CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX S kampiobnsgalm -J) 140 de naar 't kampioenschap gemaakt. D. W. V. deed Blauw-Wit n.l. de das om, door in den polder met 31 te winnen. Het is thans slechts een kwestie van niet meer struikelen en het kampioenschap is er. Tonny Meyer c.s., volhouden! De B-juniores konden het ook thans tegen hun zwaar ste concurrent, Bl.-W. niet tot de overwinning brengen. Een gelijk spel (11) was het resultaat. Ajax speelde voor de rust tegen den sterken wind in met het gevolg, dat Bl.-W. voortdurend wat sterker was en dit door een goed doelpunt, dat Tuman, die ook in dezen wedstrijd goed speelde, niet kon verhinderen, wist uit te drukken. Na de rust ging het spel vrijwel gelijk op en slaagde Heidenreich erin den gelijkmaker te scoren. Wel kregen we nog een prachtkans om het winnende punt te maken, doch deze ging teloor en we moesten ons met een gelijk spel tevreden stellen. Wel is waar is het jammer, dat dit seizoen onze meerderheid tegenover Bl.-W. niet in een overwinning uitgedrukt is geworden, doch we zijn weer een stap dichter bij het kampioenschap. Keeper, rechtsback en linksbuiten hebben goed ge speeld. De anderen waren ditmaal minder goed op dreef. A. B. E i VAN ONS TWEEDE. E ik E E Een lam ding om, vooral als dit zich enkele malen herhaalt, over een nederlaag te moeten schrijven. Tegen D. E. C. II was ons tweede weer zeer gehavend. Becker, Couton, Wiegel, ten Have, van Deyck en Rutte, ze ston den allen op de absentielijst! Verder moest ons derde onverzwakt in het veld om zijn kampioenskans niet te verknoeien, zoodat slechts een groc van Ajax II in het veld kwam. De veteraan Ziegeler stond onder de lat, terwijl Addicks weer eens van de partij was. Het terrein was droog maar hobbelig. Wij hadden spoedig het beste van het spel, wat we in twee doel punten uitdrukten. De fabrikanten van deze goals waren Addicks en Ingenbleek. Er werd niettegenstaande de sterke wind nog vrij goed gespeeld en D. E. C. smaakte het genoegen een tegenpunt te maken. Wij zouden juist een hoekschop op de D. E. C.-veste nemen toen voor rusten werd geblazen. Na de pauze zakte het spelpeil in niet geringe mate. Het werd in hoofdzaak een wild getrap. Door een mis verstand in onze verdediging moest Ziegeler den gelijk maker visschen. Dat was echter nog niet genoeg, daar D. E. C. voor een derde doelpunt zorgde. Bij het maken van dit doelpunt lag een onzer tegenstanders in het doel. Wij appelleerden voor een zuiver off-side geval, doch de arbiter besliste anders en kende het doelpunt toe. Het bleef bij een beetje heen en weer getrap en de matige vertooning eindigde met een 32 nederlaag. Erg prettig gingen wij ons niet verkleeden. Het eenige is dat wij elkaar beterschap kunnen wenschen! W. de B. l CRICKET. ik. 'f» Het lijkt een onbegonnen werk om te midden van de voetballerij, in het hartje van het seizoen, aan cricket te denken, laat staan er over te schrijven. Gisteren nog zag ik 22 stoere boys aan de Kruislaan (ze begonnen in het wit, maar waren al spoedig zwart) in de modder ploeteren om het bezit van het bruine monster en dacht ik aan het mooie V.V.V. cricketveld 's zomers. Moeder natuur mag wel haar best doen om dat weer in orde te maken. Intusschen zijn wij weer zoo gelukkig geweest om voor onze cricketafdeeling beslag te leggen op het heerlijk gelegen Ned. Bank terrein, doch ook hier roep ik alvast de medewerking van Moeder natuur in, want als we het terrein nu zien, ziet het er niets cricketfahig uit. Ook gingen wij er toe over bij het N.C.B. bestuur een aanvrage in te dienen om in de 2e klasse N.C.B. uit te mogen komen en is het wachten op een goedgunstige beschikking. Als het zoover komt, dan is het „borst nat maken" jongens. Het is ons bekend, dat verschillende onzer leden inte resse voor cricket hebben, zooals dikwijls bij de wed strijden uit de belangstelling bleek, doch door onbekend heid met de spelregels en wedstrijdbepalingen zich nog geen juist idee van het spel kunnen vormen. We hopen dan ook in een der volgende nummers een aanvang te maken met deze spelregels en wedstrijdbepalingen eens nader te beschouwen, zoodat als het seizoen een aan vang neemt, een ieder kan weten wat ons mooie cricket spel in heeft en dit aanleiding kan zijn dat vele liefheb bers zich aanmelden voor deze heerlijke zomer-ont- spanning. de M. V»/ Zondagmiddag 4.15. 5-2-'27. Geeft U mij een doosje Turmac „Special"! Asjeblief meheer.... rooken meheer Voor de ramen van den prachtig geëtaleerden sigaren winkel staat een geweldige schare turende toeschou wers, die per sé moet weten, hoe hun favorieten dien middag gespeeld hebben. Wat een eigenaardig gezicht, zoo?n wachtende, zoekende, kansen besprekende menigte van achter de étalage te begluren. Ik draal wat met m'n afrekenen, zoek expres papiergeld en doe juist een smakelijken haal aan m'n „Saffie", als ik „hem" in de gaten krijg. Met zijn vette fluweelen kraag in de hoogte, z'n „Statson" scheef op het peenige melkboerenhonden haar, stond-ie zielig, kleintjes tussohen de massa. Een vogelverschrikker tusschen de tuinboonen kon 'er niet emotieloozer uitzien en nóch het met veel smaak uitge stalde edele havana dekblad van de beroemde Karei I, nóch de tartend-lachende reclame-gentleman van de Chief-Whip, nóch de dwingend-demonisch-hartstochte-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 6