CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =A1 7 TRAINING. I De training-avonden geheel aan haar doel te laten beantwoorden, was altijd een van m'n stokpaardjes en als ik in diverse Club-perio dieken klachten over de lamlendige opkomst dier leden op hun training-avonden las, be kroop mij altijd het behaaglijke gevoel dat het „oefenvraagstuk" in onze Vereeniging nog zoo slecht niet opgelost was. Want zóó belabberd kan het weer niet zijn, zóó konden hagel, regen of wind-vlagen niet woeden, geen Dinsdag of Donderdag-avond gebeurde het mij, dat ik een nat pak voor niets haalde, altijd waren er eenige voetbal-leergierigen naar het veld ge togen om hun body te stalen, hun bal-controle te verbeteren, of hun snelheid op te voeren. En als het tegen zessen droog is, is een aantal aan wezigen van twintig tot veertig heusch geen zeldzaamheid. Het eerste elftal geeft altijd een uitstekend voorbeeld en het is mij een zeer aangename taak dit hier nog eens te releveeren. Het op voeren van het spelpeil, wordt bij Ajax niet per „circulaire" gedaan, en de goede plaats die wij steeds met onze elftallen op de ranglijstjes innamen, hebben wij voor een groot deel aan „intensief" trainen te danken. Nu wij weer een nieuwen trainer geëngageerd hebben, „een nian zóó uit de praktijk", leek het me nuttig én noodig met hem een schema op te zetten, om onze trainende leden, zooveel mogelijk profijt van z'n lessen te laten trekken. Ik laat hem dus maar zelf aan 't woord. J. s. IV - Het moet mij van het hart dat diverse, „vooral jongere leden" niet begrijpen, dat ze eigenlijk heelemaal niet trainen. Dat staat maar goaltje te trappen, steeds met hun „goede voet" en liefst tegen een stilliggenden bal; merkwaardig zooveel éénbeenige voetballers Ajax heeft. (Als hij hier wat langer is, zal hij er nog wel meer zien.) 't Gaat bovendien alles even laks en vervelend. Alleen voor de keepers is dat doeltje-trappen een uitstekende oefening. Laat ik echter geen verouderde methodes ver- oordeelen, maar liever aangeven, hoe het wèl moet. In de eerste plaats moeten de spelers „Fit" worden, dus vooral de spykes gebruiken. Het viel me op, dat diverse leden die dingen „schuwen", en direct hun voetbal-schoenen aan willen trekken. Vraag Uw leden mijn aan wijzingen op te volgen, zij zullen er geen spijt van hebben. We beginnen dus met hardloopen, een rondje of zes om het veld heen, dan even twee rondjes whndelen, (flink aanstappen). Hierna even rusten. Dan komt het sprinten; (vooral niet alleen, in alle oefeningen het wed- strijd-idée laten gelden). Een zes sprintjes van dertig meter zijn voldoende, maar in ieder geval zoo snel mogelijk. Dan de voetbalschoe nen aan. We beginnen in ploegjes van drie of vier balcontrole te beoefenen. Hoog en laag, links en rechts, en altijd zooveel mogelijk met den binnenkant van den voet. Deze oefening neemt ongeveer een kwartier. Dan met twee, drie of vier spelers over het veld, een of twee halfs er achter. Beurtelings kort en lang passee- ren, maar iedere speler moet er een eer in stel len dit zoo snel en zuiver mogelijk te doen. Zich geheel geven, en ook met centeren beide bee- nen gebruiken. Elkaae aanmoedigen, en niet op een loopje kijken. Steeds wisselen, rechts buiten, rechtsbinnen, linksbuiten, linksbinnen enz. enz. Dan een kring maken, drie vier of vijf spelers, een in het midden. Dezen midden speler steeds den bal toespelen, die deze weer doorgeeft aan den volgenden speler. Ook hier geldt het: doe het zoo snel en correct mogelijk. Daarna een lesje in het positie-spel. Wat is dit nog slecht verzorgd. De meeste spelers be grijpen blijkbaar niet, dat ze dikwijls beter over een bal heen kunnen stappen en dezen 130 Adspiranten B. gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. v. t. 0 13 34— 9 2 11 25—10 2 11 18— 8 1 8 14— 7 4 8 28—18 7 2 7—52 6 1 4—26 A. B. V.V.A. A.F.C Bl.-Wit B Woodward A Ajax B D.W.S. B D.E.C. B 8 5 3 8 5 1 8 5 1 6 3 2 9 3 2 8 1 0 7 0 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 6