p= CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =Vl i I OFFICIEEL NIEUWS. Het Secretariaat van onze Vereeniging is vanaf 3 Januari 1927 gevestigd bij den Heer M. J. Koolhaas, Oranje Nassaulaan 81, Tel. 25005. De Heer Koolhaas is nooit te spreken op kan toor. Men gelieve er dus nota van te nemen, dat hij des avonds na 7 uur per telefoon te bereiken is. In de elftalcommissie B is op de laatste Alge- meene Vergadering gekozen de Heer A. Wig- gelaar. IV 122 Tegen T.O.Q. II werden we behoorlijk ingemaakt; 't was een reuze-sof. We begonnen met veel minder dan elf spelers en compleet zijnde, waren we nog met vijf invallers. Het zou natuurlijk een „modderige" streek zijn, die jongelui het slachtoffer van de malaise te ma ken; zelfs kwam de eenige goal van een reserve-teen. Met dat al gingen we met 18 ten onder, ten spijt van. Visser z'n schoone T. Den volgenden match tegen Hortus III ging het weer iets beter; we hadden ook weer eenige invallers, die hun best deden. Onze voorhoede fabriekte weer vier doelpunten, „K. K." 3 z. n. en „RIB" 1. Onze „250 R. B." kwam om 2 uur, we speelden om elf uur. Op de linker outline ontdekte onze aanv. een nieuwe ster (hij ligt er nog, gaat u maar zien). Het was nog een revanche-partijtje van 7-11-26. Ge voetbald werd er niet. We hadden om een strenge referee getelefoneerd, die kwam per extra tram. We begonnen 33 min. te laat, doch dat hinderde niets, want „K. K." maakte spoedig No. 1 en nog een penalty is 20 voor ons. Met dit al begon de tegenpartij te bekvechten, waar de referee geen wijs uit kon worden, wij heelemaal niet en Hortus per slot twee doelpunten fabriceerde, zoodat de rust met gelijken stand, 22, gevierd werd. In de rust kreeg onze aanv. een lesje in de buitenspelkunst van den fluitist; hij begrijpt 't nu nog niet, de stommerd. Na de thee was het spel ebn beetje gemoedelijker. „RIB" en „K. K." maakten ieder nog een goal, 42. Het spel verliep voorts als volgt: Ben deed z'n mond niet open, de rechtsback werd het veld uitgestuurd (van Hortus), „RIB" hield z'n mond niet dicht, Dreesde stopte heel verdienstelijk een penalty, de midvoor van H. ver rekteeen spier, de linksbuiten had te veel bockbier gedronken en kreeg een waarschuwing (niet voor dat drinken). Hiermede, 42 voor Ajax, eindigde deze strijd naar ieders genoegen. (Hortus?). Oud-keeper Visser was een goede linksbuiten; we rekenen den volgenden wedstrijd op je, „Zieg". Andere invallers goed. Rest kan volgende maal beter. WIMA. N. B. „K. K." beteekent „Kleine Karei". WEEST OP UW HOEDE! V»' 23 Januari 1927; Stormvogels—Ajax. Spelers van Ajax I, houdt dit waarschuwingssein, het welk op bepaalde tijden duizenden menschen, inderdaad op hun hoede doet zijn, vanaf de eerste tot de laatste mi nuut, dat ge op het terrein van Stormvogels, IJmuiden, voor de eer van uw club zult moeten zwoegen (ik weet helaas geen sterkere uitdrukking!) om de overwinning te behalen, voor oogen! Door familieomstandigheden heeft ondergeteekende dezen winter een viertal weken aan zee doorgebracht en heeft daardoor gelegenheid gehad het spel van de Storm vogels te bestudeeren. Ik kan u de verzekering geven, dat u van het „kunnen" van deze heeren geen enkel be grip hebt, indien u hun spelqualiteit b.v. zoudt willen toetsen aan het vertoonde op ons eigen terrein, toen ze met 40 werden ingemaakt. Met het noemen van deze cijfers raak ik meteen het teere punt aan, waarom de Stormvogels juist 23 Januari „alles" zullen geven om revanche te nemen. Revanche voor de smadelijke nederlaag tegen Ajax; hierop hoopt en daarover spreekt geheel IJmuiden, voor zoover het ooit een voetbalwedstrijd gezien heeft. Ik heb geen wedstrijd in IJmuiden gezien of zelfs onder de meest spannende momenten werd als bijzon dere goedkeuring van een of andere praestatie de woorden geuit; „zoo tegen Ajax, zeg!" of: „als Ajax hier komt, gaan ze er in!"; kortom heeren, deze neder laag ligt hun nog voortdurend zwaar op de maag. Indien u de uitslagen van alle wedstrijden van Storm vogels nagaat, nadat Ajax met 40 won, is het feitelijk overbodig u te waarschuwen, maar tocheen klein staaltje van de energie dezer heeren. Kwartier na halftime tegen 't Gooi was het 00; 20 minuten later 30! Mijn overtuiging is, dat Ajax alleen dezen wedstrijd kan winnen, indien zij vanaf de eerste minuut overrom pelend spel speelt en zeker zorgt, dat zij de eerste goal maakt. Natuurlijk is het verkeerd zijn clubleden door een dergelijke voorspelling te ontmoedigen, ,maar helaas staat het bij mij vast, dat indien de Stormvogels de eerste goal maken, dezen, gesteund door een enorm enthousiasme van hun supporters en de moreele kracht, die zij hieruit zullen putten, niet meer te houden zijn en Ajax minstens met dezelfde cijfers het onderspit zal delven. Weest op uw hoede! ook bij een voorsprong van 1 of 2 goals, tot de laatste minuut, alleen dan is het mo gelijk, dat wij winnen. Good luck! M. 'F

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 8