CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 5 I 1 Waardeering voor ons spel. j Heden kwam bij het Secretariaat het volgen de schrijven van den N.V.B. binnen: Aan het Bestuur der A.F.C. „Ajax", Amsterdam. Mijne Heeren, Het is mij aangenaam U mede te deelen, dat de Technische Commissie van den N.V.B. mij verzocht heeft, U door middel dezes te danken voor de faire en aangename wijze, waarop Uw elftal gisteren gemeend heeft het Nederlandsch Elftal partij te moeten geven. Inmiddels teekent Hoogachtend, Nederlandsche Voetbalbond, (w.g.) BOEL JON, Hoofdconsul. Niettegenstaande wij verloren hebben, hebben onze eerste Elftalspelers den naam van onze vereeniging weer hooggehouden door hun faire spel. Bij de keurwedstrijden te Rotterdam werd in de Sportkroniek speciaal gewezen op het fai re spel der Ajacieden. Aan onze spelers, er voor zorg te dragen, dat er met de zelfde waardee ring in de komende wedstrijden over onze ver eeniging geschreven kan worden. M. J. K. Mevrouw H. D. Dade. j Mevrouw Dade, speciaal bij de oudere Aja cieden bekend, door het vele werk met haar man voor Ajax verricht, is ernstig ziek in het Ziekenhuis te Enkhuizen opgenomen. Namens de oudere Ajacieden hebben wij haar Zaterdag 1.1. een prachtige fruitmand doen toekomen, ge tooid met de rood-witte kleuren. Gelukkig wa ren de berichten de laatste dagen wat gunstiger. Wij wenschen haar namens de geheele vereeni ging een spoedig, volledig herstel toe. Voor de vele wijzen van belangstelling, be toond gedurende den tijd, dat Marius Jan Jr. in het ziekenhuis was opgenomen, zeg ik U, ook namens mijne vrouw, hartelijk dank. Gelukkig is zoonlief vorige week geheel hersteld uit de barakken van het Wilhelmina-Gasthuis ont slagen. M. J. KOOLHAAS. -rjf Een Kampioensvlag. j zfc Dames zien spoediger, dat er iets in een huis houden vernieuwd moet worden dan de heeren. Zoo hebben verschillende dames het noodzake lijk gevonden, dat onze oude Kampioensvlag vernieuwd wordt. Een Comité onder leiding van de beide dames Schoevaart is bezig gelden voor het aankoopen van eene nieuwe vlag in te za melen. Dames van onze leden en donateurs, die hier voor iets af willen staan, kunnen het bedrag aan Mevrouw J. Schoevaart, Wijttenbachstraat 51, zenden, liefst voor Maandag 14 Maart a.s., daar het in de bedoeling ligt, de vlag bij den Eersten Kampioenswedstrijd op ons veld aan te bieden. M. J. K. Schorsing l zfc Geschorst C. E. de Vlieger van 9 Maart tot 9 April wegens het niet spelen van den wedstrijd Ajax II—Blauw-Wit II op Zondag 6 Maart 1.1. M. J. KOOLHAAS. VAN DE A.V.B. ELFTALLEN. De A-Juniores kampioen!! Ajax V verscheen j.l. Zondag door het groot aantal spelers, dat voor het 4e moest uitkomen, met niet min der dan 8 invallers. Alleen Langenhof, Kees v. Gelderen en de Zwart waren van het 5e present, de overigen allen uit het 6e. De tegenpartij A.P.G.S. II verscheen echter met slechts 9 man en moest zoodoende, alhoewel op papier sterker, toch nog met 41 de meerderheid der Ajacieden erkennen. Voor de rust doelpuntten Heiden- reich en Takes voor Ajax, terwijl de politiemannen te- genscoorden. Daarna brachten Eijkmans en Takes den stand op 41. Langenhof verdedigde zijn doel goed, terwijl Henk Verlee, enkele weken terug nog voor het 6e „gewipt", thans een van de besten van het elftal was. Ajax VI kreeg tegen O.V.V.O. II een dikke nederlaag te slikken; acht maal moest de Ajax-keeper visschen, terwijl Harinck voor een tegenpunt zorgde. Tegen V.V.A. III ging het beter; met 73 werd ge wonnen, doch hiervan komt de eer toe aan de A-juniores die, op Eijkmans na, waarvoor de B-er Oosterman in viel, geheel compleet het 6e vervingen. Nadat V.V.A. eerst de leiding gehad heeft, is de stand met de rust, dank zij twee prachtsohoten, resp. van Tonny en Mt>Qr- man, 21 in ons voordeel. Moorman maakt dan 31,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 5