CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Kampioensvlag. Het Bestuur der A. F. C. „Ajax" dankt den milden gevers bij dezen hartelijk voor de keu rige vlag de vereeniging aangeboden, ter gele genheid van het Westelijk Kampioenschap. Een speciaal woord van dank aan de dames J. en M. Schoevaart, Volkers en Koolhaas voor de vele moeite, die zij gedaan hebben om het benoodigde bedrag bij elkander te krijgen. M. J. K. Geschorst. C. van Gelderen, van 25 April tot 1 Augustus 1927, (bij herhaling wegblijven van wedstrij den, waarvoor hem een aanschrijving gezonden was). M. J. KOOLHAAS, Secretaris. KRONIEK. /N Twee nederlagen tegen Feijenoord en N.A.C.Ajax geen sikkepit geluk. Onze kansen bestaan nog. Moedig voorwaarts. Voor onze oude fiere vlag! Onze kansen op een hernieuwd kampioen schap van Nederland zijn er, door de achter eenvolgende nederlagen tegen Feijenoord en N.A.C., niet op verbeterd. Wel is waar zullen wij het met inspanning van alle krachten nog een heel eind kunnen brengen, doch het verlie zen van vier winstpunten is een leelijk klontje uit de kampioenspap. Tegen Feijenoord waren wij niet gelukkig doordat Volkers in de eerste minuten twee vrij gemakkelijke kansen miste. Indien wij hieruit een 2-0 voorsprong geproduceerd hadden, zou het aspect van den match geheel anders gewor den zijn. Nu scoorde Feijenoord het eerste doelpunt, wat wil zeggen dat de Rotterdam mers hieruit voldoende kracht konden putten om ons gedurende twee maal drie kwartier er onder te houden. De Rotterdammers hebben zeer goed gespeeld en daarnaast zeer fair. Bij ons ontbrak nog al wat aan de spelkwa- liteit en vooral in de voorhoede sukkelde men met de finishing touch, wat tegelijk beteekent dat de lange Rotterdammer onder de lat zich niet „nef'waarts heeft begeven. Toch was het spelpeil in dezen wedstrijd niet zoo bedroevend als sommige menschen het willen doen voor komen. Er werd bij tijden aardig gecombineerd doch waar aan de afwerking veel ontbrak, ging Feijenoord verheugd met een verdiende 2-0 naar de Rottestad terug. Tegen N.A.C. in Breda een reprise. Behalve in de eerste twintig minuten heeft ons team vol doende gepresteerd, doch een misverstand in onze verdediging deed de schaal overhellen naar de zijde der tegenstanders, die met 2-1 wonnen. Hordijk heeft het gelijkmakende doel punt ingekopt, terwijl na de rust de N.A.C.-ers ietwat fortuinlijk aan hun tweede doelpunt kwamen. Het resultaat is, dat wij van de drie gespeel de kampioenswedstrijden er slechts één ge wonnen en twee verloren hebben, waarbij men wel degelijk rekening moet houden met het feit dat we geen grijntje geluk gehad hebben. Als wij verder overwegen dat wij nog 5 (vijf) wedstrijden voor den boeg hebben en dat onze tegenstanders elkander op iederen wed strijddag zullen afmaken, dan is er geen enkele reden om te veronderstellen dat Ajax nu reeds uit the running zou zijn. Integendeel! Are we downhearted, boys? No, not at all!Dat zal uw aller antwoord, zoo wel van spelers, officials als supporters zijn! Wij beginnen met frisschen moed aan het ver dere deel der interessante reeks wedstrijden om 's lands hoogste voetbaleer. Velocitas, dat zelfs nog niet het genoegen smaakte om een overwinning te boeken, speelt met veel entrain verder. Ajax zal van haar zijde toonen dat het laatste woord in deze serie wedstrijden nog niet gesproken is. Velocitas, N.A.C. en Heracles op ons veld kunnen, neen moeten winstpunten opleveren. Feijenoord speelt te Rotterdam dit seizoen minder goed dan in haar uitwedstrijden, dus ook te Rotterdam maakt ons elftal een behoor lijke kans. Wat Velocitas in Rotterdam gelukte moet ook voor Ajax geen al te groote moeilijk heden opleveren. Tenslotte is Heracles te Al melo geen wedstrijd die al bij voorbaat door ons wordt verloren. IT 22 I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 2