CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX captain van het eerste elftal Joop Martens, onder wiens bezielende leiding ons elftal een prachtkans maakt voor het kampioenschap der Westelijke eerste klasse. Vooral in de drie laatste wedstrijden, nu het er om gaat, heeft onze kleine pittige aanvoerder met raad en daad zijn mannen aangevuurd, is hij gebleken the right man on the right place te zijn. Nog herinner ik mij den kleinen Martens als schoolboy, toen hij zich plus minus acht jaar ge leden als adspirant meldde, tegelijk met de jongens van Vunderink, Stam, Boogaard, Aar- sen, v. Gelderen c.s., waarvan verschillende in latere jaren hebben bewezen trouw te zijn aan het Ajaxvaandel en te willen werken voor onze club en haar kleuren. Met Joop Martens is het feitelijk, behoudens een kleine uitzondering, crescendo gegaan. Hij heeft de geheele Ajaxschool doorloopen en staat thans op het punt met zijn elftal het kampioen schap van de club te winnen. Een ras-echte Ajacied aan de spits van ons team! Dit is wel het feit wat ons in deze dagen het meest verheugt! Joop Martens, do it now! Het zal de echte, de oude Ajacieden vooral, die je voetballers loop baan van het begin tot het einde meemaakten, veel vreugde verwekken. J. J. G. 139 VAN DE A.V.B.-ELFTALLEN. Slechte resultaten. De A-juniores maken een prachtkans. Het gaat den lageren elftallen nog niet voor den wind. Drie punten uit 5 wedstrijden is 'n resultaat, dat poo- vertjes genoemd moet worden. Doch hierbij dient onmid dellijk opgemerkt, dat de tegenstanders in de laatste wedstrijden tot de zwaarsten gerekend moeten worden, maar afwachten, onze concurrenten zullen ook nog wel een veer laten. Ajax 6 speelde tegen Avanti 2 en A. F. C. 4, resp. Nr. 3 en 1 van de ranglijst en het had dus al een succes genoemd mogen worden, indien hieruit zelfs maar een puntje gehaald was geworden. Dit is echter niet geschied en we boekten voor 't zesde 2 nederlagen, daarmede het totaal op 10 brengende! De wedstrijd tegen Avanti was voor ons niet bijster fortuinlijk. In den beginne leek het er niet op, dat we een nederlaag te slikken zouden krijgen. Onze jongens hadden n.l. na 15 minuten door toedoen van Takes en Harinck, die beiden een goeden wedstrijd speelden, reeds met 2—0 de leiding. Edoch, de scheidsrechter vond dit wat al te mooi, gaf tot ieders verwondering tegen de Mooy een strafschop, die Avanti dankbaar benutte, en daarna nog een dosis vrije schoppen tegen ons, die der mate deprimeerden, dat we met de rust een 4—2 achter stand noteerden. Niettegenstaande na de rust tegen den storm in wordt gespeeld, weet Takes er toch nog 43 van te maken. Toen was het echter Avanti, die van dat moment af het spel in handen nam en nog 4 doelpunten aan haar scoré toevoegde, zoodoende met 83 winnende. Er zaten en kele zwakke plekken in het elftal en voorloopig zijn dan ook keeper Dreesde en v. d. Lee vervangen. Tegen A. F. C. 4 was het geluk al evenmin aan onze zijde. De wedstrijd had vrijwel hetzelfde verloop als die tegen Avanti. Heidenreich toch wist ons al spoedig de leiding te bezorgen, doch kort daarop weet de A. F. C.- rechtsbinnen Tuman, die zijn doel op uitnemende wijze verdedigde, met een onhoudbaar schot te passeeren. Wel is A. F. C. steeds iets sterker, doch door het keurige spel van het A-juniores-backstel v. Rooyen en Klaver, blijft de stand tot de rust gelijk. Na de hervatting begaat Tuman de eenige fout, die hij in dezen wedstrijd maakte; denkende, dat een voorzet van rechts achter zal gaan, blijft hij staan, en de bal verdwijnt juist langs den paal en onder de lat in het net. Even daarna is het strapschop en de stand is 1—3. Als Klaver dan naar voren gaat volgt een aanval waarbij Heidenreich van dichtbij een mooie kans onbenut laat, door tegen de lat te schieten. De achterhoede blijkt thans echter verzwakt en al spoedig scoort de A. F. C. Nr. 4. Het blijkt meer en meer, dat Ajax 6, dat door een. misverstand enkele wegblijvers had en door juniores en adspiranten gecompleteerd was, over te weinig physieke kracht beschikt, want steeds wordt de zware bal onvol doende weggewerkt en het duurt dan ook niet lang of het is 51. Als daarna ook v. Rooyen zijn backplaats verlaat, teneinde de voorhoede meer te kunnen voeden, is de achterhoede gelijk een zeef en weet de linksbinnen der rood-zwarten, welke over een formidabel schot be schikte, den stand op 71 te brengen, waarmede het einde komt. De A-juniores Klaver, v. Rooyen en Muller waren wel de besten, terwijl Tuman een pluim verdient voor zijn keurig keepen. A.s. Zondag tegen S. D. W. III! Ik reken erop in m'n volgend verslag van de 1ste overwinning van ons 6e melding te kunnen maken! Ajax 7 verrichtte uitstekend werk door D. J. K. II met 32 te kloppen. Het elftal schijnt het dus wel te kunnen. Voor Zondag staat echter 'n zware wedstrijd op 't pro gram. Thuis tegen Meteoor II, de a.s. kampioenen. Lui, alles erop, om hen het eerste punt afhandig te maken! Ajax 6B verloor Zondag j.l. wederom van T. O. G. III, zij het dan ook slechts met 2—1. De A-juniores hebben met niets doen een flinke schre-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 5