[r~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =S\) stand 1O voor Ajax; daarna heeft Velocitas Jan de Boer gepasseerd, terwijl Ingenbeek met een ver schot nummer twee maakte. Joop Martens was in de middenlinie ditmaal de beste terwijl de vleugel VolkersHamel het meest op den voorgrond trad. De dagbladen en sportperiodieken zullen zonder twijfel zoo veel over het verloop van het spel schrijven, dat we ons voor ditmaal tot het bovenstaande kunnen bepalen. Alléén dit: we zullen uit een ander vaatje moeten tappen om inderdaad Kampioen van Nederland te worden. De ploeg heeft kwaliteiten genoeg, doch naast een de monstratie van mooi voetbal moeten wij geestdrift en.... doelpunten hebben. Het laatste toch is geen bijzaak in deze dagen. J. J. G. Officieele Mededeelingen. -F Voorgesteld als werkend lid: F. Mansky door Koolhaas en Oudheusden. W. D. A. Bandel gaf zich op. Als ondersteunend lid: D. Ellens door Koolhaas en E. Muller. M. den Harink gaf zich op. J. C. J. Teengs Schenck door Buwalda en Koolhaas. Ledenlijst. Wederom op de ledenlijst geplaatst: H. G. Geerligs, C. Liedermooi, abusievelijk afgevoerd. M. J. KOOLHAAS, Secretaris. Verkoop Olympische Spelden. IV. Zondag a.s. zullen bij den wedstrijd Ajax Feyenoord speldjes voor Olymp. trainingfonds der K.N.A.U. verkocht worden tegen den prijs van 0.25. Ik twijfel er niet aan, of ieder Aja- cied zal Zondag a.s. er mede getooid zijn. Wel ke dames zijn bereid mij daarbij behulpzaam te zijn? Mag ik even een telefoontje (25005) van U, dat U om 1 uur op ons veld aanwezig zult zijn? Wij hebben een Kampioenselftal, laat Ajax echter zorgen, dat wij voor het inzamelen van gelden voor het Olymp. trainingfonds ook No. 1 zijn. M. J. KOOLHAAS. M. L. Wesling. i Onze crack van het Veteranen-elftal M. L. Wesling is sedert 14 dagen opgenomen in het Luth. Ziekenhuis, Koninginneweg, daar hij bij een motor-ongeluk zijn enkel gebroken heeft en hersenschudding bij hem geconstateerd werd. Wij wenschen Panny een spoedig en volledig herstel toe. De veteranen kunnen je niet lang missen, hoor M. J. K. Dankbetuiging. I Van Mevrouw Dade is een bedanken ingeko men voor de keurige fruitmand, haar door de Ajacieden in het Ziekenhuis te Enkhuizen toe gezonden. Gelukkig zijn de berichten omtrent haar ziekte gunstiger. M. J. K. VELOCITAS—AJAX. vl/ 'F Ja, de twee punten zijn uit Groningen mee genomen, maar een glorieuze overwinning was het geenszins. We hebben daar vroeger wel eens een ander )Campioens-spelletje gespeeld, en de naar schatting 6000 Groningers die den wed strijd bijwoonden, dachten er net zoo over. On ze naam heeft blijkbaar in het hooge Noorden nog een geweldige klank en men was blijkbaar algemeen van meening, dat het een zware ne derlaag voor Velocitas zou worden. Het leek er op, dat hun consigne luidde: verhinder Ajax te spelen, zet er alles op, en weg is weg. Jonge, jonge, wat een robuust spelletje en ofschoon ik niet gaarne wil beweren dat Vel. unfair speelt, ging het er soms wel wat al te rauw toe. Men hoorde de botten soms kraken, de bal was meer in de lucht dan op den grond en iedere hooge bal werd direct weer „den anderen kant" op getrapt. Een paar dagen voor den wedstrijd sprak ik toevallig een oud Bequick-speler, die mij den raad gaf, laat Ajax eerst short-passing -j] 12 S vl/ vf' E i Een stevige wedstrijd. Dat 's het oude Ajax niet. Speel voor de rust short-passing, dan zijn ze na de rust uitgespeeld. Slechte vleugelspelers. Volkers speel niet alles op rechts. Goed zoo Ingenbleek.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 2