CLUBNIEUWS DER A. F. C, AJAX -t- i Honkbal. Het nieuwe seizoen zal binnen afzienbaren tijd wederom aanvangen. We zullen daarom het een en ander eens bekijken en bespreken, daar er zich verschillende veranderingen heb ben voorgedaan. Om dan te beginnen met de hoofdzaak. Verleden jaar werden de negen tallen gekozen door Joop Smit als leider en Bogaard en Roodenburgh als andere commis sieleden, wat feitelijk een commissie was, be staande uit 3 daadwerkelijke of spelende leden. Nu levert zoo iets altijd een bezwaar op. De een sluit zich bij de beslissingen van een der gelijke commissie aan, de ander niet, waar door men gelegenheid geeft tot het vervoegen van het werkwoord „kankeren". En om dit te vermijden hebben Bogaard en Joop besloten om dit seizoen, als medespelenden, geen be slissingen te zullen geven omtrent het samen stellen der negentallen. Vandaar dat dit sei zoen voor het eerst zal gespeeld worden onder een commissie, bestaande uit 3 leden, waarvan 2 niet spelende. Deze commissie zal bestaan uit de H.H. Roodenburgh, Tump en André de Kruyff, welke hunne welwillende medewer king in deze hebben toegezegd, wat natuurlijk ons spel ten goede zal komen. De eerste wed strijd wordt hoogstwaarschijnlijk Zaterdag 16 April gespeeld. Daarom heeft bovengenoemde commissie zich voorgesteld voor dien datum, op 2 Zaterdagen, oefenwedstrijden te spelen, terwijl dan den 9den April het le en 2e negen tal zal worden vastgesteld. Nu ligt het dus ge heel en al aan de honkballers zelf, om, door nu reeds geregeld te oefenen, een zoo hoog moge lijk negental te bereiken. Tusschen 2 haakjes, er zijn er al die geregeld oefenen. Ons team heeft dit jaar in v. d. Heuvel een geduchte aan winst gekregen, maar tegenover deze aanwinst staat, dat het nog niet zeker is of Stam gere geld mee zal spelen en natuurlijk door de kam pioenswedstrijden onze voetbalkeien, Martens en Spessie een paar maanden absent zullen zijn. Maar evengoed kan er een goed team ge vormd worden, dat vast en zeker in staat is om de Olympiade Beker te verdedigen en we derom voor een jaar in de Ajax-kast te doen belanden, om van de eereplaats in de compe titie maar niet eens te spreken. Hoe of dit te bereiken is, weet iedereen. Niet door weg te blijven van de oefendagen, maar alleen door eendrachtiglijk samen te werken, zoowel op de oefen- als wedstrijddagen. Dan alleen kan wat bereikt worden. Daarom niet langer getalmd, maar van nu af aan komen of met andere woorden, eerst honk bal en dan het meisje, dat is mannenwerk. Met het volgend clubnieuws kan ik de loting van den Bekerwedstrijd bekend maken. JACK. AJAX III—VRIENDENSCHAAR II j j Na eenige weken van rust, hebben wij dan eindelijk ook weer eens kunnen voetballen. De Culemborgsche „Vriendenschaar" bracht ons een tegenbezoek, maar beleefde van het uitstapje weinig genoegen, want met een 4—1 nederlaag kon men retireeren. Zoo bleef ons record, van nog geen enkel punt op eigen veld ver speeld te hebben, gehandhaafd. Door deze overwinning hebben wij A.F.C. III van den kop, dien wij na eiken wedstrijd langzaam maar zeker naderden, verdrongen. Uit de drie resteerende matches hebben wij nu nog slechts 3 punten noodig om definitief kampioen te zijn, dus nog een paar wijze lessen van Mr. Castle, een flinke eindspurt en we hebben de medaille, met dat wat er bij behoort, binnen. Over den wedstrijd, dien wij op onze slofjes wonnen, kan ik kort zijn. De captain van V. wint den toss en verkiest met den wind in den rug te beginnen. Onze tegenstanders loopen hard van stapel, maar hebben tegen onze hechte verdediging weinig kans. Geestman en zijn makkers bepalen zich tot enkele uitvallen en uit één dezer brengt Klaarbergen nummer één ter wereld. Als dan een bal slecht uitgetrapt wordt, deponeert de rechtsbinnen van V. den bal in ons net, 11. Klaarbergen neemt daar echter geen genoegen mede en produceert uit een handig door Wim Smit aangegeven bal nummer twee, waarmede half time komt. Na de gebruikelijke thee, heeft de „Vriendenschaar" niets meer in te brengen en wordt hun doel belegerd. Wim Smit wil voor Klaarbergen niet onderdoen en scoort nog twee goede doelpunten, waarmede het einde komt. Vermelding verdient nog een schitterende safe van Kriek en het harde werken van Lindeman. GOALTIE. (Staat er bij Ajax III geen keeper in de goal? Je hoort hier nooit iets van. Red.) \tr Hoe heet die man nou, Spessie of Spercy? 't Is een donkerbruin geval! Red.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 9