r 128 CLUBNIEUWS "NI elftal naar Umuiden getogen om dezen strijd mede te aanschouwen. Drie stikvolle treinen, honderden grootere en kleinere auto's, honder den fietsen voerden van twaalf tot twee uur drommen Amsterdammers aan. De regeling op het terrein van Stormvogels was keurig; ook al hebben de houders van staanplaatsen den wed strijd niet geheel kunnen volgen. Wat verder opviel was de correcte houding van tegenstan ders en van het IJmuider publiek. Vooral de houding van de teleurgestelde bewoners van deze havenstad was te loven. Geen wanklank werd vernomen en de Rotterdamsche en Haag- sche supporters kunnen aan deze perfecte hou ding een lesje nemen! Job Mutters, alhoewel niet geheel fit, besloot de leiding op zich te nemen en deed dit feilloos. Onder zulke arbiters te spelen is aangenaam!! Onder een uitbundig geloei kwam Ajax in het veld. Ettelijke ploegen supporters bleken grooie rood-witte vlaggen en toeters medegenomen te hebben. Vooral „Spercy" kreeg een warme ovatie van de staanplaatsen aan de overzijde van het veld. Niet minder luide toegejuichd verschenen de Stormvogels, waarna Joop den opgooi won en met de zwakke wind mede verkoos te spelen. Wij kunnen den wedstrijd in vier periodes verdeelen. Het eerste deel tot de rust, waarbij Ajax aanhoudend een tikje sterker geweest is. Het tweede deel (±10 minuten) waarin de IJmuidenaars sterker waren. Daarna het deel waarin Ajax terugkwam en Spercy het winnen de punt maakte en het slot waarbij de Storm vogels opnieuw hebben getracht gelijk te maken en Ajax zich vrijwel op verdedigen moest toe leggen. De uitslag komt ons voor juist te zijn. Wij verdienden de overwinning door een ietsje betere balbehandeling! In kracht en techniek ontliepen de ploegen elkaar niet veel. Hamel heeft na plus minus tien minuten den bal keurig voor den doelmond geplaatst waarna Thijssen voor de rest zorgde. Hierdoor niet weinig ge steund waren wij aanhoudend iets sterker. Joop Martens en Schetters, met Anderiesen Jr. als ruggegraat zat er als een stel foxterriers op en belette Stormvogels ons te omvleugelen. Eerst na de rust liet Jan de Boer een effect- K ZR A. F. C. AJAX vol schot langs den paal glijden en zag het er benauwd uit. Vooral Anderiesen Jr. speelde daarna bezielend en na een algemeene aanval schoot Spercy het winnende punt in de touwen. Onbedaarlijk was het gejuich der supporters! Wij hebben daarna nog heel wat last van de aanvallen der Stormvogels gehad, die zelfs bijna gelijk maaktendoch met een tikje geluk haalden wij het einde en wonnen met 21. Het geheele elftal werd naar de kleedkamers gedragen door een juichende en hossende me nigte. Natuurlijk zat de stemming er in en onder veel vlaggezwaai en gejoel keerden de dui zenden Amsterdammers huiswaarts. Het was een der mooiste dagen geweest in de geschiede nis van het Amsterdamsche voetbal. J. J. G. VAN DE A.V.B.-ELFTALLEN. Een algemeen overzicht. Waar door de ongunstige weersomstandigheden de beide laatste Zondagen wederom slechts weinige wed strijden gespeeld konden worden, zullen wij van deze gelegenheid gebruik maken met eens na te gaan hoe onze lagere elftallen er in de competitie voorstaan. Vooraf zij opgemerkt, dat de standen, welke hieronder volgen, bijgewerkt zijn t/m. 16 Januari. Ofschoon Ajax V in haar competitie-afdeeling slechts een middelmatige kracht is, is het resultaat toch in zoo verre gunstig, dat we naar alle waarschijnlijkheid op een hoogere plaats zullen eindigen dan het vorige jaar, toen ons „eerste v. d. A.V.B." No. 2 van onderen stond. Thans is de vierde plaats bereikt. Reserve le Klasse B. gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. v. t. Bl.-Wit V 9 6 1 2 13 39—19 Z.R.C. II7 6 0 1 12 45—13 A.P.Q.S. II 5 4 0 1 8 17—11 Ajax V 8 3 1 4 7 30—25 E.D.W. II 6 3 0 3 6 25—23 D.E.C. IV 6 2 2 2 6 23—25 Neerlandia II 8 2 0 6 4 1342 Rapiditas III 7 0 0 7 0 7—41 Z.R.C. II lijkt ons hier superieur, ofschoon A.P.Q.S. II een gevaarlijk concurrent blijft. Met Ajax VI blijft het huilen, al dient eerlijk gezegd, dat onze jongens het geluk niet aan hun kant hebben. Werd tegen V.V.A. III met de oneven goal verloren, de wedstrijd tegen Sloterdijk II was hiervan een getrouwe

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 4