6 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 7~ doch V.V.A. scoort door een missen van de achterhoede No. 2. Tonny gaat er vandoor en het is 42, doch we derom verkleint V.V.A. direct daarop den achterstand, onmiddellijk gevolgd door het 3e doelpunt van Moor man, die dezen middag uitstekend op schot was. Walter en Tonny brengen dan den stand op 73 en Ajax VI weer een flink stuk verder van het degradatiegevaar. Ajax VIb boekte twee overwinningen, tegen O.D.E. III (41) en Z.S.G.O. II (81). Ofschoon we van de ver richtingen van de adspirant-veteranen geregeld op de hoogte gehouden worden, kan ik toch niet nalaten, Wim Mast een pluim op z'n hoed te steken voor z'n uitste kend spel, dat vooral in den wedstrijd tegen Z.S.G.O. tot uiting kwam. Wie de prestaties van Ajax III en IV kent, zal het met mij eens zijn, dat deze speler, die, zoo ik mij goed herinner, het in vroeger jaren nooit verder dan het 3e gebracht heeft, thans zijn plaats in één dezer elf tallen nog volkomen waard zou zijn Voeg daarbij, dat Wim Mast iemand is, waar Ajax door de jaren heen altijd staat op heeft kunnen maken, niet alleen bij voet bal, doch ook bij athletiek en honkbal, en die bovendien steeds voor de noodige, door zijn origineelen stijl altijd aantrekkelijke copie heeft zorg gedragen, dan is een woord van hulde voor dezen trouwen ras-Ajacied hier zeker op z'n plaats. D.W.S. Jun.Ajax Jun. 23. Zooals reeds aan het hoofd van dit artikel vermeld, hebben de A-juniores, door een 32 overwinning op D.W.S., het kampioenschap van hun afdeeling behaald. Eijkmans c.s., bij deze nogmaals gefeliciteerd met het behaalde resultaat! Meer dan andere jaren is een felici tatie voor de prestaties, in het afgeloopen seizoen door onze A-juniores geleverd, thans op haar plaats. Zijn we toch in deze afdeeling altijd gewend geweest, dat de strijd om de hoogste plaats tusschen BI.-Wit en Ajax uit gevochten wordt, ditmaal was er een derde gegadigde, n.l. D.W.S., terwijl verder Avanti en D.W.V. ploegen waren, waarmede terdege rekening gehouden moest worden. Jammer, dat het onzen jongens niet gelukt is, hun meerderheid tegenover de Zebra's in een overwin ning uit te drukken: beide wedstrijden eindigden voor hen in een nederlaag. Echter wist Ajax zich tegenover zijn andere tegenstanders steeds te handhaven, terwijl Bl.-Wit in deze ontmoetingen niet minder dan 5 verlies- punten te boeken kreeg en zoodoende de eer toch aan haar al-oude concurrenten moest laten. Over den „kampioenswedstrijd" het volgende: De D.W.S.-aanvoerder wint den toss en verkiest tegen den vrij straffen wind in te spelen, met het gevolg dat Ajax direct in den aanval is. Reeds na 7 minuten heeft Evert Muller succes, als hij een corner rechtstreeks in het doel plaatst (01). Ook het 2e doelpunt laat niet lang op zich wachten: Eijkmans werpt zich door de D.W.S.-verdediging heen en geeft met een hard schot den keeper het nakijken (0—2). DW.S. blijft taai verde digen en diverse aanvallen worden onschadelijk ge maakt. Onze voorhoede blijft echter actief, vooral de linkervleugel weert zich geducht en het duurt dan ook niet lang of Eijkmans stelt met een goed geplaatsten voorzet Tonny Meijer in staat met een kopbal den stand op 30 te brengen. Dit is den D.W.S.-ers te bar. Na dat een 4e doelpunt van Moorman wegens buitenspel is geannuleerd, komen de polderbewoners, goed combi neerend, opzetten. Bij één der aanvallen ziet Klaver zich door het missen van den D.W.S. rechtsbinnen plot seling gepasseerd, ook de toesnellende v. Rooyen gaat „er an", een zuiver schot volgt en vóór Keijzer z'n beenen uit de klei heeft kunnen trekken, ligt de bal in het net. De achterstand is verkleind (1—3). De D.W.S.- ers zien in, dat de strijd nog niet verloren is en blijven eenigen tijd in den aanval. Een corner wordt door Keijzer goed onderschept, terwijl Doon even later een snellen uitval met een schitterenden kopbal onderbreekt. Walter heeft pech, als hij een pass van Evert, schuin voor het doel staande, tegen den paal schiet. Een tam schot van Tonny smoort in de modder en een harde schuiver van Jan Scholten wordt gestopt. Rust 13. Het. veld, dat al vrij zwaar was, is inmiddels door den voortdurenden regen in een ware modderpoel herscha pen en er wordt lang gedelibereerd, eer er wordt be sloten door te spelen. Goed spel is echter schier onmo gelijk. D.W.S. is bijna voortdurend in den aanval, doch de uitvallen van Ajax, meest geleid door Moorman, zijn uiterst gevaarlijk. Het eenige doelpunt komt aan onzen kant, als Keijzer den door een dikke laag klei omgeven bal na een freekick niet onmiddellijk te pakken heeft en een D.W.S.-ers het leder in het doel loopt. Het einde komt alzoo met een zwaar bevochten, doch alleszins verdiende overwinning voor Ajax. Een specialen pluim verdient ditmaal de halflinie. Zoo wel Doon als Holzappel en Jan Scholten speelden voor wat ze waard waren; Henk overtrof zichzelf. De achter hoede als altijd: puik. De voorhoede goed, met Moor man en Eijkmans als de besten. Vooral onze aanvoerder werkte weer voor drie en geleek tegen het eind een kluit modder. Het behoeft geen betoog, dat de stemming er in zat; met 2 taxi's ging het Meerwaarts, alwaar we ons eerste het goede voorbeeld van de juniores zagen volgen. Het volgende seizoen gaan alle juniores A, uitgezon derd keeper Keijzer en de beide halfspelers Holzappel en Scholten „over". Den Heeren E. C.-Ieden ter over weging de spelers niet te verspreiden, doch het geheele elftal intact te laten en er b.v. het 4e of 5e elftal van te maken; 2 spelers der B-juniores uit de halflinie, dat juist het sterkste deel van deze ploeg vormt, zouden dan b.v. het huidige A-elftal kunnen completeeren. Tot slot zij vermeld, dat de B-juniores Schinkelhaven met 80 klopten en de B-adspiranten van V.V.A. met 41 verloren. Totaal gespeeld: 8, gewonnen 6, verloren 2, punten 12'. 't Gaat steeds crescendo. Zoo mag ik 't zien! A. B.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 6