CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX .v 143 m'n petje af voor je ploeg captain, 't was reuze. Jammer dat jullie midvoor er niet was, dan gaf ik je een goede kans. Na rust Ben spil en Bep midvoor was een goede verandering. Onze papieren zijn nu wel in de „baisse" A.s. Zondag om 11 uur nog een zware. R. C. W. II; we doen het dunnetjes over, als ik nog 20 jaar jonger was liet ik me ook voor 6B inschrijven. Ik zocht na afloop nog naar m'n ouwe makker, maar die was spoorloos verdwenen; de dreg hielp ook niet. WIMA. Veel korter, waarde heer. U hebt bijna een heel nummer voor 6B noodig. Wij gaan anders met het blauwe potlood grasduinen. Red. j AJAX KAMPIOEN VAN AFD. I, vl' MISSCHIEN VAN. Lang gewacht en stil gezwegen, nooit gedacht en gelukkig eindelijk een kampioenschap gekregen. Ja, om op je kamer in de rue de Jacob van Campen te hooren dat Ajax het kampioenschap behaald heeft, dat is voor mij een vreugde, gewoonweg geweldig. Direct wa ren alle hands aan dek, mijn vrouw stapte direct in een taxi om diverse lekkernijen te bestellen, q.a. drop, aman- delboonen (die Rietje V. en W. de B. niet lusten) en nog ander spul. De Voorburg voor J. Sch. natuurlijk ook, want daar kan hij nu eenmaal niet buiten en 's avonds kwam er nog een 1 Vi ons vrachtauto voor de deur met kneusjes van dikker als ik, want advocaat behoort er bij. Schrik niet, geachte medeproevers, niet voor de dames maar voor onzen voorzitter, want die is gek op zoet, presenteer hem maar eens een portie slagroom. Dat zal me anders op dien gedenkwaardigen dag een drukte geweest zijn op de bakkersrijdersdoodenden Mid denweg. Ik heb er zelf ook wel eens een kijkje genomen, maar nu blijf ik met mijn goede gedrag maar bij haar die mij lief en dierbaar is op de koffie en medicijnen visite en help het overgebleven restje maar opmaken. Het zal mij benieuwen of ik nog bij één van de kampi oenswedstrijden present kan zijn. Als mijn voorgevoel uitkomt en mijn beenen mij niet in den steek laten, kom ik vast en zeker, want om bijna 2 seizoenen niet van de partij geweest te zijn valt om de zandzodemineraal- waterfabriek niet mede. Het bestuur is geloof ik heel wat van plan, tenminste monsieur le président heeft al 2 maatjes spraakwater be steld om alle speeches te beantwoorden. Dit is anders heusch niet noodig, want zonder dat gevaarlijk goedje kan hij het ook wel. De 2e voorzitter heeft al diverse deskundigen w.o. Daan in den arm genomen om een fijne boottocht met zijn reus van een jacht in elkander te zetten. De secretaris durft bijna niet meer boven te komen, daar zijn vrouw een beetje kwaad is (erg kwaad j wordt zij nooit) en zij nu natuurlijk geen bioscoopje kun nen maken en de man van het d'argent wordt mager van al dat geloop met zijn zware tasch. Tric-trac is reeds bezig een nieuw kampioenslied voor elkander te boksen, de man v. d. telefoon (telefoon is overbodig, want er komen toch geen afzeggertjes meer) kan niet genoeg kiekjes maken van alle a.s. overwinningen. Ik heb zoo'n idee dat vandaag of morgen gebeld wordt en dat mijn vrouw dan boven komt met een foto van het kampioens- elftal. Nu moeten de spelers van het kampioenselftal niet kwaad worden dat ik hun namen niet de revue heb laten passeeren, want de voorraad raakt zoo langzamerhand uitgeput en mijn pen begeeft zich, doch wij zullen zoo maar denken, de spelers zorgen voor een kampioenschap en het bestuur er voor dat het rad steeds goed blijft draaien. Jongelui met gerimpelde voorhoofdjes doe den schrij ver nu eens een pleizier en zorg voor een ongeslagen kampioenschap. Play up Rood Witten. J. C. AJAX III—HERCULES II. Daar eenige Ajacieden te laat ten tooneele verschijnen valt ons het twijfelachtige genoegen ten deel om met negen spelers te beginnen. Onze tegenstanders, die den geheelen wedstrijd met tien man speelden, zijn daardoor, niettegenstaande zij tegen den sterken wind op moeten tornen, direct in den aanval, maar verder dan onze achterhoede brengen zij het niet. Als ons team compleet is zijn de rollen spoedig om gekeerd en heeft H. vrijwel niets meer in te brengen. Succes blijft echter voorloopig uit, daar de halflinie een te defensieve houding aanneemt en daardoor de voor hoede te weinig steunt. Als Wim Smit na handig indivi dueel spel de score opent, is het hek van den dam en speelt ons elftal met meer overleg alhoewel het nog lang niet af is. Wim Smit, die weer in goede conditie is en een bijzonder productieve bui heeft, scoort nog drie goede doelpunten, waarvan echter één geannuleerd wordt, wat voor hem zeer jammer is, daar dit één der mooiste doelpunten was. De keeper van H. houdt nog eenige harde schoten van Koppen en van v. Os, terwijl een vliegend schot van Smit zeer verdienstelijk door hem tot corner wordt verwerkt. Na de rust zijn wij wederom het meest in den aanval en Koppen zorgt na goed solo- spel voor nummer 4. H. tracht nog een tegenpunt te fabriceeren, maar jammer voor hun, is onze achterhoede als de Ned. Bank, zoodat als het einde daar is, wij wederom twee punten rijker zijn. Het was één van die weinige wedstrijden die je echt voor je genoegen speelt, daar de Hercules-spelers gentlemanlike optraden en zich dan ook gedroegen, zooals goede sportsmen betaamt. Aan de laatkomers het beleefde verzoek, om in het vervolg op tijd aanwezig te zijn, daar het voor de anderen zeer irriteerend is, om met een onvolledig team te beginnen, terwijl het ook tegenover den scheidsrech ter verre van beleefd rs. GOALTIE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 9