veel van terecht. Daarna was de beurt aan de Amsterdammers. Het terrein was gelijk, steenhard en begroeid met korte harde stop pels die de knieën van onze spelers onaange naam aanraakten als men met moeder aarde kennis maakt. Iets dat nog al eens gebeurde nadat de Oostenrijkers onze jongens meer dan hardhandig op zij zetten. De scheidsrechter was eenvoudig nergens! Na een pittig begin scoorde de tegenpartij doch onze vlugge voorwaartsen maakten spoedig gelijk! Van af dit oogenblik zou de pret begin- HONKBAL. 'n Nieuw record! We kloppen V.V.G.A. met 29—0! Het ging inderdaad op z'n Amerikaansch! De Gemeente-Ambtenaren, die een week te voren met zooveel succes het nieuwe seizoen hadden ingezet, door den le klasser Quick met 65 te kloppen, kregen tegen het uitstekend spelende Ajax-team zelfs geen kans, om ook maar een enkel punt te maken, terwijl de V.V.G.A.-keeper niet minder dan 29 maal 'n Ajax-man het thuis- honk zag passeeren. Wie echter denkt, dat de UIT DE OUDE DOOS. IV. roodzwarten slecht speelden of dat hun werper zwak was, is er glad naast D( ch tegen het snelle gooien van Jan v, dHeuvel waren de V.V.G.A.- ets ten eenen male niet opgewasschen en had men al eens succes, dan zorgden de Ajacieden door goed spel op de honken en in 't veld er wel voor, dat de kans op een punt tot nul ge reduceerd werd. We zijn er zoodoende in geslaagd 'n nieuw record op onzen naam te brengen, aangezien het nog niet voorgekomen is, dat één der partijen geen enkel punt wist te maken. Ook het slagwerk was bij Ajax uitstekend. Diverse malen verdwenen de ballen in het verre veld en de V.V.G.A.-velders hebben dan ook niet over weinig werk te klagen gehad. V.V.G.Agaat 't eerst 't veld in en heeft al dadelijk succes, als Joop Smit op het V.-honk uitgegooid wordt, Kreuger voor „3 slag" ver dwijnt en Bogaard eveneens vlak voor het V.- honk sneuvelt, 'n Luid hoera van de talrijke V.V.G.A.-supporters is 't gevolg van dit succes. De vreugde is echter van korten duur, want ook V.V.G.Aweet 't lste honk niet te bereiken. Nr. 1 en 2 gaan voor „3 slagaan den kant, nr. 3 is uit op 't eerste. In de 2e inn. demonstreert Ajax dan al direct haar meerderheid door 5 runs te scoren, in de 3e gevolgd door 2, terwijl de 4e J\

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 2