CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 23 =^1 Jelui ziet en weet zelf te goed mannen dat er nog voldoende terrein te herwinnen is. Wij beweren zelfs meer: n.l. dat wij nog een heel goede kans hebben, dit seizoen het kam pioenschap van Nederland te winnen! Als wij a.s. Zondag Heracles er onder hou den, zijn wij 's middags om 4 uur weer een ern stige candidaat voor den titel, let U eens op! En ook al wint onze club dit jaar den gouden Bondsplak niet, dan toch zullen wij in deze kleine reeks wedstrijden een eervolle plaats innemen. Daarvoor heet onze club „Ajax". Daarom voorwaarts! Met heilig vuur! Het gaat voor de rood-witte kleuren, voor de oude Ajax-vlag, die al sinds bijna dertig jaren overal op de Europeesche voetbalvelden met ontzag is begroet! En die moet aan het einde van de wedstrij den om het kampioenschap van Nederland eer vol ontplooid kunnen worden, ook al zal dan Ajax ditmaal, wat wij echter nog niet zoo grif aannemen, geen kampioenseer ten deel vallen. Spelers van Ajax I: Bevestigt uw roemrijke mare! Voor onze oude, fiere rood-witte vlag!! J. J. G. Cs- Oefenwedstrijd l -t l ii a-a ■■nuf ■■■■■■■■■*■11 am VAN DE A.V.B. ELFTALLEN. Aangezien het mij niet mogelijk was, de verrichtingen van onze A.V.B.-ers de laatste twee Zondagen gade te slaan, zal het verslag ditmaal kort zijn. Ajax V kwam tweemaal in het veld, verloor van Z.R. C. II uit met 42, terwijl j.l. Zondag Rapiditas III aan de Kruislaan met 122 werd ingemaakt. Ajax VI b kon het ook niet tegen de Weesper moppen bolwerken. Thans moesten de volgelingen van Wima met 31 de meerderheid van R.C.W. II erkennen. De A juniores hadden den opnieuw vastgestelden wed strijd tegen de D.E.C. dito's te spelen. Het verging den roodhemden al niet beter dan den vorigen keer. Niet minder dan 14 maal moest de D.E.C.-keeper visschen, om den doelpuntenh'onger van Tonny Meijer c.s. te stil len, die daardoor met een 140 overwinning het seizoen besloten. De B juniores zorgden voor een ongeslagen kampioen schap, door tegen V.V.A. met 3—3 gelijk te spelen. Of schoon we met dit resultaat volkomen tevreden kunnen zijn, was het slot toch niet bijster fraai. De voorhoede bleek thans, ofschoon in dezelfde opstelling spelende als tegen A.F.C. na rust, veel minder productief. Ten deele was dit te wijten aan te veel pingelen der vleugelspelers, al dient hierbij opgemerkt, dat zij veel goed maakten door ieder een keurig doelpunt te scoren. Als de wedstrijd 5 minuten oud is, moet wegens een zware regenbui worden gestopt. Deze douche schijnt op de V.V.A.-ers een beteren invloed te hebben dan op de Ajacieden, want tot de rust weten ze hun doel schoon te houden. Zelfs wordt Tuman, die zich door een bles sure aan z'n hand, niet geheel kon geven, na een uitval gepasseerd en met 10 in het voordeel der thuisclub wordt gedraaid. Aanvankelijk vlot het na de rust wat beter en na tien min. heeft Heidenreich met een goed schot succes. Het 2e Aja^-doelpunt en tevens het 100ste van het seizoen worat dan gescoord dooréén der V.V.A. backs, die blijkbaar deze eer niet aan z'n rood-witte tegenstanders gunt! Ofschoon Ajax thans sterk in de meerderheid is, is het V.V.A., dat, wederom na een plotselingen uitval, doelpunt (22). Er is dan nog 20 min. te spelen. Over weg krijgt dan den bal, hij bedenkt zich niet, een schit terend schot volgt en we hebben wederom de leiding. Als ieder reeds aan een Ajax-overwinning denkt, wordt Tuman 2 min. voor het einde voor de 3e maal gepas seerd en eindigt deze laatste ontmoeting alzoo in een gelijk spel (33). Zeer waarschijnlijk krijgen we binnenkort een match tusschen A. en B. Willen de B.-ers een kans maken, dan zal er uit een ander vaatje getapt moeten worden, an ders voorzie ik een débacle voor de ongeslagen kam pioenen. A. B. „vk Schokkend en slingerend snort een trein der E. S. M. langs de Haarlemmervaart. In één der wagons bevindt zich een gezelschap Ajacieden, hetwelk op weg is naar Zandvoort, om een friendly game tegen de „Zilver meeuwen" te spelen. Deze vereeniging werd verleden jaar opgericht door leden van de V.V. Zandvoort, die zich van laatstgenoemde club, door oneenigheid met het bestuur, hadden afgescheiden. In het eerste elftal van „Zilvermeeuwen" spelen nu 7 spelers van het team van Zandvoort, dat eenige jaren geleden promotie- en degra datie-wedstrijden tegen Quick en de Spartaan speelde. Zoo op het papier dus een tamelijk sterk elftal. Wij kwa men als volgt uit: Klaarbergen v. Hesteren ten Have v. Dijk Otten de Wit de Bois de Boer v. Os Wiegel de Bruijn. Z. heeft de eerste helft het voordeel van den vrij ster ken wind, maar al spoedig blijkt, dat onze tegenstanders niet tegen de mannetjes van Wim de Bois opgewassen zijn. Steeds gaat het-goed combineer end op het doel van Z. af en het duurt dan ook niet lang of Bob scoort. Eenige minuten later zorgt v. Hesteren voor nummer 2.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3