ïr~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IV 121 "AÏ geest in Ajax gevaren, men kan zien, dat onze jongens niet willen verliezen. We zien nu mooi doordacht voet bal, met afwisselend kort en lang spel en geen drie mi nuten later weet Iseger met een kern-schot in het uiter ste hoekje gelijk te maken. Onze supporters beginnen zich nu geweldig te roeren en weer is het Iseger, die op precies dezelfde manier den V.U.C. keeper visschen laat. We zijn nu over alle linies sterker en V.U.C. wordt eenvoudig overspeeld. Toch duurt het nog ruim twintig minuten voor Hordijk, die na de rust keurig op dreef was, z'n been op de goede manier achter den bal plaatst en alle Amsterdammers het beroemde lied „Laat nu de klok maar luiden" laat zingen. V.U.C. geeft zich nog lang niet gewonnen, maar onze achterhoede is niet meer te verschalken en met 31 in ons voordeel laat scheids rechter Israels, die perfect leidde, inrukken. Een pret tige en in de beste verstandhouding gespeelde wedstrijd. Ik volsta met een zeer sober gesteld verslag te geven en pluimpjes en aanmerkingen achterwege te laten. We hebben nog een geweldig zwaar programma voor den boeg, maar als we heilig willen, kunnen we, trots aan merkingen van would-be deskundigen, nummer één van onze afdeeling worden. Maar denk aan de training avonden luitjes en iederen dag één glaasje enthousiasme. J. S. VAN ONS DERDE. CL. Vriendenschaar IIAjax III. Vergezeld van onze trouwe schare dames-supporters en het elftalcommissielid J. Schoevaart, trokken wij Zondag 12 December naar Culemborg, om te trachten Vriendenschaar II de beide punten afhandig te maken. Gelukkig zijn wij hierin geslaagd, doch een ieder, die wel eens in C. gespeeld heeft, zal begrijpen, dat wij de punten niet cadeau gekregen hebben. Onze tegenstan ders, luide door hun stadgenooten aangemoedigd, voch ten om de overwinning, wat natuurlijk te apprecieeren valt. Zij namen hierbij echter middelen te baat, die op het voetbalveld absoluut niet thuis behooren en dat er hierdoor geen ongelukken ontstaan zijn, pleit voor het bezadigd spel van ons. Het optreden van den scheids rechter was, zacht uitgedrukt, „zwakjes", zoodat onze tegenstanders lustig natrapten en met hun vuisten werk ten, zonder dat dit bestraft werd. Onze menschen waren echter zoo verstandig, om niet op dezelfde wijze van repliek te dienen, maar probeerden met snel, open spel zich een kans tot scoren te scheppen. Die kans kwam pas een kwartier voor tijd. Van Os achterhaalde den bal op de lijn, centerde naar Geestman, die op zijn beurt kalm voorzette en Koppe joeg, tot groote vreugde der Ajacieden, het leer in 't vijandelijk net. De vrienden schaar zette er nog eens alles op, maar we moeten dit seizoen weer eens kampioen worden, dushet bleef 10. Onder het genot van een Egyptische a la Wima en een spelletje kaart, reisden we weer naar Amstelodamum, waar ons gezelschap zich in Fleissig aan tafel vereenigde. Dat het daar vroolijk toeging, be hoeft geen betoog, te meer daar wij eenige „moppen trommels" en Red Pete in ons midden hadden. Het was een leuk diner. Daar deze match voor beide partijen van veel belang is, komt A.F.C. met een zeer sterk elftal uit, terwijl wij geheel volledig zijn. A.F.C. trapt af en pakt de zaken zoo stevig aan, dat wij geheel op eigen helft terug gedrongen worden. Het spel is dan ook nauwelijks tien minuten oud, of de scheidsrechter kent A.F.C. een pe nalty toe, die in een doelpunt omgezet wordt, 10. Ons elftal is door dezen tegenslag geenszins ontmoedigd, doch begint beter partij te geven, zoodat langzamerhand de strijd meer gelijk opgaat. Na een half uur spelen smaakt Wim Smit het genoegen, om met een hard schot gelijk te maken, met welken stand de eerste helft eindigde. De rust schijnt onze spelers goed gedaan te hebben, want A.F.C. heeft in de tweede helft vrijwel niets meer in te brengen. Nadat Wim Smit, uit een voorzet van rechts, met een fraaien kopbal ons de leiding heeft be zorgd, weet Koppe uit een penalty onzen voorsprong tot 3—1 te vergrooten. Een tweede strafschop wordt door den A.F.C.-keeper verdienstelijk gestopt, zoodat een mooie kans om de score te verhoogen verloren gaat. The Reds doen in de laatste minuten nog eenige pogingen om den achterstand in te halen, maar onze achterhoede blijft meester van het terrein. Met een 31 overwinning namen we dus revanche van de aan den Z. Wandelweg geleden nederlaag. Zouden één en drie kampioen worden? I hope so! GOALTIE. V»/ VAN ZESBé. v!i. Tjr 5-12-26: T.O.G. III—Ajax 8—1. 12-12-26: Hortus III—Ajax 2—4. Dames en Heeren clubgenooten, mag ik u namens Zesbé m'n rechter en linker aanbieden en u allen een succesvol jaar toewenschen en hopen, dat u in uw wenschen en gebeden voor Zesbé niet te kort zult schie ten; wij zullen de rest wel doen. Mocht de Zesbé kladder de vorige mail enkel succes sen vermelden, thans is dit door mist en regen eenige graden gedaald. Onze voorhoede hield zich wel aan de gememoreerde vieren, doch thans deed de achterhoede daarin mee en liet zelfs in één wedstrijd (zie boven) de vijandelijke voorhoede 2X4 keer door zwemmen. Doch de beste struikelt wel eens, niet waar? Vooral op een modderig veld.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 7