r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ONZE NIEUWE TRAINER. e E EEN AFSCHEIDSWOORD. i 18 \1 eens wat te wenschen; vooral tegen sterkere achter hoeden is dit absoluut noodzakelijk wil men kans op succes hebben. Eijkmans verdient weer een pluim voor zijn onvermoeid en enthousiast werken. Het is inder daad een lust dezen linksbinnen aan het werk te zien. Dat is er een met fighting spirit. Ook de vleugelspelers leverden goed werk; beiden zijn snel en geven uitste kende voorzetten. Muller hoede zich er voor dat hij den bal niet te ver voor zich uit speelt. De B-juniores die eveneens tegen No. 2 van onderen speelden, deden niet voor de A-ers onder en boekten in den polder eveneens een 6—1 overwinning (op D.W.S.) In de eerste helft is Ajax zeker niet in de meerderheid geweest; er werd zelfs vrij geregeld op onze helft ge speeld. Toch weten wij de leiding te nemen, als Geerligs met een zacht schot, dat de DiW.S. keeper gemakkelijk had kunnen houden, succes heeft (0—1). Dit vindt de Ajax-aanvoerder blijkbaar niet sympathiek en hij helpt D.W.S. aan den gelijkmaker. De polderbewoners blijven in de meerderheid, doch bij enkele Ajax-uitvallen fabri- ceeren Smit en Kramer resp. het 2e en 3e doelpunt, zoodat met 31 gedraaid wordt. Van een Ajax-over- wicht weet Maarten Jr. dan nog driemaal te profiteer en, daarmede zijn elftal een 61 overwinning bezorgend. Door de overwinning, welke Bl.-W. b op A.F.C. be haalde (5—2) is eerstgenoemde thans nog de eenige, die roet in het b-kampioenschap zou kunnen werpen, doch, gezien de tot op heden behaalde resultaten Ajax heeft thans 65 doelpunten voor en 7 tegen, terwijl Bl.-W. 3112 noteert lijkt het ons practisch niet mogelijk, dat het kampioenschap onzen B-juniores nog zal ont gaan. De Ajax Adsp. A vonden op het Olympiadeplein Swift tegenover zich, die de rij in deze afdeeling sluit. De onzen deden wat van hen verwacht werd. Met een 40 nederlaag werden de hekkesluiters huistoe gezonden. Wel prijken de Ajax-adspiranten nog bovenaan, doch met 4 wedstrijden meer gespeeld en een voorsprong van slechts evenveel punten, is een kans op het kampioen schap vrijwel uitgesloten en zal men zelfs alle zeilen bij moeten zetten om nog boven Avanti te eindigen. Ten slotte vond er op het 2e veld aan de Kruislaan nog een titanenstrijd plaats; de B-adspiranten ontmoet ten daar n.l. hun Blauw-Wit tegenstanders. Het was een spannende match, waarbij beide partijen om beurten in de meerderheid waren. Toen de rust aanbrak, was de stand nog steeds 00 en het zag er ook niet naar uit, dat de doelpunten goedkoop zouden worden. Ongeveer een 10 minuten na de hervatting weet de Bl.-Wit-rechts- binnen met een goed schot zijn club de leiding te geven. Nadien kwam Ajax geducht opzetten, doch het doodelijk schot in de voorhoede, die het vooral mangelt aan door zettingsvermogen, ontbrak. Stam, de rechtsbinnen, was hier wel de beste; hij gaf meermalen heel aardig en handig spel te zien. Jammer, dat het hem nog te veel aan physieke kracht ontbreekt en hij den bal, waar achter hij soms voor drie kwart schuil ging, niet altijd hard genoeg kon spelen. Voor zijn onvermoeid werken had hij voor zijn elftal zeker den gelijkmaker verdiend. Door deze nederlaag hebben Bl.-Wit en Ajax, die samen de middenmoot in deze afdeeling vormen, van plaats verwisseld. Van de 5 gespeelde wedstrijden werden aldus 6 pun ten behaald; wel is waar meer dan de helft, doch we zijn meer gewend. Den volgenden keer dus beter! A. B. Ac. Stanley Castle, onze nieuwe trainer, heelt een eervollen voetballoopbaan in Engeland achter den rug. Na als amateur gespeeld te hebben voor Reading en Crystal Palace werd hij door Totten- ham Hotspur geëngageerd als professional. Na hiervoor 2 seizoenen te hebben gespeeld, werd hij overgenomen door Charlton Athletic. Zijn spel trok hier de aandacht van Chelsea, waar hij 3 seizoenen de rechtsbuitenplaats bezette. Ook op het gebied van athletiek verdiende hij zijn sporen. Wij heet en hem hierbij van harte welkom, en hopen dat zijn verblijf bij ons goede vruchten voor de vereeniging moge afwerpen. Ac. Partir, c'est mourir un peu. Niet alleen de reiziger die naar onbekende ge westen heensnelt, verre van zijn bloedverwanten, maar ook hij die aan het einde van een lang durige en succesvolle loopbaan staat, zal de juist heid dezer woorden moeten erkennen. Zoo is hetPartir, c'est mourir un peu! Reeds in de Jaarlijksche Algemeene Vergade ring in Juli heb ik mijn vertrek aangekondigd en er was geen enkele reden om deze beslissing terug te nemen. Waarom ook?! Als men gedurende een periode van 12lA jaar zich dienstbaar heeft gemaakt aan de Ajax-zaak, dan komt mij dat voldoende voor. Op dat moment moet men, hoe ongaarne men dat ook doet, plaats maken voor anderen! Jongere, frissche krachten moeten dan de plaats innemen van hen die langzamerhand in het werk vast-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 4