CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX rr~~ 148 in het doel. De stand is wederom gelijk. Allengs komt Ajax wat in de meerderheid en het duurt dan ook niet lang of v. Hesteren weet door taai volhouden zijn club de leiding te geven. Bijna heeft hij weer succes, als hij een goed aangegeven bal van Theo rakelings naast schiet. Onophoudelijk gaan goed opgezette aanvallen door bui tenspel staan verloren. Wij noteeren nog goede schoten van Koomen, Muller en Over, die naast gaan of door den A. W.-keeper onschadelijk gemaakt worden. Rust 3—2. In de tweede helft komt het overwicht van Ajax dui delijk aan het licht. Direct na de hervatting krijgt Theo een center van Elly, doch zijn schot faalt; echter zoo danig, dat v. Hesteren zich een kans geboden ziet, die Lij dankbaar benut (42). Onze linksbinnen schijnt op schot te zijn, want als hij kort daarop den bal, na goed samenspel met Henk, terugkrijgt, zorgt hij voor het 5e doelpunt. De enkele A. W.-uitvallen leveren geen direct gevaar op, aangezien zoowel Westerloo als v. d. Velde thans goed op dreef zijn. Als Heins voorzet, laat Koomen ddn bal gaan en is het wederom v. Hesteren, die met een welgericht schot 62 maakt. Het spel wordt er in- tusschen niet aantrekkelijker op, daar de meeste spelers door het zware terrein uitgespeeld raken en Theo Muller het laatste half uur zelfs zoo goed als niets meer pres teert. Koomen werkt echter nog, alsof hij pas begint en ziet zijn zwoegen met nog een drietal doelpunten be loond. Het tweede daarvan kwam na uitstekend op brengen van Heins. Het einde komt alzoo met 92. De achterhoede was, behoudens enkele misstappen, goed. v. d. Heuvel is een puike keeper, doch er kleven nog fouten aan zijn methode van werken. Vooral het voortdurend vallen, ook bij vrij gemakkelijke schoten, dient hij in de eerste plaats af te leeren. Elly v. d. Zwaan en Jutte goed, terwijl in de voorhoede de kracht voor namelijk uitging van v. Hesteren en Koomen. Eerstge noemde gebruikt ontegenzeggelijk het best zijn her sens, terwijl Koomen een juiste opvatting van een pro ductieven middenvoor blijkt te hebben. Na een minder goed begin, speelde ook Heins niet onverdienstelijk. Zooals uit onderstaand staatje blijkt, maakt ons vierde nog een uitstekende kans voor het kampioenschap. Res. 3e Klasse C, gesp. gèw. gel. verl. pnt. v. t. 't Gooi III 11 8 0 3 16 34—16 Bl.-Wit IV 11 5 1 5 11 30—23 Ajax IV 8 5 0 3 10 30—14 Spartaan III 8 4 2 2 10 26—14 Wilh. V. II 10 4 1 5 9 2232 A.W. II 12 4 0 8 8 25—53 D.E.C. III 2 0 6 4 12—27 Jammer, dat de wedstrijd tegen 't Gooi III j.l. Zondag wegens terreinafkeuring niet doorging, anders waren we al een stuk verder geweest; of niet natuurlijk. A. B„ VAN DE A.V.B. ELFTALLEN. j Ajax VI klopt S.W.W. III. De B-juniores winnen vrij gelukkig van A.F.C. De sneeuwbuien van j.l. Zondag hebben roet in het eten van den A.V.B.-wedstrijdleider gegooid; anders zouden we weer een aardig stuk van de competitie af gewerkt hebben. Thans werden bijna alle om 2 uur vastgestelde wedstrijden afgelast. Ajax V, dat de geheele maand Januari rust had, bond Zondag 13 Febr. den strijd aan tegen D.E.C. IV en wist zich door een 4—2 overwinning in het midden der rang lijst te handhaven. Ajax VI is er, zij het dan ook met moeite en de hulp van verscheidene juniores, in geslaagd van de onderste plaats af te komen, door S.D.W. III in den polder met 21 te kloppen. Gaarne hadden we Zondag den return wedstrijd aan de Kruislaan gadegeslagen, doch helaas, het sneeuwkleed, dat het veld bedekte, was blijkbaar naar 's scheidsrechters oordeel te dik geworden en zoodoende ging deze ontmoeting niet door. Ajax VII had twee zware wedstrijden op het program staan, n.l. tegen Meteoor II en S.D.Z. II en boekte even veel nederlagen, 5:1 en 62. Tegen Meteoor was de stand met de rust reeds 5—0. Daarna ging het echter beter. De achterhoede liet zich niet meer verschalken, terwijl de eer gered werd. De A-juniores verpletterden Zondag j.l. de D.E.C. dito's wederom, thans met 130. Aanvankelijk houdt D.E.C. goed stand en het duurt dan ook bijna een kwartier, voordat Tonny, met z'n rug naar het doel staande, met een omhaal den van Eijkmans toegespeelden bal in den uitersten hoek van het doel doet verdwijnen. Als Muller kort daarna den bal ophaalt en afgeeft aan Tonny, be denkt deze zich niet, rent in een rush den back voorbij en geeft met een formidabelen knal het D.E.C.-keepertje geen schijn van kans. Knaak maakt dan na veel heen en weer getrap het 3e doelpunt. Bijna maakt D.E.C. een tegeppunt, als Keijzer een op doel geplaatsten freekick laat vallen. De bal gaat echter juist langs den verkeer den (of eigenlijk goeden) kant van den paal. Na de thee wordt het een spelletje van kat en muis. Als Knaak den stand op 40 gebracht heeft, komt Tonny Meijef los. Nadat eerst een der D.E.C. backs in eigen doel trapt, scoort hij achtereenvolgens het 6e, 7e, 8e en 9e doelpunt. Inmiddels heeft Eijkmans, die weer speelde dat het een lust was en steeds weer aan Gupfert doet denken, pech gehad, als hij na een mooie doorbraak tegen den paal schiet. Knaak (1), Tonny (2) en Moorman (1) brengen dan den stand op 130, waarmede het einde komt. We zijn niet weinig benieuwd, hoe de wedstrijd tegen D.W.S. in den polder, die de beslissing wel zal moeten brengen, verloopen zal. Aanpakken van het begin tot het end, lui, dan kan ie niet missen!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 4