(F CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 29 Waarom Athletiek? Doet U aan athletiek, waarde lezer? Niet? En waarom dan niet? Geen geld voor? Och kom, U neemt een oud hemd, U knipt de pijpen van een oude broek, dan een paar gymnastiekschoentjes en de heele uitrusting is klaar. Geen gelegenheid zegt U? Oh, U doet mis schien aan voetbal? Ja juist, dat dachten wij al. Maar als die club van U in de wintermaan den voetbalt, wat doet ze dan in den zomer? Ook voetballen? Winter en zomer door, 52 weken per jaar? 't Lijkt ons wat al te veel van het goede! Maar die voetbalclub van U gaat dan zeker héél goed met haar onafgebroken voetballen? Wat zegt U, valt dat niet mee? Voetbalde die andere club niet beter dan Uw ploeg, maar wa ren ze veel sneller en hadden ze meer uithou dingsvermogen, zegt U? En zoodoende hebt U verloren? Ja, mijn waarde, dat komt omdat die andere club athletiek beoefend heeft in de zomermaan den, daar wordt je zooveel sneller door en dat telt mee in een voetbalmatch. A 's twee spelers achter den bal aanrennen, gaat de snelste er mee van door en het is juist de aiLetiek, wel ke je die snelheid bezorgt en he' uithoudings vermogen! Hoeveel wedstrijden zijn er niet verloren doordat de eene partij tegen het einde volkomen uitgespeeld was en de mooie voor sprong in de laatste minuten verloren zag gaan? O, U korfbalt ook? Als twee spelers, die on geveer even groot zijn, naar een hoogen bal springen, wie krijgt het leer dan? Degene die het hoogst springt toch zeker? Dat leert de athletiek U weer. Krachtsport en boksen? Kogelstooten en springen zijn daarvoor prachtdingen. Voor wielrenners: de athletiek geeft uithoudingsver mogen. Voor ieder geldt dan dat er geen beter middel is om een vereeniging vooruit te bren gen en in den zomer de leden bijeen te houden dan de beoefening der athletiek. De Amsterdamsche Athletiek Bond stelt gaarne een leider beschikbaar, die belangeloos de club het noodige leert om op athletiekgebied een behoorlijke prestatie te bereiken. De 100 Meter in 13.5 seconde loopen kan om zoo te zeggen iedereen leeren en de A. A. B. bedoelt heelemaal niet de adspirant athletiekers op te fokken tot jonge Nurmi's en imitatie-Paulens; we hebben liever 100 menschen die de 100 Me ter in 13 seconden loopen, dan 1 die er 11 se conden over doet, want de beoefening der ath letiek is door haar natuurlijke bewegingen van het grootste nut voor de algemeene lichame lijke ontwikkeling. Loopen, springen, werpen, de drie hoofd groepen der athletiek, vormen de grondbegin selen van alle bewegingssporten, Heeft niet een autoriteit als Baron Schimmelpenninck van der Oye, de voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Comité, gezegd, dat, welke sport men ook ooit zou kunnen weglaten bij de Olym pische Spelen, de athletiek als de grondslag van alle sporten daar onmisbaar is! Zij vormt de kern der spelen! Er wordt in Amsterdam»dan ook nog veel te weinig waarde gehecht aan de athletiek. De clubs die het geheele jaar door dezelfde sport beoefenen, kunnen haar prestaties be langrijk verhoogen wanneer zij een zomerpauze instellen en dan athletiek beoefenen. Er zijn voorbeelden te over. Stelt Uw Bestuur geen belang in athletiek of is uw club te klein in aantal om deze sport in eigen hand te doen beoefenen? Sluit U dan aan bij een van de vele athletiek-clubs, U zult spoedig pleizier krijgen in de oefeningen en be merken welk een heilzaam middel het voor Uw body is. Op Woensdag 13 April te 8 uur wordt in Feestgebouw Odeon, Singel 460 bij het Ko ningsplein, een propaganda-avond gehouden, waar bekende sportmenschen en kampioenen als AD JE PAULEN, WIM BOLTEN, A. RAS, JAN SELMAN en J. HAITSMA U zullen trach ten te overtuigen van het groote nut der athle tiek voor alle takken van bewegingssport. Het zal U zeker interesseeren om deze sportcracks als sprekers te hooren bij een serie buitenge woon fraaie lichtbeelden en films. De ENTREE IS GEHEEL VRIJ en elke jon-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 9