\r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX voor een vrijstaanden eigen speler moeten laten loopen, terwijl ze dan zelf „vrij" kunnen gaan staan. Wij hebben dus zes spelers, drie in iedere partij. Trachten elkaar den bal te ont nemen, en dit verhinderen door den bal zoo snel mogelijk aan z'n eigen partij af te geven. Vlug de open gaatjes zoeken, het centeren zoo accuraat mogelijk. Geef elkaar op het goede oogenblik gerust een flinke big. Leer vooral in- casseeren, en toch uw goede humeur bewaren. Een volgende maal verder. Bedenk dat ik uw taal nog niet machtig ben, j en het mij soms moeilijk moet vallen, u duide lijk op uw fouten te wijzen. Ik kan u de ver zekering geven, dat er diverse veelbelovende spelers bij zijn, die als ze mijn aanwijzingen volgen, zeer zeker uitstekende spelers kunnen worden. STANLY CASTLE. I H.V.C. IIAJAX III. j VAN ONS TWEEDE. Ajax II—Edo II 3—2. Deze wedstrijd, die onze eerste was in 1927, heeft wat het resultaat betreft, ons wel voldaan, doch het spelpeil en het geheel van het elftal als combinatie waren maar zoo-zoo. Wat de oorzaak is? Het uiterst zware terrein in de eerste plaats en ten tweede dat de wil om in dit geval er het beste van te maken wel niet geheel ontbrak, maar toch veel beter had kunnen zijn. Ook kan het zijn, dat wij de goede opstelling niet hebben, maar zeker weet ik, dat hetzeltde feam op een beter veld aanmer kelijk beter speelt. Laat ons verder het eerste tot voor beeld strekken en laat ons te zamen de resteerende wedstrijden energiek aanpakken, zoodat wij bij het slui ten van het seizoen voldaan onze balans kunnen op maken. Nu nog iets over het spelverloop. Direct na den aanvang blijkt, dat wij eenigszins ster ker zijn en vrij spoedig weet Frans Rutte (die het weer eens probeerde) van een fout van den Edo-doelman te profiteeren en ons eerste doelpunt te maken. We bag gerden allen gezellig door en Ingenbeek, die nu niet di rect zoo'n liefhebber is van kleitrappen, zorgde nog voor twee goede doelpunten, zoodat wij na een half uur met 30 voorstonden. Wij dachten binnen te zijn maar Edo gaf zich nog niet gewonnen. Ook de scheidsrechter bleef nog al eens in de modder steken, vandaar dat ik denk, dat hij een tegen de hand aangeschoten bal als moedwil beschouwde. Het was pe nalty en kostte ons een goal. Rust 31. 131 Na de thee met kauwgom maar weer frisch begonnen en dat was noodig. Er was namelijk een gedeelte, een strook klei, als je daarin verdwaalde, was je er maar zoo niet uit; wij noemden het de gevaarlijke zone. Edo zorgde voor de spannig door vrij onverwacht haar 2de doelpunt te maken. Veel belangrijks gebeurde er verder niet meer. Wel doorleefden beide doelen nog eenige ge vaarlijke momenten, doch daar bleef het bij. Wij waren tevreden met de revanche voor de in Haarlem geleden nederlaag. Wat is bijna nog vergeet is dat Pieter van Deijck een beste partij half speelde; ik hoop dat je tevreden bent Piet. Blauw-Wit IIAjax II. Het is wel jammer dat een reserve-elftal van een elftal met kampioensaspiraties zoovele malen teleur stelt als dit seizoen. Maar in dezen wedstrijd was de handicap te groot. We misten Jurriaans, de Bois, Otten en Wiegel, terwijl Piet van Deijk, die juist weer zoo aar dig in vorm kwam, na tien minuten uitviel wegens een enkelblessure van ernstigen aard, zoodat hij thans in het O. L. Vrouwengasthuis ligt. Piet, namens ons allen een spoedig en algeheel herstel! Nu iets over den wedstrijd. Er is nauwelijks afgetrapt of het blijkt al dat het bij ons nog al rammelt, ofschoon Blauw-Wit, bij wie Vega en de Boer uitblinken, ook vrij slecht speelt. Het is dan ook onbegrijpelijk, daar alle spelers van beide partijen doorloopend onder technische leiding staan, dat er zooveel spelers zijn bij wie hier wei nig van te bespeuren valt. Dit was dan ook de oorzaak dat van verband niet veel te bemerken viel. Blauw-Wit was iets sterker en wist dit voor de rust in een doel punt te bevestigen. Na de rust eerst nog hoop op gelijkmaken, maar mis hoor! Blauw-Wit wist ondanks keurig werk van Couton de score op te voeren tot 30. Wel werd de Blauw-Wit veste ook eenige malen bestookt, maar verder dan een penalty, welke naast geschoten werd, brachten wij het niet en zoo eindigde deze wedstrijd in een verdiende nederlaag. Aan de invallers den raad een volgende maal precies zoo rustig te spelen als zij dat in hun eigen team doen, dan spelen zij beslist beter. Wij vertrouwen, dat we in den returnwedstrijd ons van een betere zijde zullen doen kennen. W. de B. Als „The Iron horse" het Centraal station uitstoomt blijkt, dat ons gezelschap uit 19 personen bestaat, ter wijl vriend Arends en zijn betere „ik" weer in ons mid den zijn. Zooals gebruikelijk werpen de poker-enthousi- asten zich op de kaarten, de anti-gokkers bespreken de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 7