CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 7' 24 De Z.-aanval begint zich nu óok te roeren en eenige harde kogels worden op onzen goal gelost, doch de ach terhoede is safe. Even voor half-time gelukt het den middenvoor van Z., door een misverstand in onze ach terhoede, met een keihard schot van enkele meters af stand een tegenpunt te fabriceeren. Ten Have reageert hier direct op door voor nummer 3 te zorgen, met wel ken stand de rust ingaat. Na de thee voegt van Hesteren nog twee doelpunten aan ons totaal toe en slaagt ook Z. er in nog éénmaal ons net te vinden, zoodat wij dezen prettig gespeelden wedstrijd met 52 wonnen. Ons geheele elftal kan op een goeden wedstrijd terug zien, er werd snel gespeeld en goed gecombineerd, zoo dat onze tegenstanders geen schijn van kans kregen. Wiegel was de kalmte zelf, v. Os voldeed als back goed, maar verviel weer in z'n oude 'fout, n.l. te forsch spel, wat ons op een pnalty kwam te staan, die echter ge stopt werd. Wim de Bois zat als van ouds stevig op den bal en verdeelde het spel goed, terwijl de Boer en de Wit hun tegenstanders volkomen de baas waren. In de voorhoede liep de zaak gesmeerd en vormden Piet en Otten een goeden rechtervleugel, terwijl Klaarbergen als linksbuiten verscheidene mooie voorzetten gaf. GOALTIE. HONKBAL. De oefenwedstrijd, vastgesteld op 26 Maart, kon we gens de slechte weersomstandigheden geen doorgang hebben. Wel zijn verscheidene spieren en gewrichten van de meest enthousiaste honkballers, die toch nog geko men waren, op de „siutelbaan" voor de tribune losge gooid en werd met eenige ferme tikken de „onoverdekte" gebombardeerd, doch aan het spelen van een wedstrijd op het 2e veld viel eenvoudig niet te denken, zoodat we ons met de hierboven omschreven trainings wijze moes ten tevreden stellen. Volgde een ampele bespreking onder de heeren Roo- denburg en Tump als commissieleden en Joop Smit en ondergeteekende als experts op het gebied van honk bal over het aantal in te schrijven negentallen voor de competitie. Terloops zij vermeld, dat dit eigenlijk reeds besloten was en door onzen leider dit aantal (drie) reeds aan den bond was opgegeven. In aanmerking genomen, dat we nimmer drie negentallen tegelijk in het veld be hoeven te brengen en, buiten degenen, die zich pas dit jaar opgaven en dus nog volkomen ongeoefend zijn, over bijna 30 (zegge dertig) spelers de beschikking hebben, komt mij dit geenszins bezwaarlijk voor. Wel is waar zal er misschien, vooral in den vacantietijd, wel eens wat geschipperd moeten worden, doch men vergete niet: honkbal is een opkomende sport en in den bond wordt ook wel eens wat geschipperd. Men vergat het echter blijkbaar wel en besloot (met 1 stem tegen!) het 3e negental alsnog terug te trekken. Het gevolg is natuur lijk, dat verschillende menschen, die graag willen spelen, teleurgesteld moeten worden. Voor hen zullen echter, aldus werd ten minste besloten, zooveel mogelijk vriend schappelijke wedstrijden worden vastgesteld. Het zal nu voor een goed deel van de animo onder de 3e-negen- tallers van het vorige seizoen en de nieuwelingen af hangen of in de toekomst deelname aan de competitie met 3 negentallen gewettigd is. Het le negental werd als volgt samengesteld: Werper: v. d. Heuvel; Vanger: J. Smit; le Honk: Harinck; 2e Honk: Stam; 3e Honk: Bogaard; Korte stop: Kreuger; 1. veld: Roodenburg; m. veld: Baars; r. veld: de Bois. Ziehier dus de namen der 9 cracks, bij het hooren waarvan elk team in den lande rilt en beeftIk voor mij ril en beef al, als ik er aan denk, wat we alzoo moe ten presteeren om aan de verwachtingen van diverse heeren te beantwoorden. J.l. Zaterdag tegen Swift was het tenminste nog lang geen „botertje tot den boom". Maar dat was een partijtje om er „in" te komen, er werd 't een en ander geriskeerd We kunnen tot slot nog melding maken van het pro gramma voor de maand April: 16 April: AjaxA.G.H.C. (uitgesteld). 22 AjaxConcordia. 30 QuickAjax. Ajax IISwift. De eerste wedstrijd tegen de gymnasiasten gaat niet door, aangezien we op dien datum tegen V.V.G.A. (2e ronde Olympiade-beker) moeten spelen. Om den Olympiade-beker. De eerste wedstrijd om den „cup", welke op het Kruis- laanterrein plaats vond en waarbij we, evenals het vo rige jaar, den 2e-klasser „Swift" tegenover ons hadden, eindigde in een 208 overwinning. We verschijnen „au grand complet" in de hierboven aangegeven opstelling in het veld. Swift komt 't eerst aan slag, doch weet het op het werpen van v. d. Heuvel zelfs niet tot het le honk te brengen. Stam is de eerste, die dan voor Ajax het slaghout ter hand neemt. Hij ziet echter geen kans het goede voorbeeld te geven, want voor „3 slag" gaat hij aan den kant. Bogaard bereikt dan op „4 wijd" het le honk en maakt even later, nadat Kreuger aan slag ge weest is, op een honkslag van Daan Roodenburg het eerste punt van het seizoen. Kreuger voegt er een 2e aan toe, doch verder brengen we het in de le innings niet. De 2e levert Swift het le punt op, terwijl Ajax met 4 antwoordt. Dan gaat het even vrijwel gelijk op, want na 4 inn. is de stand 73. Door zwak veldwerk van Swift wordt de stand in de volgende ronde tot 143 opgevoerd. Ten einde voor de komende wedstrijden wat inge speeld te raken, laat Rodenburg Bogaard de laatste 3 inn. werpen. Aanvankelijk beteekent dit geen verzwakking, doch in de 8e inn. weet Swift met enkele goede tikken en dank zij een paar grove fouten in het veld een viertal J\

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 4