CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 17 over onze iets te ver opgedrongen verdediging heen, wordt door een snel doorloopenden Hilversum-speler in hun derde doelpunt omgezet. Direct hierna is het rusten. In de rust is van Deijk na groote moeite te overtui gen, dat zijn been nog lang niet goed is en valt van Os voor hem in. Van Os heeft in de tweede helft een ver dienstelijke partij gebackt. Trouwens de andere heeren hebben stuk voor stuk hun best gedaan, maar het mocht niet. Ons gelukt het na de thee het eerst te doel punten, een echte Rutte-goal. Twee backs schudt hij van zich af, wat hem een trap tegen zijn knie kost, om vervolgens onhoudbaar te doelpunten. Maar nu is Hil versum aan de beurt en vrij gelukkig. De linksbinnen wil schieten, raakt den bal half, die doorrolt tegen den in off-side positie loopenden rechtsbinnen, die Becker wilde aanvallen, de man schrikte er zelf van. Goal be sliste de scheidsrechter en we trapten maar weer af. Nog werd niet opgegeven en ten Have weet op sublieme wijze onze derde goal te fokken, maar de zoozeer ver diende gelijkmaker bleef uit en met leege handen gingen wij naar huis. Er speelde bij ons voor de tweede maal een jongeling mede, Hali geheeten. Had Mussolini meegespeeld, die had geen grooter babbels kunnen hebben. Een beetje bescheidenheid en flink trainen, misschien wordt het nog wat. Er zit wel wat bij. W. d. B. Met de babbels of met het spel? Red. HONKBAL. vjr Maandagavond j.l. heeft de jaarlijksche vergadering van den Nederlandschen Honkbal-Bond plaats gevonden. teenen naar onze kamers. Eerst den volgenden morgen hoorde ik, dat het slacht offer opgestaan was licht gemaakt had zich was gaan scheren en aankleeden z'n koffer gepakt had naar beneden was gegaan in een leege ontbijtzaal was gekomen terwijl de nachtportier hem daarna had ver teld, dat hij rustig nog een paar uurtjes kon gaan slapen! Ach ja, dat zijn van die kleine teleurstellingen, die neem je op den koop toe mee op reis! 't Was nog hardstikke nacht toen de ijverige coach Chris Holst ons alweer in de ex presse naar Hongarije had gestopt. Een mooie reis, voor al als je Oostenrijk verlaat en de Magyaren tegemoet gaat. Tot zoover hadden wij een vreeselijk grooten mond gehad, maar hoe dichter wij Budapest naderden, des te stiller werd het gezelschap. Wij zouden nu wat anders moeten presteeren dan lekker eten, drinken en sigaret ten rooken. Er zou namelijk nog „gevoetbald" worden ook. En niet minder dan tegen de M.T.K., de „Magyar Test Gyagorlok Kore", den kampioen van Hongarije, in dien tijd een prachtteam, behoorende tot de sterkste continentale clubs steeds voor een publiek van 20 30.000 man spelende en bekend om haar enorm uithou Op deze vergadering heeft altijd de loting plaats voor den Olympiade Beker, welke het volgend resultaat heeft opgeleverd: A: V.V.G.A. versus Ouick. B: A.G.H.C. versus T.O.G.O. C: Swift versus Ajax. D: Z.R.C. versus Blauw-Wit. E: Concordia versus T.O.S. 2e ronde. F: Winnaar D versus winnaar E. G: Winnaar A versus winnaar C. H: B. vrij. 3e ronde. J: Winnaar H versus winnaar F. K: G. vrij. Finale. Winnaar J versus G. Wanneer we den uitslag zoo eens bekijken, is het eer ste wat ons opvalt, dat alle eerste klassers tegen tweede klassers geloot hebben. Wat ons zelf betreft, zijn we niet ongelukkig uit den hoed gekomen (een bus was er niet). We moeten natuurlijk gemakkelijk van Swift kun nen winnen, waarna we hoogstwaarschijnlijk tegen Quick komen, dat wel van V.V.G.A. zal winnen. Ook dit is volgens mij geen krachttoer. De derde ronde zouden we vrij zijn, zoodat we dan meteen in de finale terecht zou den komen. Alle honkballers, die met mij dit staatje be kijken, zullen het met mij eens zijn, dat ik nu eens niet buitengewoon enthousiast behoef te wezen als ik be weer dat we het gemakkelijk hebben. Maar met één ding gelieve men rekening te houden en wel dit: Het niet on derschatten van tweede klassers of zwakkere tegen standers. En daar dit een Ajax-kwaal is, zoo zullen wij, met den eersten wedstrijd te beginnen, flink aanpakken dingsvermogen. Daar zaten we nu met ons goeie gedrag en de gebakken peren! Doch dan dacht ik er aan, dat de jongens van Schoe- vaart ook niet van gisteren waren, dat Piet v. d. Broecke en Louis Seylhuwer hun mannetje in de Kinkerbuurt ook stonden, dus in Budapest ook geen kinderen zouden zijn. En wat kon ons trouwens gebeuren? Je kon hoogstens flink verliezen, maar „lol" hadden wij toch gehad en daar ging het ten slotte toch om. Hiermede susten we ons in slaap en welgemoed kwamen wij in het onver getelijke Buda door een brug met Pest verbonden waaraan de naam Budapest ontleend is, aan. Verschil lende Magyaren drukten ons hier de hand, waarop wij met een paar „Droschken", van die leuke rijtuigjes met twee leuke kleine paardjes er voor, en met koetsiers, die bolhoedjes droegen, naar ons hotel gingen. Hoe het ons in Hongarije's hoofdstad bekomen is, ver tel ik in een volgend nummer, anders krijg ik den vol genden keer van de Redactie het mij toegedachte aantal regels ruimte niet meer om U van het verdere deel dezer interessante reis te verhalen. Ir. v. LANGENBERG.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 7