r~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Zondag 27 Februari j.l. stond wel in het tee- ken van „nattigheid"! Eerst kregen wij den waterrat Arne Borg, die den aftrap deed. Ver der goot het tweemaal drie kwartier, zoodat alle spelers in ware moddermannetjes veran derden. Na afloop natuurlijk de noodige kam- pioens-champagne in de kleedkamers, terwijl 's avonds menig glas geledigd werd op het thans door Ajax officieel behaalde kampioen schap. Nattigheid genoeg dus! Intusschen, Ajax heeft thans definitief be slag gelegd op het kampioenschap en wij her halen in deze kolommen onze hartelijke geluk- wenschen aan het adres van ons flink team. Tegen D.F.C. heeft Ajax vooral in de eerste helft goed en vooral productief gespeeld. Ha mel had reeds spoedig met een hoogen bal suc ces, terwijl het tweede doelpunt, dat van Hor dijk, veel mooier was. Hij pikte een zuivere center van Spercy op, Litz maakte intusschen met moeder Aarde kennis en even later was ons tweede punt geboren. Wim Volkers scoor de nummer drie na een hoekschop. Helaas moest Twelker uitvallen, welke speler door In- genbeek werd vervangen. Hordijk scoorde nummer vier na goed voor zetten van Eddy en onze slanke reservist op den vleugel maakte daarop nummer vijf, daartoe eveneens door Spercy in staat gesteld. De pau ze zou intusschen niet ingaan voor en aleer onze oude Henk nummer zes had gemaakt. In de pauze werd de kwestie van al of niet doorgaan nog even besproken, doch Boekman maakte hier resoluut een eind aan en besloot de zaak voort te zetten. Na de rust speelde D.F.C. aanvankelijk veel beter. v. Gent en Ruisch maakten ieder een te- genpunt, waarna Ajax de score op acht bracht, beide puntjes van Hordijk. Deze laatste had hierdoor niet minder dan vijf doelpunten op zijn naam. Een merkwaardige productiviteit! Onze geheele ploeg verdient lof voor het krachtige werk, dezen middag vertoond. Veel liefhebberij om de Heeren na afloop in de hoogte te steken bestond er niet, daar alle spelers onherkenbaar van den modder waren. In de kleedkamers kwamen de D.F.C.'ers ons team spontaan gelukwenschen, terwijl een glas champagne geledigd werd op het door Ajax be haalde kampioenschap. Een gloeiend heet bad en de ellende van het monster-modderballet was dra door de spelers vergeten Des avonds vereenigde het Bestuur een ze ventigtal Dames en Heeren aan een maaltijd in het American Hotel, waar behalve bestuur, spe lers, commissieleden en hunne dames, het elftal uit de kampioensjaren aanzat. Een geste van het Bestuur, die alom werd geapprecieerd. De tafelpresident Frans Schoevaart heeft ons team van harte gecomplimenteerd. Joop Pelser kwam namens het oude kampioens-elftal Be stuur en elftal met een krans huldigen, Groot- meijer liet een deel van de hulde, bestemd voor Ajax I, op de oude garde terugvallen en verder spraken nog ettelijke aanzittenden als Koolhaas, Martens, Boekman e.a. De beste speech van den avond was voor Fons Pelser, die een paar vriendelijke dingen over Boekman zeide. Het geheele gezelschap lag door de hilariteit vrijwel onder de tafel! Joop Smit heeft, allerliefst door z'n zus geac compagneerd, ons aardig beziggehouden en de clou kwam alweer van Fons, die „Carmen" voordroeg, gesteund door een groot koor, w.i. wij o.m. scheidsrechter Boekman opmerkten. Het was enorm! De liedjes van Tric-Trac droe gen het hunne tot de gezelligheid bij en het was vooral voor de oude garde een heele toer, ge volg te geven aan het verzoek van den presi dent, in het aangrenzende zaaltje een kleintje koffie te komen gebruiken. 2 Ajax slaat D.F.C. met 8-2 - Een modderballet - Een grandioos feest - Het Nederlandsch XI tal slaat ons met 3-0 - De finale.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 2