CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 147 j De Keurwedstrijden te Rotterdam, E Er staat weer een periode voor de deur dat Ajax zoo noodig een serie internationals tegelijk kan leveren. Wel was onze club ook de laatste jaren geregeld in de Nederlandsche elftallen ver tegenwoordigd, doch het tijdperk dat drie, vier spelers tegelijk uitverkoren waren, ligt al enkele jaren achter ons. Dit seizoen heeft de gestadige oefening goede resultaten afgeworpen, zoodat vijf Ajacieden in de keurwedstrijden te Rotter dam op het tapijt verschenen. Onze lezers hebben uit de verschillende pers berichten hebben gezien, dat het vijftal zeer goed gespeeld heeft en daarnaast zegt de Sport kroniek, dat Ajax buitengewoon goed vertegen woordigd was wat betreft de uiterst faire spel wijze van onze mannen. Bravo, dat is een huldebetuiging, die wij gaarne in onze courant overnemen Na afloop der keurwedstrijden werd het Ne- derlandsch elftal samengesteld, dat op 13 dezer te Antwerpen tegen België zal uitkomen. In de achterhoede benoemde men opnieuw Van Kol, met welke benoeming wij dezen speler van harte feliciteerenAls reserve werd Schet ters gekozen, die wij eveneens gaarne geluk- wenschen. Verder werd Schetters een plaatsje ingeruimd als rechtshalf in den match Roode DuivelsZwaluwen, die op 1 Maart (Mardi Gras) in Brussel gespeeld wordt. Jammer dat Wim Volkers, die zonder Hamel nog wel een viertal doelpunten scoor de in geen der ploegen werd opgenomen. Onze rechtsbinnen had zeker wel een plaatsje ver diend voor zijn prestaties in Rotterdam. Resumeerende kan onze club tevreden zijn: Twee Ajaxleden op de lijst van het vertegen woordigend voetbal! Moge hun verkiezing een aansporing zijn voor onze mannen om op dezelfde wijze hun training te blijven doorvoeren. Vooral Theo Schetters dient hier als voorbeeld gesteld voor wat door oefening verkregen kan worden, want naast de verkiezing van Van Kol als international, is de benoeming van onzen pit- tigen middenspeler Schetters toch wel het feit van den dag i 1^= -J) Jan de Boer, van Kol, Ande- riesen Jr., Schetters en Volkers uitstekend op dreef! Van Kol international, Schetters reserve. Schetters gekozen als Zwaluw in den wedstrijd Roode Duivels Zwaluwen. ïlL AJAX IV—A. W.II: 9—2. Worden we van de verrichtingen van ons 2 een 3e elf tal geregeld op de hoogte gehouden door onze ijverige medewerkers W. de B. en Goaltie, te vergeefs hebben we dit seizoen uitgekeken naar eenig bericht omtrent de prestaties van het vierde. Geen verslaggevers onder de heeren? Misschien dat deze kleine opmerking er een wakker schudt. Over den hier boven gemelden wedstrijd het vol gende: Ajax IV verschijnt met het volgende elftal in het veld: v. d. Heuvel. Westerloo v. d. Velde. Schuurman Jutte v. d. Zwaan. Heins Th. Muller Koomen v. Hesteren Over. Het laat zich in den beginne niet aanzien, dat de on zen een gemakkelijke overwinning zullen behalen, want A. W., alhoewel op de ranglijst een zeer bescheiden plaats innemend, geeft goed partij. Vooral hun spil blijkt een struikelblok voor de Ajax-voorhoede en zorgt er voor, dat de A. W.-aanvallen niet minder talrijk zijn dan die der Rood-Witten. De eerste gevaarlijke aanval is voor Ajax, als Henk Over, na goed samenspel met van Hesteren, hard inschiet; de doelman is echter op z'n post. Als v. d. Velde den bal door pingelen kwijtraakt, ont staat een gevaarlijk moment voor ons doel, doch y. d. Heuvel brengt redding, v. d. Velde onderschat de A. W.- voorhoede te veel; want wederom wordt hij gepasseerd, v. d. Heuvel tracht door uitloopen de situatie te redden, doch een hard schot, dat door de lat gekeerd wordt, belandt bij den links-buiten, die zich niet bedenkt (0—1). De vreugde is echter van korten duur, want als Koomen even over de helft van het veld den bal toegespeeld krijgt, rent hij in een sneltreinvaart twee tegenstanders voorbij en doelpunt met een kalm schot (11). Even later profiteert de A. W.-rechterwing van een misver stand tusschen Elly v. d. Zwaan en v. d. Velde en doel punt met een schot, dat v. d. Heuvel door uitglijden te vergeefs tracht te stoppen (12). Dan is de beurt weer aan Ajax. Als Theo Muller een kans door pingelen laat voorbijgaan, kan hij nog juist overgeven naar Heins; een voorzet volgt en Koomen loopt den keeper met bal en al

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3