CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 137 pauze. Na de rust scoorde 't Gooi twee doelpun ten, terwijl Iseger ons aan een verdiend tegen- punt hielp. Meer doelpunten werden niet ge maakt, zoodat 't Gooi fraai revanche nam voor de 40, waarmede wij de heeren in Hilversum een lesje gegeven hadden. Het spel der Gooiers had een uitstekenden in druk gemaakt. Het elftal speelde forsch, doch niet unfair, zoodat de professor weinig moeite met de leiding had. Wij moesten het uitsteken der kampioensvlag dus nog enkele dagen op schorten! J.l. Zondag om voor tienen was ons veld reeds afgekeurd. Wij maakten van de gelegenheid ge bruik om opnieuw naar IJmuiden te gaan, ten einde de belangrijke match Stormvogels H.V.V. bij te wonen. Om over half twee kwamen wij op het veld, dat wel een geheel anderen in druk maakte dan bij de ontmoeting Stormvo gelsAjax. Nu slechts een paar honderd toe schouwers, terwijl de overdekte tribune vrijwel onbezet was. Bij den aanvang waren niet meer dan een paar duizend kijkers present, waar onder een tiental Ajacieden, die H.V.V. terdege hebben aangemoedigd. Waar de Hagenaars slechts van enkele supporters vergezeld waren, konden de heeren onze aanmoedigingen best gebruiken. Het resul taat is u bekend. Na een zeer spannend verloop, waarbij veel van onze zenuwen werd gevraagd, kwam het einde met 33. Een protest van Stormvogels voor hands in het strafschopgebied had tot gevolg dat na afloop een penalty langs den H.V.V.-keeper geschoten werd, doch daar de heer Vuyk niets had geconstateerd, zal dat voor Stormvogels een schadepostje van een 50.worden, met een nihil resultaat. Menschelijkerwijze gesproken is Ajax dus weer eens kampioen en enkele honderden clubleden vereenigden zich reeds Zondagavond j.l. in de Nieuwe Karseboom, waar het rood witte dundoek vrijuit wapperde en waar een recht gezellige geest heerschte. Het geheele elftal werd door president Schoe- vaart voorloopig gehuldigd, die Joop Martens een krans aanbood. Hierna was de beurt aan Mevrouw Martens, die haar zoon met een klin kende zoen feliciteerde, onder een geweldig applaus der feestvierenden. De supporters-club bood een krans aan, terwijl nog verschillende officials en particulieren hun voorloopige ge- lukwenschen aanboden. Een gezellig dansje kortte den avond, terwijl Tric-Trac met twee kampioensgalmen zijn zoo- veelste succes boekte. Onze dichter had dus reeds op een kampioenschap gerekend en zijn rijmelarijen klaar gemaakt, 't Was keurig De klok had reeds lang middernacht geslagen toen de laatste verheugde Ajacieden naar kooi gingen. J. J. G. Noot voor de eerste elftalspelers: Teneinde alle onzekerheid den kop in te druk ken is een gelijk spel of overwinning tegen D.F.C. noodig!!! REDACTIE. vtr lv_ J) REISNOTITIES VAN VLOKKIE. j Tjf MadridLisboa. Zondagavond, 23 Januari 1927. Eerste klas voetbal in Madrid. Vergis ik me niet, dan heeft Ajax plannen in voorbe reiding voor een tournee naar Spanje en Portu gal. Red.) Dit bracht me op het idee gauw aan den wensch van de nieuwe Clubblad-redactie te voldoen en weer eens iets in het oude lijfblaadje van dierbaar „Rood en Wit" te schrijven, te meer waar ik in den Express van Spanje's hoofdstad naar Lissabon daartoe een prach tige gelegenheid heb. De Ajacieden moeten het uitstapje naar hier beslist maken. Het zal leerzaam zijn, ook in voetbalkundig opzicht Vanmiddag was ik in het Stadium Metropolitano om te kijken naar den wedstrijd Real S.G. EspanolaAthle tic Club Madrid. De entree naar dat stadion is er een, die ons laaglandbewoners in groote extase zet. U stapt uit de Metro en worstelt u tusschen schreeuwende vent- sters en venters (vooral van Caramello's Menta!) naar den ingang. Dan komt opeens de verrassende aanblik van het terrein, dat ca. 80 M. diep aan uw voeten ligt, op een grooten heuvel. Daarachter een panorama dat eindigt in een 2000 M. hoogen berg-ketenwaarvan de meterdik besneeuwde toppen in de zon glinsteren. het is reeds een genot in zoo'n omgeving te toeven en ik dacht allang niet meer aan voetbal, toen de aanwas sende menschenstroom me aan de werkelijkheid her-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3