CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX De Heer Koolhaas zal het administratieve deel en tevens de advertentie-rubriek onder zich nemen. Deze twee nieuwe medewerkers aan den staf van het blad bij U te introduceeren is overbo dig. Genoegzaam is het werk van den nieuw- gekozen secretaris bij U allen bekend, terwijl van den Heer Bogaard, een jong en ontwikkeld Ajax-lid veel goed werk voor de courant tege moet gezien mag worden. Is in zooverre de reorganisatie in de leiding van het Ajax-lijfblad achter den rug, aan de an dere zijde boekt het blad een verlies door de mededeeling van den Heer A. L Desmit, dat hij om redenen van principieelen aard zijn pen- nevruchten over het A.V.B.-voetbai niet meer zal leveren. Een niet te onderschatten verlies in de rij der geregelde medewerkers1 Dies gaat de courant 1927 tegemoet onder veranderde vlag, doch met hetzelfde doel voor oogen, nl. een steentje bij te dragen in het club leven van Ajax. Moge in het komende jaar veel goede be richten in ons Clubnieuws een plaats vinden. Speciaal onze medewerkers willen wij er op wijzen, dat de Redactie besloot ook nu iedere veertien dagen het blad op de pers te doen zetten. Tenslotte wenscht de Redactie alle leden een voorspoedig en gelukkig 1927. Moge dit jaar in de geschiedenis van onze Club als een der beste jaren gerekend worden. J. J. GROOTM1-1JER. vt/ KRONIEK. i i Sparta is er in geslaagd ons op eigen terrein te kloppen. Een verdiende overwinning voor Sparta, dat door dezen uitslag het degradatie spook een stevigen tik gaf. Volkers en Hordijk hebben de doelpunten gemaakt, terwijl de ploeg behoorlijk zonder meer heeft gespeeld. Anderie- sen heeft zich flink geweerd, doch de voorhoede hield het spel te kort, te peuterig, waardoor onze talrijke aanvallen tot nul gereduceerd wer den. Deze nederlaag was een leelijk klontje uit de kampioens-pap Met Excelsior hebben wij terdege schoon schip gemaakt. Dit zeer correct spelende team heeft het nu toch niet kunnen bolwerken. Bin nen enkele minuten hadden Hordijk en Volkers ons een nuttige voorsprong (20) bezorgd en hierbij bleef het tot even voor het einde, toen Volkers nummer drie langs v. d. Bergen werk te. Hamel heeft op den vleugel de Excelsior- verdediging een zwaren middag bezorgd door z'n duivelsche kunstenaarstalenten! André de Kruyff heeft geheel onvoorbereid als linksback zeer wel voldaan, 't Was voor de supporters een goeie dag. 30 tegen Excelsior, 't was keurig! De wedstrijd tegen Velocitas, op den eersten Kerstdag vastgesteld, werd uitgesteld daar ons veld hard bevroren was en gevaar voor de spe lers zou hebben opgeleverd, terwijl een reeks onderhandelingen tusschen N.V.B., Blauw-Wit en Ajax tot resultaat had, dat de match Blauw- WitAjax, vastgesteld op 26 Dec., verschoven werd naar 6 Januari d.a.v. 25000 toeschouwers hebben op dien gedenk- waardigen middag dit spel aanschouwd, waar bij wij met 10 als overwinnaars uit den strijd kwamen. Blauw-Wit heeft haar huid zoo duur mogelijk verkocht en als Jan de Boer zijn doel op minder bekwame wijze had verdedigd, was de uitslag precies andersom geweest. Voor de rust speelde onze ploeg beter dan daarna. Onze halfs stuwden de voorhoede onophoudelijk op. Onze mannen demonstreerden weer dat Schot- sche, korte driehoekspel, waarover vriend en vijand vroeger in bewondering stonden, doch men wisselde het ditmaal met het zoo noodige lange spel van wing tot wing af, waartegen Blauw-Wit in de eerste helft niet veel kon doen. Ons team slaagde er niet in om te scoren en eerst in de tweede helft kreeg Volkers een dot van een kans. Hij liep een paar passen met den bal door en schoot het leder laag langs Schin- deler, terwijl een oorverdoovend gejuich de ge boorte van dit doelpunt begroette. Vanaf dit moment was er feitelijk maar één elftal en dat was Blauw-Wit. Onze reserve Couton en daarnaast Anderiesen Sr. hebben in 7~~ "Al 116

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 2