IF' CLUBNIEUWS I j FEUILLETON j IV- SI A. F. C. AJAX 15 Ajax V gaat op den goeden weg voort; thans werd één van de zwakkere zusjes het kind van de rekening, n.l. Neerlandia II, dat met 70 werd ingemaakt. Ook Ajax VI boekte wederom een overwinning en wel op Amstel III, dank zij enthousiast spel en den beslisten wil om te winnen. Met de rust was de stand 11; Verlee zorgde voor het Ajax-doelpunt. Het tweede doelpunt nam Takes voor zijn rekening, terwijl Paulus na een schit terenden ren, welken hij met een onhoudbaar schot be sloot, het 3e scoorde. Amstel doelpuntte nog éénmaal, zoodoende met 32 in de minderheid blijvende. De lin kervleugel Verlee-Paulus en Keizer waren de besten. Tegen S.D.W. II ging het minder goed. Uitgezonderd Jan Scholten en de gebrs. Heidenreich speelde het elftal vrij zwak. Het einde kwam dan ook met een 71 neder laag. Een overwinning zou ons vrijwel buiten degradatie gevaar gebracht hebben, doch thans is het 6e wederom op de laatste plaats gekomen en de kans om hier nog van af te komen, is zoo goed als nihil. Deze nederlaag tegen nummer laatst is dus wel een streep door de reke ning. Ajax VIb verloor in Weesp van R.C.W. II met 52 en won van D.E.C. V met 41. De B-juniores hebben aan onze verwachtingen vol daan; de vorige week werd met Electra afgerekend (60), terwijl j.l. Zondag de wedstrijd tegen A.F.C., die overgespeeld moest worden, de beslissing bracht. In den beginne gaat de strijd gelijk op en had het er veel van weg, dat het een herhaling zou worden van den vorigen keer. Grol laat een schoone kans om zijn club de leiding te geven, voorbijgaan door een penalty te missen. Het duurt echter niet lang of we komen vrij gelukkig aan de leiding, als de keeper een ver schot UIT DE OUDE DOOS. II. De eerste groote reis van beteekenis maakte Ajax voor ongeveer 15 jaar geleden naar Oostenrijk-Hongarije, waarvan ik U hieronder iets naders zal vertellen. Ach, wat waren we toen nog broekies! Wel waren er enkele ouderen onder het gezelschap, doch het meerendeel der reizigers, dat de verre reis naar Weenen en Budapest ging ondernemen dat waren de doelpunten van de trip was onder de maat. Het was met recht „met een kwartje de wereld rond", want veel meer dan een paar doosjes Dubec en een paar gulden hadden de meesten niet op zak. Acht dagen zouden we op reis zijn; de ex presse voerde ons in vóór-oorlogsche dagen in 35 uren naar de bestemmingsplaats, zoodat het reisje in een dikke week te doen was. Vergis ik me niet, dan was het ge zelschap samengesteld uit: Chris Holst, Boud. Lettinga, Piet van Os, George Rauch, Gerard Ziegeler, Frans Schoevaart, Karei v. d. Lee, Frits Terwee, Jan Schoe- van Oosterman verkeerd beoordeelt en in den linker bovenhoek ziet verdwijnen. Uit een algemeenen aanval maakt A.F.C. dan gelijk. Het A.F.C.-doel ontkomt enkele malen ternauwernood aan een doorboring. De rood zwarte doelman blijkt niet al te safe. Voortdurend laat hij den bal vallen. Smit krijgt het in de gaten en weet al spoedig van één dezer fouten te profiteeren (2—1). Een niet alledaagsch moment krijgen we dan te zien als een A.F.C.-er een ver hoog schot op doel lost: Tuman loopt te ver uit, de bal komt achter hem neer, stuitert. stuitert tegen de deklat en vandaar in zijn handen. Mas- sel, boy! Een weede fout wordt hem echter noodlottig; de stand is wederom gelijk. Rust 22. Na de thee speelt Oosterman rechtsbinnen, Overweg rechtsbuiten en Grol in de halflinie, welke omzetting een versterking blijkt. De A.F.C.-keeper blijft fouten maken en thans is het Oosterman, die de kans waarneemt (32). A.F.C. tracht gelijk te maken, wat haar bijna gelukte, Tuman geeft echter niet thuis. Met een flinken uittrap belandt de bal bij Overweg, die het leder van de helft van het veld meeneemt, snel naar binnen loopt en, met enkele A.F.C.-ers op z'n hielen, met een prachtschot den stand op 42 brengt. Daarmede is het met A.F.C. ge daan. Maarten maakt Nr. 5 en Brons, die vooral na de rust, toen hij het pingelen wat naliet, een keurige partij speelde, Nrs. 6 en 7, de eerste met een mooien kopbal. Maarten brengt dan den stand op 92, waarmede het einde komt. Waar ook Tuman voor rust een paar fouten maakte, was de achterhoede het minste gedeelte van de ploeg, al verdient v. Galen een pluim voor z'n taai volhouden. In de halflinie was v. Gelderen de beste. Wil je echter zoo blijven en vooruitgaan, dan geen sigaretjes vlak voor een wedstrijd, jongeman! De voorhoede was goed op vaart, Gé Fortgers, Jan Grootmeijer, Louis Seylhouwer, Toon Kooy, Piet v. d. Broecke, Joop Pelser, Henri Adolfs en de trainer Kirwan, benevens enkele supporters, waar onder ook ondergeteekende behoorde, die een deel van zijn verlof aan het reisje spendeerde. Verschillende van deze heeren zijn in den loop der jaren van het voetbaltooneel verdwenen of zijn naar elders gegaan; in ieder geval ze zijn uit den gezichts einder. Ik herinner me duidelijk, dat we verbazend veel plezier gehad hebben, doch dat we in plaats van twee matches, zooals overeengekomen slechts anderhal- ven wedstrijd gespeeld hebben. Slaapwagens, waarvan de tegenwoordig zoo verwende voetbaltoeristen 'n veel vuldig gebruik maken, waren er wel, maar de centen om bedden te bestellen ontbraken. Chris Holst kocht zooveel kaartjes tweede klas naar Budapest als noodig waren en we gingen onder weg. Ik was in een coupé terechtgekomen met Louis Seylhouwer, Karei v. d. Lee, Toon Kooy, Jan Schoevaart, Jan Grootmeijer en George Rauch. Potverdrie, wat kon die Rauch leuk moppen ver tellen! Je had nauwelijks oog voor de schoone landouwen die de expresse voorbij vloog. Tegen den avond waren

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 5