Hotel Café Restaurant „METROPOLE" "SI Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 17 deze periode bergen werk verzet, doch vooral het kordate, stevige spel van Couton trok ie ders aandacht. Jan de Boer deed wonderen! Zelfs Iseger en Volkers zagen wij herhaaldelijk in de verdediging om daar bij te springen, waar het noodig was. De 12539 toeschouwers, juist de helft van de aanwezigen, die Ajax gezind waren, zuchtten van verlichting, toen de recht spreker v. Bisselick het eindsignaal blies. Het was een flinke pittige match, waarbij slechts enkele zware free-kicks te noteeren wa ren. Voor de rest was er geen vuiltje aan de lucht, wat trouwens bij de matches Blauw-Wit —Ajax en omgekeerd ook nooit het geval is. De match behoorde in de rij der onvergete lijke wedstrijden tusschen onze Amsterdamsche clubs, een match, die iedereen bevrediging zal hebben geschonken, omdat 22 spelers zich ge heel gegeven hebben, terwijl het spelpeil zich ver boven het middelmatige verhief. Ten slotte de wedstrijd V.U.C.Ajax, dien wij met 31 wonnen en waardoor Ajax, voor- loopig althans, de eerste plaats inneemt. Voor de rust speelde ons team een vrij tam spelletje, doch toen de Hagenaars Jan de Boer na de pauze passeerden, was er geen houden meer aan. Wout Iseger scoorde tweemaal en Henk Hordijk voltrok het vonnis met een derde doel punt, zoodat de verheugde Amsterdammers met 31 huiswaarts trokken. Het was all right! Zooals gezegd, staan onze kansen nu uitste kend. Wel is waar is ons programma nog zwaar maar het kan!! En wat kan, dat moet! Dat blijft de leuze voor deze kroniek. Niet meer zal Ajax? Dochwat kan, dat moet! Joop c.s. tandenknarsend naar het kampioenschap! Play up! J. J. G. Rembrandtplein 22 Telefoon 48541. Aanbevelend G. CH. DO ON. =21 v»r VAN DE A.V.B.-ELFTALLEN. 'n Mager programma. De B-Juniores op weg naar het kampioenschap. De meest spannende wedstrijd is Zondag j.l. wel door Ajax VI gespeeld. Jammer genoeg hebben onze jongens tegen V.V.A. III geen gelijk spel kunnen bewerkstelligen, doch trokken met 4—5 aan het kortste eind. Het liet zich overigens niet aanzien., dat ze het nog zoo ver zouden brengen, want met de rust was de achterstand reeds 30. Daarna kwam de voorhoede wel los, doch de V.V.A.-ers hielden gelijken tred en de stand werd 25. Nog tweemaal wist onze voorhoede het net van de tegenpartij te vinden, doch de zoo zeer begeerde gelijk maker bleef uit. Was de achterhoede voor de rust wat meer op haar qui vive geweest tegenover de gevaarlijke V.V.A.-uitvallen, dan hadden we een goede kans op de overwinning gemaakt. De A-juniores hadden tegen de Spartaan dito's geen al te zware taak. Het duurde vrij lang, voor Tonny Meijer, na den bal handig vrij gemaakt te hebben, met een goed geplaatst schot, voor zijn elftal de leiding wist te nemen. Enkele Spartaan-uitvallen leverden geen direct gevaar op, daar de achterhoede, met Klaver aan het hoofd, als steeds afdoende ingreep en de invaller-keeper Dreesde zijn werk naar behooren verrichtte. Nog voor rust weet Knaack den stand op 20 te bren gen. Na de hervatting weet onze middenvoor nogmaals te doelpunten. Een serie goede voorzetten van Mohr- man, die heel wat meer te doen kreeg da"n Muller, ver dienen vermelding. Als één der Spartaan-backs zijn ter rein met een forschen trap. wil zuiveren, springt Tonny Meijer er cordaat voor en via zijn schenen stuitert de bal hard in het net (4—0). Als even later dezelfde speler een Spartaan in het nauw drijft, gunt deze onzen midden voor niet de eer en met een uitstekenden schuiver geeft hij zijn collega onder de lat geen kans (50). Dan volgt een aanval der roodbroeken, een flink schot volgt en de eer is gered. Nadat Knaack er ten slotte 61 van gemaakt heeft, fluit de scheidsrechter inrukken. De middenlinie was ditmaal, over het geheel genomen, het minste gedeelte van de ;ploeg. De voorhoede-spelers, met name het binnen-trio, zijn stuk voor stuk spelers van capaciteit. Het combineeren laat echter nog wel

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3