r 4c -- 4'~ 5 cic clc z -J} CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Diploma's 120 dusdanig hoogtij, dat diverse dames verzochten de aan gekondigde kienwedstrijden te laten vervallen en maar meteen met Terpsichore te beginnen. Een verzoek van het „zwakke geslacht", uche! uche! is de Commissie een bevel en er werd gedanst, dat diverse boorden in kat zwijm lagen. Het wild, voor de kienwedstrijden be stemd, werd nu verloot en bracht het niet onaardige be drag van 93.op, wat een voordeelig saldo gaf van ongeveer 43.waarmede diverse onkosten bestreden konden worden. Tijdens het bal traden diverse be kende artisten op en verhoogden het cachet der Kerst clubavond niet weinig. Het was ruim 3 uur, toen de Aja- cieden uitgedanst waren en met een three cheers voor de Commissie huistoe gingen. We beginnen zoo spoedig mogelijk een kleine biljart competitie met het z.g. afvalsysteem. Inschrijving 14 en 21 Januari a.s., terwijl wij in het e.v. Clubblad meer uitvoerige mededeelingen zullen doen. U doet toch mee? Keurig verzorgde leestafel. Het voetbal-tafelspel. Sjoel bak. Zeven Wilhelmina-biljarts. Dam-, schaak- en kaart spelen. Mah-Jongh. DE COMMISSIE VOOR DE Zie pag. 123. CLUBAVONDEN. ONZE BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING vty Deze vergadering had plaats op Woensdag 29 Dec. j.l. Velen, die gezien het zwaarlijvige programma, op een vergadering van twee avonden hadden gerekend, heb ben buiten den waard, casu quo Frans Schoevaart, ge rekend, die zich op vernuftige wijze door een geheele reeks moeilijkheden heensloeg en binnen de drie uren de vergadering kon sluiten. Doordat de convocatie op enkele plaatsen min of meer onreglementair was samen gesteld, konden enkele punten niet definitief afgewerkt worden, o. m. het voorstel M. Smit i. z. wijziging Elftal commissie, waarvan wij dus in de e.v. Algemeene een reprise krijgen. Verschillende interne aangelegenheden, als verzekering spelers, beroepsvoetbal, enz., werden behandeld, alsook werd de heer M. J. Koolhaas tot secretaris benoemd in de plaats van den scheidenden functionaris. De heer Wiggelaar werd benoemd tot Elf talcommissielid B, terwijl de aan het hoofd van het blad genoemde personen de leiding van ons orgaan op hun schouders zullen nemen. Nadat Frans Schoevaart op gevoelvolle wijze geschilderd had hetgeen Grootmeijer voor de club is geweest en hem daarvoor namens de club zijn erkentelijkheid had betuigd, was het einde der bijeenkomst spoedig daar. Reeds om half twaalf stonden wij weer in de Hobbemastraat. VAN HIER EN DAAR. Berichten van en over onze leden. Jan Cramer en Leny Mussert zijn dezer dagen in den echt vereenigd. Ongetwijfeld zullen vele blijken van hartelijke belangstelling het jonge paar geworden zijn. De Redactie stemt hiermede volkomen in en voegt hare hartelijke gelukwenschen hier gaarne bij. De toestand van Jo Cluwen gaat langzaam maar zeker vooruit. lederen dag een stapje meer zullen wij maar zeggen en we hopen het volgende seizoen Cluwen zeker weer op onze velden te zien. De Redactie stelt zich voor in deze rubriek geregeld mededeelingen van en over onze leden te doen. Zij houdt zich aanbevolen voor berichten van iederen aard. v!' Ondergeteekende bericht hiermede, dat de diploma's voor de tweede helft van het seizoen tegen betaling kunnen worden afgehaald in het Bestuurshuisje, ter ge legenheid van den wedstrijd Ajax't Gooi, op 30 Ja nuari a.s. Het Bestuur besloot van alle leden 1.te heffen, als bijdrage voor de Ongevallenverzekering, ingevolge besluit, genomen op de laatst gehouden Buitengewone Algemeene Vergadering; bij betaling van bovenge noemde diploma's zal hierover worden beschikt. Donateurs, die hun diploma's van dit jaar, en wer kende leden, die hun diploma's le helft 1926/1927 nog niet hebben voldaan, kunnen dit alsnog doen op den Clubavond van Vrijdag 14 Januari a.s. Eventueele non-betalers zullen na dien datum tot af voering, resp. royement worden voorgedragen. J. OUDHEUSDEN, le Penningm. V.U.C.—AJAX 1-3. Het eerste kwartier zijn we geweldig in het offensief en de V.U.C. achterhoede, waarin van der Zalm schittert, heeft alle moeite onze energieke aanvallen te weer staan. Geleidelijk weet V.U.C. het offensief over te ne men en Jan de Boer verricht een paar kranige safes. Het wil bij ons maar niet meer vlotten, vooral de voor hoede rammelt geweldig, van samenspel is maar- weinig te bespeuren en ofschoon er individueel wel eens aardige staaltjes vertoond worden, is er van verband en goed opgezette aanvallen geen sprake. Vijf minuten voor de rust krijgt „Old Henk "de kans van den dag; een ge weldige kogel hoog over het doel is helaas het resultaat. Vermelding verdient nog het geweldig harde werken van Iseger, maar het is helaas te zelfzuchtig om gevaar lijk te zijn. Na de rust zien we V.U.C. vinnig aanvallen, een mis verstand in de achterhoede en de Boer wordt met een onhoudbaar schot gepasseerd. Ineens blijkt de ware lv. I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 6