r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 127 "SI j KRONIEK. i IV- De wedstrijd AjaxBlauw Wit paste feitelijk niet in de rij der spannende matches, die onze twee sterkste hoofdstedelijke clubs in den loop der jaren gespeeld hebben. Voor neutrale voet balliefhebbers was er ditmaal niet veel te smullen, of het moet van ons overheerschende spel geweest zijn waaraan Blauw Wit in de verste verte niet kon tippen. Het groote verschil in beide elftallen zat voornamelijk in de middenlinies. Blauw Wit beschikte ditmaal over een middenlinie die angstvallig achter bleef, geen moment agressief optrad, slecht kopte, nog slechter trapte en slechts een schaduw was van de linie, die ons in het Stadion een benauwde 45 minuten be zorgde. Men beweerde dat Van Dort „griepe rig" was, zéér wel mogelijk, maar zieke men- schen behooren in een dergelijke zware ontmoeting niet thuis! Ajax stelde daartegen over een pittige, levendig spelende half-back linie, waarin Joop Martens en Theo Schetters ditmaal niets onderdeden voor den jongsten Anderiesen. Geen moment aarzeling in deze linie, fighting gedurenden den geheelen wed strijd en spel van de beste kwaliteit. Onze voorhoede werd hierdoor aanhoudend aange spoord tot gevaarlijke aanvallen, tientallen malen verkeerde Schindeler's doel in het grootste gevaar en dat het bij (slechts!) vijf doelpunten bleef is aan Schindeler te danken die zijn doel op eminente wijze heeft verdedigd. Op het zware terrein wisten de jongere en lichtere Blauw Wit menschen, het is wel eigenaardig, zich minder snel te verplaatsen dan de doorsnee-zwaardere Ajacieden, die steeds daar waren waar hulp gevraagd werd. Het werd tenslotte een kat en muis spelletje waarbij alleen de vraag gesteld kon worden: Hoeveel wordt het? En daar Hordijk vier maal scoorde en Iseger éénmaal, won Ajax met 50! Jan de Boer heeft slechts een enkel gevaar lijk schot gehad. De backs hebben cordaat en stevig gespeeld maar erg lastig maakten de systeem-loos spelende Blauw Witters het Van Kol en den oudsten Anderiesen niet. Over de half-linie niets dan goeds!! In de voorhoede was het deel HordijkVolkers het gevaarlijkst. Ook Iseger was keurig op dreef, hij hoede zich er voor den bal naar zijn collega's te „brengen", dat houdt noodeloos tijd op. Hamel en Twelker speelden een normale wedstrijd, d.w.z. goed zonder meer, en in dezen stijl zijn onze vleugels reeds een doorloopend gevaar voor de vijande lijke achterhoede. Ajax klopt Stormuogels! leden, die zich inlaten met het beroepsvoetbal, zonder meer van de ledenlijst al te voeren. Een gezond standpunt, waaraan het Bestuur vanaf het eerste oogenblik de hand zal moeten houden Zooals gezegd heeft de N. V. B. de amateur clubs reeds zooveel mogelijk in bescherming ge nomen en zal het bijv. onder de bestaande be palingen niet mogelijk zijn dat amateurs door het plaatsen van een simpele handteekening plot seling prof. geworden zullen zijn. Ook zal een beroepsclub als eerste huur ster de beschikking moeten hebben over een speelterrein, zoodat een prof-club nooit een over eenkomst zal kunnen maken met een amateur club, omdat dit een beperking van het amateurs voetbal met zich brengt. In al deze zaken is reeds voorzien en van buitenaf zullen de belagers van het amateurs voetbal ons niet kunnen bespringen. Aan de clubs de taak om zich bij eventueele schijn- of heusche aanvallen van het beroeps voetbal te wapenen tegen clubgenooten, die zich direct of indirect als managers of technici aan de spits plaatsten. J. J. G. z Dat onze, in de laatste weken keurig op dreef zijnde ploeg, Stormvogels handen vol werk zou geven was te voorzien. Toch waren wij bang dat wij er niet zonder kleerscheuren af zouden ko men, hetgeen gelukkig niet is gebeurd. Joop Martens c.s. bezorgden Ajax een overwinning met 21. Minstens 4000 Amsterdammers waren met ons

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3