{r CLUBNIEUWS a DER A. F. C. AJAX 149 I I VAN ZESBé. j Op het 2e veld speelden tegelijkertijd de B-juniores tegen A.F.C., welke wedstrijd heel wat spannender was. Onze jongens waren eenigszins verzwakt door het niet medespelen van Heijdenreieh en Bragt, welke laatste 's middags voor het zesde moest spelen. Echter dient di rect hieraan toegevoegd, dat de aspirant Brons, die thans linksbinnen (na de rust linksbuiten) speelde, een uitstekenden wedstrijd heeft gespeeld. De eerste blunder wordt door A.F.C. gemaakt, als hun aanvoerder den toss wint en tegen den sneeuwstorm in verkiest te spelen. Niettegenstaande dat is A.F.C. di rect in den aanval en moet onze achterhoede, die een allesbehalve betrouwbaren indruk maakt, alle zeilen bij zetten om zich de Reds van het lijf te houden. Het is door het harde veld schier onmogelijk, een aanval be hoorlijk af te werken of een zuiver schot te lossen. Als het Overweg voor het eerst gelukt, geeft de A.F.C.- keeper niet thuis. Er zitten leelijke gaten in onze achter hoede, want als v. Gelderen, de eenige, die zich voor de rust, met Brons, boven het middelmatige verhief, gepas seerd wordt en een center naar het midden volgt, zijn de backs ver te zoeken en Tuman wordt met een onhoud baar schot gepasseerd (01). Even daarna is het bijna 0—2, doch Tuman heeft geluk. Dan gaat Brons er van door, doch de harde modder belet hem te schieten. Grol heeft pech, als hij juist naast kopt. Aan den anderen kant is het Muller, die door onbegrijpelijk missen een hachelijk moment voor ons doel veroorzaakt. De A.F.C. linksbinnen is echter zoo vriendelijk in de handen van Tuman te schieten. Rust 0—1. De gesprekken, welke in de rust gevoerd werden, stonden in het teeken van het bekende spreekwoord: „De beste stuurlui staan aan wal." Bragt was, dank zij Desm.it, niet van de partij en daar zat 'm de kneep. Diverse aanvallen had onze secretaris E. C. af te slaan; gelukkig bleef het echter bij woorden, anders was hij tegenover Tuman nog niet happy geweest. Inmiddels had Bragt zich verkleed, daar Geerligs wegens een blessure was uitgevallen. Wie echter denkt, dat A.F.C. zich thans liet overrom pelen, is er glad naast. Direct zitten ze voor het Ajax- doel, waar Tuman tot tweemaal toe schitterend weet te redden. Vlak daarop gaat het leder rakelings naast. We kruipen door het oog van den naald, als v. Gelderen nog net op de doellijn weet te redden. Dan komen de Rood-Witten opzetten en we denken al aan den gelijk maker, doch thans is het geluk aan de zijde van A.F.C. Toch gaat het nu wat beter; vooral Brons is gevaarlijk en het duurt dan ook niet lang of Grol kopt uit een mooien voorzet den gelijkmaker in het net. Een schitte rend doelpunt! Allengs komt Ajax in de meerderheid. Stuk voor stuk spelen de Ajacieden beter dan voor de rust. Wederom zet Brons goed voor, doch zonder succes; M. Smit forceert een corner, die evenmin iets oplevert. Bragt schiet hoog over. Er is dan pl.m, nog een kwartier te spelen, als A.F.C. plotseling een snellen uitval onder neemt, die ons noodlottig wordt (12). Onze jongens geven zich echter niet gewonnen. Uit een algemeenen aanval schiet Brons tegen de lat. Jammer! Een schot van denzelfden speler wordt gestopt. Dan wordt de druk op het A.F.C.^doel zoo hevig, dat een der backs niet an ders kan doen dan in eigen doel koppen. De stand is ge lijk. Nog enkele minuten zijn te spelen en zoowaar, na uitstekend opbrengen van Bragt, brengt Maarten 15 sec. voor het einde zijn elftal in veilige haven. Zoo wonnen de B-juniores wel eenigszins fortuinlijk met 3—2. Op- of aanmerkingen betreffende de spelers laten we achterwege, daar allen gedurende het laatste half uur hun vorm weer teruggevonden hadden en hard voor de overwinning gewerkt hebben. Practisch gesproken kan het kampioenschap ons nu niet meer ontgaan, aangezien de week te voren Swift met 91 werd geklopt en van de drie resteerende wedstrijden derhalve nog slechts 3 punten behaald behoeven te worden. We rekenen echtei op een ongeslagen kampioenschap en daartoe dient V.V.A. geklopt! Van de Adspiranten kwam alleen A in 't veld en wel tegen Blauw-Wit In aanmerking genomen, dat onze jongens op Zeeburg speelden en slechts met 10 man stonden, is het resultaat, 11, een succes te noemen. Resumeerende: 8 wedstrijden, 11 punten. Vergeleken bij den vorigen keer, kunnen we ruimschoots tevreden zijn, A. B. Zie ver slagje hieronder. BLAUW WIT ADSP,—AJAX ADSP. Opstelling: Mannheim. Belmer Maessen. Thiry Blomvliet Jr. Botschuijver. Bakker Zwerver Brons Hoogstraaten. Met slechts 10 man tegen een volledigen Bl.-Wit ploeg hebben onze jongens zich goed gehouden. Ze hebben ge werkt als paarden en met een beetje geluk hadden zij zeker gewonnen. Speciaal Mannheim heeft een pluim verdiend. Voor rust met een laagstaande zon tegen werd er niet gedoelpunt. Daarna begon Ajax direct flink aan te pak ken en jaagt Brons den bal langs den verrasten Bl.-Wit doelman. De doelen zijn om beurten in gevaar en tien rinuten voor tijd heeft Bl.-Wit succes. Het veld was onbespeelbaar en gevaarlijk. J. B. In den nacht van 13 Febr. had 't stevig gevroren. Volgens afspraak volledig onder de Nieuwe Amstel bij elkaar. Precies 8 uur zetten we koers in Z.O. richting en in een flinke vaart hebben we spoedig den haan van Ouwerkerk in het vizier. We zwenken links af de boereslootjes over, „de Dikke" voorop, via Duiven- drecht en Betondorp schuiven we de Meersche stroo men langs. In 't voorbijgaan zien we Z.S.G.O. ingemaakt worden met 60 door T.O.G.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 5