\r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX I 4*. 19 iV_ Tegen Velox kregen wij twee penalties tegen ons, terwijl er geen vuiltje aan de lucht was.'Bij Hercules op bezoek zijnde, moest vriend Arens, door een defect onderdaan, voorgoed van het tooneel verdwijnen en nu tijdens den wedstrijd tegen U.V.V. had Provily het on geluk, zijn enkel te kneuzen, zoodat verder spelen uit gesloten was. Tien minuten voor het einde gaf de refe ree U.V.V. geheel ongemotiveerd een penalty cadeau en zoo leden wij onze tweede nederlaag in dit seizoen. Om verder over dezen wedstrijd uit te wijden, vind ik niet noodzakelijk, daar ons geheele elftal, uitgezonderd de Wit en Kriek, een off-day had. Verder zou ik de elftal-commissie willen adviseeren, om Kriek niet uit het oog te verliezen, daar onze club van hem nog veel genoegen zal kunnen beleven. Aan Kriek den raad om geregeld op Dinsdagavond te komen trainen. En U, mijnheer de redacteur, in antwoord op uw vraag of er bij Ajax III geen keeper in het doel staat, kan ik mededeelen, dat dit wel het geval is, maar dat er nog een spreekwoord is van bescheidenheid GOALTIE. Mag de Redactie dan aan 't slot van 't competitie program de Bruyn complimenteeren voor twee dingen. In de eerste plaats voor z'n keurig doelverdedigen en in de tweede plaats voor de wijze, waarop hij de animo bij het derde er in houdt. REDACTIE. -jf VAN ZESBé. I 13-3-'27 R.C.W. II—Ajax VIb 5—2. 20-3-'27. D.E.C. V—Ajax VIb 1—4. 13-3. 9.15 uur. W.P. kleine statie. Precies op tijd draait de „koffietank" af, richting Weesp. Acht man, twee vrou wen torpedeeren 'n restauratiewagen first class, 't Gezel schap met een dame vermeerderd. De „koffietrommel" huppelt rustig voort, onder gezellig gekout; politiek van de heeren en (Weesper) moppen van de dames. De rood witte vesting wordt zonder tegenstand genomen. Dirk geeft de verschuldigde eerbewijzen met vlag en wimpel. De „O.B." wordt stilzwijgend gepasseerd. Betondorp laten we rechts liggen. Bij Diemerbrug even helpen, een ver keerde boon in den molen. Een juichtoon davert langs de Diemer straten: Aiax passeert. Bij Vinkenbrug drukken we eenige melkblikken in elkaar. Vinkenlaantje wordt door verloofden met gemoedsbezwaren gepasseerd. Spoorbaan en Merwede zonder tegenstand. Conducteur annonceert Pa-pa-pa-papelaan. Moedig worstelen we het binnenland in, op veld arriveeren we gelijk met H.H. autorijders, hun wagen kon 500 el voor terrein niet ver der. Mededeeling uit het publiek, dat de vorige week de ziekenauto ook niet verder kon. „Houdt er den moed maar in!" Scheidsrechter fluit beginnen. Wij verliezen den knaak. Beginnen tegen briesje in. Achterhoede sof. Na 5 min. 01, 10 min. 0—2. Kwartier 03, 25 min. 0^4. R.C.W. dan compleet. „Visch" ziek van de harde pillen. Na rust asp.-keeper L. in goal. Houdt verdienstelijk eenige tegen de windsche kogels. R.C.W. speelt een ge moedelijk voetschop spelletje; hebben de onzen geen kaas van. Vallen hartige woorden en slachtoffers. Scheidsrechter lange armen voor niets, grijpt niet in. Gezie maakt prachtgoal uit vrijen schop. K. K. uit voor zet. R.C.W. nog één, 25 af. Geslagen terug met koffietank naar de Meer om van de Engelanders nog wat te leeren; doch onze club ook niet mis in demonstreeren. Voldaan huistoe naar de bruine boonen met spek. Lekker eten! Tegen D.E.C. op j.l. Zondag zouden we weer eens een first class spelletje te zien geven. Doch niet op tegen stand van D.E.C. gerekend. Vijf min. na begin de rechter vleugel vrij, voorzet volgt en via haar linksbinnen en keeper's duim 10 voor D.E.C. De roodborstjes spelen een pittig spel en zijn voor de rust steeds in den aan val. Bij ons slechts plaatsen en schieten; keeper van D.E.C. schitterend! Houdt een kogel van K. K. geweldig. Met 10 achter gaan we theeën. In kleedkamer mot. Nieuwe candidaten gevraagd voor Zesbé. Eenigen bedanken op staanden schoen. Nieuwe candidaten moeten doofstom zijn. Brieven met condities enz. Red. Blauwe Vaan. De tweede helft beterschap be loofd. Het duurt dan ock niet lang, of vriend Sjeffer maakt gelijk. Even later geeft Gezie een schitterenden voorzet, dien Sjeffer „achtermekaar" inkogelt. De D.E.C.-ers spelen minder dan voor de rust; of wij spelen beter! Sjeffer maakt ook 31, waarna „K. K.", die dezen middag een weinig achterlijk is, de beroemde 4 laat no- teeren. Einde. Beter spelen, heeren en mondje dicht tegen den aan voerder; staat onbeleefd. A.s. Zondag de revanche tegen Z.S.G.O.; beteekent: (Z)cnder (S)taart is (G)een (O)lifant. Denkt jullie er om, allen present voor huldiging één onzer, speelt z'n 250sten voor 6b. Bestuur komt ook! Zeg Bep, vergeet je 't nou niet!! WIMA. TRAINING. 'U Nuttig en noodig komt het ons voor, een gedeelte van het rapport der technische commissie in ons clubblad te publiceeren. En wel speciaal voor onze adspiranten en Junior-leden. Rusten op behaalde lauweren mag in het Ajax-woordenboek niet voorkomen. Het jeugd-voetbal was altijd ons troetelkindje en onze vroede vaderen hebben zich gelukkig nimmer blind gestaard op een, al leen-zaligmakend eerste-elftal. Hersen-voetbal in alle elftallen, dat moet ons parool zijn en blijven. Steeds hameren op hetzelfde aambeeld, steeds hameren met dezelfde energie, steeds hameren onder het zirgen van hetzelfde leutige wijsje; Train je, het geeft kracht en pit Voor je zelf en voor Rood-Wit. Een gedeelte uit het rapport der technische commissie: Wil men verbetering brengen, dan is noodig, dat men

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 9