28 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX "NI Op Vrijdag 22 April a.s. zal onze laatste club avond van het seizoen gehouden worden. Wij rekenen er echter op, dat de trouwe bezoekers voortaan des Vrijdagsavonds hunne schreden zullen richten naar het Ajaxterrein. H.H. Ajacieden, die nog in het Biljardtour- nooi mede spelen, worden beleefd verzocht ge regeld te verschijnen, opdat 22 April alle wed strijden afgeloopen zijn. De Clubavonden-commissie. VAN ZESBé. Heden Zesbé met twee dames uitgebreid, n.l. G. Zie- geler en echtgenoote en K. v. d. Tooren en echtgenoote; beide families een dochter. Hartelijke gelukwenschen, volgende maal rekenen we op een Zesbéër! Door deze vreugdevolle gebeurtenissen en het afstaan van een ordebewaarder aan het 1ste, kwamen we den 27sten van Lentemaand zeer onvolledig op de Z.S.G.O.- velden bij elkaar. We ontmoetten prettige „aangelaten" van vorige ontmoetingen, doch dit verhinderde niet, dat de scheidsrechter ons behoedde voor een modderballet. In een café, onder een gezellige partij stooten, kochten we den scheidsrechter om voor den volgenden match. 3-4-'27. Tegen R.C.W. II een sofday; met 3—1 op ons broek. Vele hindernissen hinderden ons. O. a. kwam de fluitman te laat. De vijandelijke keeper enterde langs de deklat, die geen pit genoeg bezat, om dit jongemensch z'n malle kuren te laten uitwoeden en juist in 't midden den geest gaf. Na de reparatie konden we beginnen, tegen zon en wind in. Na verkenning der krachten blijkt, dat bij ons niet alles botert, vooral de achterhoede is niet van het oude merk. Al spoedig krijgt R.C.W. door misverstand een kansje, waar zij dankbaar gebruik van maakt, 0—1. Dit brengt een weinig leven in het veld en dra laveerde Theeboom langs eenige tegenstandrs en geeft den keeper geen kans, 1 om 1. Z'n eerste dit seizoen; de bloemen zijn gezaaid, jö, dus wachten tot de knopjes uitgebloeid zijn. De strijd wordt dan even gstaakt voor dikken neerslag. Dadelijk na de hervatting krijgt de midvoor van R. de kans om naar het doel te wandelen en deponeert den bal achter Visser, 12. Wij hebben aan de andere zij geen geluk, met ons slechte spel. De rechtsbinnen van R.C.W. zag nog kans onzen keeper den bal te ontfutselen en we gaart met 13 theeën. De 2e helft is bijna één lange aanval op de R.C.W.veste, doch onze voorwaartsen liepen met het hoofd naar den verkeerden kant. Voorts kreeg men geen kans door het veel te forsche spel van R.C.W., vooral het slangen- mensch, de rechtsbinnen, trachtte op alle mogelijke ma nieren brokken te maken, tot de scheidsrechter hem van het veld liet verdwijnen, veel te laat; doch voor hem juist op tijd! Gememoreerd zij, dat Gezie een strafschop miste; ja, als je ook pas vader bent, hè! Tegen „Die Amateure" beter spelen ouwe lui, anders grijpen we naast den beker. WIMA. CLUB-AVONDEN. v»/ ZIT Wij hadden zeer behoorlijk partij gegeven en moesten, voor wij goed en wel weer in de rijtuigen zaten, links en rechts handteekeningen zetten. Des avonds waren wij op stap met de spelers van Tottenham, de bekende beroepsvoetballers uit Londen en hier knoopten wij onze eerste relaties aan met heusche voetballers, die tusschen twee haakjes een paar dagen vóór onzen match met groote moeite 2—2 tegen M.T.K. hadden gespeeld. Een beetje gek was het, dat wij meneer Cshirlhrodskt heele- maal niet meer hebben gezien en wij uitten het vermoe den, dat deze Marathon-looper intusschen met een nieu we bezending voetballers „uit den vreemde" op stap was om ze af te matten. De terugreis naar Weenen was allergezelligst. We hadden het er dragelijk afgebracht, veel geleerd en ons goed geamuseerd. Mijn liefje, wat wil je nog meer? Alleen de centen en de sigaretten raakten op en dat is een leelijk ding op reis! In de hoofdstad van Oostenrijk werden wij door een deputatie hartelijk ontvangen en in Continental onder gebracht. Tegen welke club wij in Weenen gespeeld hebben, zal ten allen tijde een ondoorgrondelijk raadsel blijven. Wij hadden met W.A.F. gearrangeerd voor één match. Achteraf is ons gebleken, dat wij niet tegen W.A.F. zelf, zooals wij dachten, gespeeld hebben, maar tegen een obscure eerste-klasse club, die het met de sportiviteit niet nauw nam. Het terrein van de W.A.F. is schitte rend gelegen, een mooie heuvelrij en in het dal het fraaie veld van onze gastheeren die (jammer van den on- aangenamen wedstrijd) alles gedaan hebben om het ons aangenaam te maken. Doch de wedstrijd zelf was zoo onaangenaam, dat wij het tot even na de rust konden bolwerken en toen de partij gewonnen moesten geven door een tekort aan spelers die fit waren. Doch hier over in een derde en laatste stukje. Ir. v.LANGENBERG.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 8