iv 14 CLUBNIEUWS tens ging éénmaal drie meter de lucht in en An- deriesen Jr. liep leelijk mank. Wel kregen we voor beide overtredingen een vrije schop, maar 't ging toch wel wat al te onbesluisd. Ingenbleek krijgt het weer op z'n heupen, hij passeert den schitterend spelenden Zuidema en geeft een ge weldige pil, hoog boven in het uiterste hoekje. We dansen de Charleston op de tribune en di rect daarop krijgt Twelker een bijna niet te mis sen kans, maar hij faalt helaas hopeloos. De laatste vijftien minuten zijn geheel voor Velo- citas, die er echter niet in kan slagen, de Boer te passeeren. Bij Velocitas vielen vooral de spil en de rechts-hoek op; bij Ajax waren Joop Mar tens en van Kol de primussen. Ook Ingenbleek een extra-pluim. Z'n spelverdeeling is natuurlijk nog niet dat, maar als hij ernstig wil, komt hij er zeker. Brokmann kom je hem a.s. Donderdag de fijne puntjes eens bijbrengen? Twelker laat nu a.s. Zondag eens zien, dat je beter kan. Ove rigens een prettig uitstapje, maar een slechte demonstratie voor de hoofdklasse-maniakken. Negen uur treinen voor zes kwartier voetgebal, niks hoor. Den scheidsrechter, behoudens een paar buitenspel-foutjes, niets dan lof. J. S. A. F. C. AJAX Ook Anderiesen iets minder? Kom, kom, een scha duw zal 't niet geweest zijn! Daar is A. te pittig voor. RED. I TF I Een vraaggesprek met enzen Voorzitter, j ür j Een sportredacteur van de Telegraaf had dezer dagen een onderhoud met Frans Schoevaart. Wij hadden het bewuste artikel uit deze courant gaarne in extenso over genomen, doch hebben voor dit nummer weer zooveel copy voor ons liggen, dat wij alleen het belangrijkste uit het onderhoud overnemen. Behalve de oude tijd is de kampioenscompetitie ter sprake gebracht. Wat denkt U er van? vroeg de Telegraafman. Dat hangt voor een deel van U af, was het on verwachte antwoord van Schoevaart. Ja, ging onze voorzitter voort, trekt U nu maar niet zoo'n ongeloovig gezicht, want ik meen het. Die voorbeschouwingen in de bladen, hoe goed ook bedoeld, zijn al menigmaal een nagel aan onze doodkist geweest. Voorspelt U nu toch asjeblieft geen gemakkelijke over winningen meer voor Ajax, want daar kunnen onze jon gens beslist niet tegen. De practijk heeft geleerd, dat ze het daardoor meestal veel te gemakkelijk opnemen en dan is het precies mis. Dat heeft ons al wat punten gekost. En als we dat nu eens beloven? Dan zie ik den strijd met een geruster hart tege moet. Velocitas is daar in het Noorden met veel spreken der cijfers kampioen geworden dan alle anderen elders. Oppassen is dus wel degelijk de boodschap, vooral, om dat ik een strijd voorzie tusschen twee volmaakt ver- schillennde speltypen. Het zou niet de eerste maal zijn, dat een ploeg als de onze, die het voornamelijk van haar techniek moet hebben, verliest, doordat een stoere tegen partij die techniek radicaal onder den voet loopt! Zeker, tegen zulke ploegen kan, door toepassing van een af mattingssysteem, ook wel eens met groote cijfers ge wonnen worden, maar wij strijden dan toch maar liever tegen ploegen met gelijke wapens als de onze. Wie geeft U de meeste kans op verovering van den nationalen titel? Daar is weinig van te zeggen, meende de heer Schoevaart. Velen houden het, en niet zonder reden, op Feijenoord, maar dat bleek verleden jaar toch een mis rekening te zijn. Het is geen geheim, dat de groote kracht der Rotterdammers schuilt in hun middenlinie. En bij onze ontmoetingen tegen Feijenoord hangt dan ook alles af van de vraag of onze middenlinie die der Rotterdam mers weet te evenaren. Dan onderschatte men ook de fanatieke Zuidelijken niet; vooral op droge velden zijn zij gevaarlijk. En bleven de Oostelijke kampioenen verleden jaar niet ongeslagen in de- geheele kampioenscompetitie? Er valt dus niets van te zeggen en bovendien, het kan mede- en tegen- loopen, daarvoor is het voetbal. Frans Schoevaart heeft verder nog het een en ander over de samenstelling van ons elftal gezegd en over de aangebrachte wijzigingen. U bent dus over het geheel optimist? eindigde de T elegraaf-redacteur. Waarom zou ik het niet zijn? Ajax is afdeelings- kampioen, er heerscht een prachtige clubgeest, er wordt met zeer veel animo geoefend, wat kan men meer ver langen? Als 't daaraan alleen dus lag moest Ajax op stap kampioen van Nederland worden, wanneer - onze tegenstanders er niet precies zoo over dachten en wan neer voetbal geen..voetbal was, eindigde snedig onze voorzitter. VAN DE A.V.B. ELFTALLEN, j tjt j De B. Juniores kampioen! Het competitierad heeft zijn meeste omwentelingen ge maakt; de meeste elftallen hebben nog slechts enkele wedstrijden voor den boeg of zijn reeds geheel uitge speeld en ons verslag over de A.V.B.-teams begint van lieverlede te krimpen. Vrees voor te weinig copie be hoeft de redactie-commissie niet te hebben, want reeds beginnen de honkballers hun snavel te roeren en gaarne ruimen wij een plaatsje in voor hen, die deze edele zomersport, welke binnenkort al weer voor de deur staat, wenschen te propageeren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 4