CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IV. 132 kansen van 't eerste en de rest rookt, fluit of zingt, ter wijl de dames genoegelijk bij elkander een boom opzet ten over onderwerpen, mij niet bekend. Op deze wijze is de stad der militairen en der kei spoedig bereikt, waar aan 't station de drijver van een product van Mr. Ford ons zijn opwachting maakt en de geheele familie in zijn 12-persoons vehikel (de plaatsverdeeling laat ik aan uw fantasie over) naar Birkhoven transporteert. De eigenaar van deze inrichting schrikt uit zijn vredige rust op en gaat lafenis brengende dranken bereiden, terwijl Wim zich ontpopt als een splendid stoker en het vuur in de kachel nieuw leven inblaast. Over den wedstrijd zal ik kort zijn, daar het er een was, waarover je maar liever niet napraat. Na tien minuten spelen moest Brink uitvallen wegens knie-pech en nam Pieters Graafland zijn plaats in. Vijf minuten later, toen één der onzen onbehoorlijk aangevallen werd, vergat hij, dat hij op het voetbalveld was en de scheids rechter wees richting kleedlokaal, zoodat wij met 10 man verder moesten ploeteren. Even voor de rust deponeerde de man .met de fluit den bal op de beruchte stip, Geest man gaf een knal en het was 10. Na de thee maakte H.V.C. op onbegrijpelijke wijze ge lijk, doch hun vreugde was van korten duur, want onze voorhoede ging er direct vandoor en Pieters Graafland schoot het winnende doelpunt in de touwen, waarmede het einde kwam. Dat de stemming, die al dik in orde was, aanmerkelijk steeg toen we vernamen, dat de Stormvogels verloren hadden, behoeft geen betoog en zoo zijn één en drie al weer een stap nader bij het kampioenschap. GOALTIE. E E VAN ZESBé. 23-l-'27. Ajax VI bSchinkelhaven II. 3X4. Met haastigen spoed pak ik „peninktpapier" om fluks deze regeltjes aan de wachtende redactie te zenden, want het blaadje ligt al in de pers. Maar gelukkig zooals U ziet kunnen nog juist de 12 goaltjes in druk verschij nen. We rekenden wel op een overwinning, maar 120 ging toch boven onze kalepitten. Doch onze capaciteiten waren superieur aan die van de Schinkelbaaiploeg. Ach, een goede training is alles, onvermoeid gleed ons vijftal door de erzats zebra's. Precies 2.15 trapte de S.-midv. af, doch de bal was slechts kort in hun bezit en onze .menschen stevenden fijn combineerend op het doel af; het was 2.25 toen „K. K." den bal voor z'n linker kreeg, 10. Vijf minuten later, doch thans met z'n rechter, noteerden we 20. Om 2.35 na een salon spelletje maakte „K. K." 30. S. kreeg bijna een goal, doch om 2.40 deed „K. K." voor de vierde maal het net trillen. S. trapt voor de vijfde maal af, even komt de bal voor ons doel maar verhuist direct naar den anderen kant waar de linksbui ten mooi opbrengt en „K. K." heeft geen moeite meer, 50. S. weet er niets tegen te doen; alleen onze voor hoede en middenlinie spelen een fijn berekend spelletje. „RIB", „Sjeffer" en „K. K." maken een zuiveren drie hoek; de laatste maakt 60. Even voor rust maakt „Sjeffer" een eind aan de hoogste serie van „K. K." en met 70 gaat de pauze in. De thee smaakt heerlijk, een gemoedelijk smoesje met den referee, heelemaal geen geknou U begrijpt, als een ploeg aan den winnenden kand is, moet je nooit veranderen (zei m'n grootje altijd), dus onze cap. laat alles zitvast. De tweede helft is gelijk aan de eerste. Onze links buiten „Gesie" debuteert met een vuil schot in den hoek. „Sjeffef" maakt nog zwei sjuweeltjes, de cap. een pe nalty en tusschen al deze drukte door maakt „K. K." nog I O. 12. De midvoor van S. smeekt om een goaltje, doch de backs geven geen pardon; in laatste instantie zweint onze schoone witte reusachtig. Zelfs een penalty wordt in his hands gedeponeerd en hij zendt dezen wissel direct retour. Nu vaders en aspirant-vaders, julie wordt be dankt voor je koppig volhouden. De stand t/m. 23 Jan. van de 4 hoogst geplaatsten is: R.C.W. II 8 7 0 1 14 52—12 T O.G. III 7 6 0 1 12 40—11 Aax VI b 6 4 1 1 9 29—14 Z.3.G.O. II -.8 5 0 3 10 22—16 De penningm. neme hier nota van, jullie kunt bij mij zilver krijt krijgen. 30 Jan. tegen O.D.E. III is afgelast, dus 6 Febr. tegen T.O.G. III, de bikmatch. Allen de training gewoon voort gezet en Vrijdag na afloop clubavond verzamelen bij Amstelbrug voor rondje Kalfjeslaan. Bockbier is bijna igeloopen, dus haast je langzaam met drinken. WIMA. AJAX VI—SLOTERDIJK II. Een wedstrijd, waarin Ajax niets lukte en de tegen partij Fortuna op haar schoen had. Om beurten schoten de Ajax voorw. op de S.-goal, doch op onbegrijpelijke ijze was er steeds een hindernis of de goal was te klein. S. bepaalde zich het meest tot gevaarlijke uitval len. Uit een der voorzetten van hun rechtsbuiten, die a oor den linkshalf geheel verwaarloosd werd, ontstond de eerste goal; de bal zweefde hoog voor het doel, een der Ajax-spelers raakte hem aan en het was 01. Ajax geeft den moed niet op en dra zitten wij weer voor de S.-vesting, doch zooals gezegd het lukte niet. We zien dan weder een snellen uitval van S., waaruit de midv. onhoudbaar inschiet, 02. Even voor rust zet de links buiten voor en de rechtsbinnen heeft geen moeite, 03. In de rust drink je een kopje thee en je rookt een siga retje a la Bh; je krijgt er spirit van in je lijf? Gedurende de tweede helft is de opstelling gewijzigd; 't gaat nu gesmeerd en Eijkmans (midv.) heeft spoedig -A

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 8