(r CLUBNIEUWS spelen, mat ze af, dan zijn ze na de rust uitge speeld. We begonnen met short-passing, maar na de rust was Velocitas nog lang niet uitge speeld, integendeel ze sjouwden en ploeterden en vochten voor de overwinning dat het een lust was om te zien, voor een Groninger ten minste, maar wij op de tribune knepen hem ge ducht. Onze voorhoede leek wèl het laatste kwartier uitgespeeld, alleen Ingenbleek ont kwam aan de algemeene malaise en bleef ge vaarlijk. Twelker en Hamel waren heelemaal van de kook. Volkers wilde blijkbaar persé door de vijandelijke halfs heen en maakte daardoor driemaal een dubbele salto-mortale en Spercy was heelemaal Spercy niet. Ook onze center- half was een schaduw van anders, de spil van Velocitas stak stukken boven hem uit. Gouton begon onzeker en veroorzaakte eenige malen onnoodig corner. Na de rust kwam hij er beter in en vormde met van Kol een goede verdedi ging. Jan de Boer maakte een fout die ons he laas een doelpunt kostte. Veel moeilijk werk was er overigens niet aan z'n winkel, ofschoon de bal op het effectvolle terrein soms rare ca priolen maakte en oppassen de boodschap was. Wij waren blij dat het eindsignaal weerklonk en de puntjes binnen waren. Het is in ieder ge val een verre uit-wedstrijd geweest, zoo'n treinreisje werkt nooit verkwikkend; voeg hierbij een tegenstander die een andere speel wijze huldigt als Ajax, dan mogen we over het resultaat niet ontevreden zijn. Deze uitslag zal onze spelers zeker tot nadenken stemmen, en dat is wel zeker, dat ze geen der kampioens- candidaten meer zullen onderschatten. Zondag a.s. uit 'n ander vaatje tappen, Rood- Witten, we hebben wat goed te maken. Hieronder nog een beknopt verslag. We verliezen den toss en moeten tegen den vrij sterken wind inspelen. Velocitas valt dade lijk resoluut aan, je voelt dat ze hun huid zoo duur mogelijk willen verkoopen. Ajax speelt veel gemakkelijker en vooral sierlijker. De linksbuiten van Vel. krijgt de eerste goede kans, maar van Kol weet den bal weer naar voren te werken. Volkers speelt naar Hamel. Hamel weer naar Volkers. Mooi is het zeer zeker en het pu bliek is een en al bewondering. Hun samenspel A. F. C. AJAX 13 wordt echter te ver doorgevoerd en Ingenbleek, Isiger en Twelker loopen telkens te vergeefs mee naar voren. Na een kwartier krijgt Ingen bleek een mooie pass van Andriessen, hij pas seert resoluut de backs, de keeper weifelt met uitloopen en met een prachtig shot, deponeert hij den bal in het doel. Een voorzet van Twel ker levert bijna weer een doelpunt op, weer is het Ingenbleek, die op z'n post is, maar z'n ef fectvol schot kan met groote moeite wegge werkt worden. De Boer heeft niet veel moeite met een harde pil van de Vel. middenvoor en we zijn ver in de meerderheid. We spelen rus tiger, zekerder en herhaaldelijk gaan we op het Vel.-doel af. Martens komt in felle botsing met den rechtsbinnen van Vel., die uitgeteld wordt. De invaller, een ware Hercules, komt di rect de ploeg completeeren. v. Kol brengt vriend en vijand in verrukking door een prachtig staal tje verdedigingskunst te demonstreeren en Isi ger zeilt en laveert langs z'n tegenstanders als op een exhibition. Spercy, ga toch direct op 't doel af boy en slijp je schot. Ik garandeer je tien jaar de Oranje-trui als je voor het doel je zelfvertrouwen behoudt. Goals kunnen we niet meer maken en het blijft 1-0. Na de thee, met 't stevige windje in den rug, begint Ajax een ka- nonnade, zóó onoordeelkundig, als ik nog zelden zag. Op alle mogelijke en onmogelijke manie ren vlogen de schoten door de lucht. Het samen spel is geheel zoek en onze aanval hangt als droog zand aan elkaar. Ingenbleek en Volkers krijgen beiden een prachtkans, maar de scheids rechter heeft er het buitenspel-oog in en straft beide keeren foutief. Jammer, maar niets aan te doen. Volkers speelt „veel te zacht" een bal op Anderiesen Sr. terug, de linksbuiten van Ve locitas neemt in een sneltreinvaart den bal mee, een hoog schot in den hoek volgt, de Boer wil den bal naar beneden halen, „wegstompen zou minder gevaar opgeleverd hebben", en de cen tervoor maakt onder geweldig gejuich gelijk. De Groningers gooien er nu nog een schepje op, en ik moest onwillekeurig lachen om den Br. Quicker, die beweerde dat Velocitas na de rust uitgespeeld zou zijn. Jonge, jonge, wat een ausdauer, ze liepen eenige malen van puur en thousiasme elkaar van de sokken. Joop Mar-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3