r 146 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX j De Olympische spelen en Ajax i Alles in training voor de Olympische Spelen opdat onze club in 1928 op bevredigende wijze haar aandeel kan hebben in de moeilijke taak ons land waardig te vertegenwoordigen in de Olympische spelen. J. J. G. Dankbaar maar niet voldaan. Reeds een jaar geleden hebben wij in onze kolommen onze spelers opgewekt door een in tensieve oefening en training er voor te zorgen dat Ajax bij de Olympische spelen voldoende zou vertegenwoordigd zijn. Dat, als het Nede1"- landsche voetbal zijn keurtroep zou aanwijzen, die ons land in de Olympische spelen zal ver tegenwoordigen, er méér dan een Ajacied onder aangetroffen zou worden. Wel heeft men in onze kringen het belang van een dergelijke vertegenwoordiging begrepen Naarstig is er geoefend in de laatste maanden, zoodat een Westelijk kampioenschap het directe resultaat van deze intensieve training mag wor den genoemd. Doch er is meer! De Technische Commissie van den N. V. B. heeft thans reeds vier elftallen samengesteld, die men als voorloopige Olympische elftallen heeft gekwalifiseerd. En behalve dat deze elf tallen voor dit doel bestemd zijn, zal de Nederl elftal Commissie uit deze ploegen de elftallen samenstellendie dit seizoen onze Internationale campagne zullen voortzetten en besluiten. Verheugend is het feit, dat niet minder dan vijf Ajacieden in deze voorloopige keurbende zijn aangewezen. In ploeg B. staat Jan de Boer onder de lat en de jongste Anderiesen centerhalf. In ploeg C. werd geen Ajacied ingedeeld, terwijl in ploeg D. Schetters als linkshalf en Volkers als rechtsbinnen werden aangewezen. Dat van de aangewezen 44 personen vijf spelers de Ajax- trui dragen, zal in onze kringen dankbaar ver nomen zijn, ook zal in deze combinaties nog wel een enkele wijziging aangebracht worden wanneer een enkele speler door ziekte of blessure verhinderd is verder te spelen, of wanneer betere krachten naar voren komen. Jan de Boer, van Kol en Andriesen zijn in topvorm en zullen in ons vertegenwoordigend elftal zonder twijfel een zeer goed figuur slaan. En ook Schetters is in de laatste maanden zoo geweldig op dreef, dat wij deze keuze van de Technische Commissie geheel rechtvaardigen. Wat de keuze van deze Ajacieden dus betreft stemt deze niet alleen tot dankbaarheid maar ze heeft daarnaast onze volle instemming! Minder prettig stemt ons het feit, dat de Tech nische Commissie van onze zeer gevaarlijke rechtervleugel slechts 50 pCt. heeft gekozen n.l. alléén Wim Volkers. Wij kennen Volkers als een doorgewinterde voetballer die zijn plaats in ieder elftal waard is door zijn groote behendig heid, zijn taai volhouden en zijn gelukkig teruggekeerd scherp schot. Doch naast hem had de Commissie Eddy Hamel zeker een plaats moeten inruimenomdat deze speler met Volkers in den laatsten tijd geweldig op dreef is! Wij weten in Elfring wij zagen den Alcmaria-man vijfmaal spelen een zeer bruik baar rechtsbuitenspeler, doch de flair, de behen digheid en snelheid van Hamel mist Elfring voor een goed deel. En waar onze rechtsbuiten in dit seizoen alle schroom heeft afgelegd en o.i. tot de categorie jonge vurige spelers behoort had de Technische Commissie Hamel een kans moeten geven. In de eerste plaats omdat onze rechts buiten door zijn kordaat technisch knap spel dit heeft verdiend en ten tweede, omdat de combi natie Hamel-Volkers niet gemakkelijk door een andere partner naast Volkers zal worden geëvenaard. Ten opzichte van deze keuze zijn wij dus minder prettig gestemd Voor onze andere niet gekozen spelers mag het intusschen geen reden zijn om bij de pakken te gaan neerzitten. Het is lang niet denkbeeldig, dat hier en daar een speler zal ver vangen dienen te worden en dat meerdere van onze menschen dus nog een kans maken. Reeds thans is bijvoorbeeld aan Iseger een plaats in geruimd in een der Jeugd-elftallen die a.s. Zondag in Haarlem in het veld zullen komen. Men ziet hieruit, dat vele spelers dus nog een ernstige kans maken. De eerste stap op den goeden weg blijft gezet door het feit dat vijf Ajacieden in de Olympische ploegen gekozen zijn! Het parool blijve gedurende de komende maanden:

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 2