ir CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 113 S HERCULES II—AJAX III. v]/ "i* Als om ruim 2 uur scheidsrechter Frijn het aanvang- sein geeft, blijkt dat het schitterende Hercules-veld wel uiterst glad, doch uitstekend bespeelbaar is. Ajax wint den toss, dus trapt H. af en onderneemt den eersten aan val, waarbij de middenvoor alleen voor ons doel komt te staan, doch de bal wordt nog juist corner verwerkt. Onze achterhoede heeft verbazend veel last van de glad heid en als een dezer spelers mist, heeft de rechtsbinnen van H. maar voor het intrappen, 1—0. Onze voorhoede begint nu ook een woordje mede te spreken, speciaal de linkervleugel roert zich geducht en als Kreuger hard voorzet, gelukt het Klaarbergen, door stug door te zet ten, gelijk te maken. Hierdoor aangemoedigd vallen onze voorwaartsen verwoed aan en na aardig combinatie-spel doelpunt Koppe via een der H.-backs, 2—1. Onze vreugde is echter van korten duur, want bij een mooien H.-aan- val brengt de middenvoor de partijen op gelijken voet, waarmede de rust ingaat. Als de tweede helft tien minuten oud is, gebeurt er een noodlottig ongeval. Arens, die een tegenstander den bal afhandig tracht te maken, komt n.l. zoo ongelukkig te vallen, dat zijn kuitbeen op twee plaatsen tegelijk breekt. Dank zij de medische capaciteiten van den aan voerder der tegenpartij, is een noodverband spoedig ge legd, terwijl een lid van het H.-bestuur voor een zieken auto zorgt draagt, zoodat onze arme kameraad spoedig naar het Gasthuis getransporteerd kan worden. Dat het gebeurde veel indruk op ons gemaakt heeft en de lust tot verder spelen geheel verdwenen is, is be grijpelijk. De scheidsrechter en de H.-spelers voelden dit schijnbaar niet en gedachtig aan „Lach dan Paljas!" bleef onzen captain, die voorstelde den wedstrijd te sta ken, niets anders over dan den match uit te spelen. Het laat zich denken, dat van onzen kant niet veel strijd meer gegeven werd en de eindstand, 33, is geen on verdienstelijk resultaat. Namens alle spelers van ons elftal wensch ik onzen sympathieken clubmakker, die niet van plan is de voet balsport vaarwel te zeggen, een spoedig en volledig her stel toe. Aan Vunderink, die de noodzakelijke assistentie verleende en zoodoende zijn dag opofferde, een woord van hulde. QOALTIE. 'T GOOI II—AJAX III. vj/ Ajax verschijnt met een geheel gewijzigde opstelling en heeft nu Kriek op de rechtsback-, de Wit op de spil-, Brink op de middenvoor- en Heinz op de rechtsbuiten plaats. Heinz speelde een stuk beter dan tegen H.V.C. II en heeft, alhoewel hij niet al te veel te doen kreeg, toch tamelijk voldaan. Kriek begon eenigszins onzeker, her stelde zich later en bleek verder zijn plaats waard te zijn. Brink was weer de technicus en tacticus bij uit nemendheid en dat beteekent voor de tegenpartij, om een meteorologische uitdrukking te gebruiken: „Weest op uw hoede!" And last but not least, Arie de Wit. Elf tal-commissie, gefeliciteerd met deze gelukkige keuze, want hij was de spil in den waren zin des woords. Overal waar gevaar dreigde, was hij te vinden, steunde daarbij de voorhoede uitstekend en was een onoverkomelijke hinderpaal voor de Qooi-voorhoede. Arie shake hands! Het was subliem! Na dit kleine voorwoord nog iets over den wedstrijd. De Ajax-captain raadt verkeerd, zoodat wij aftrappen. Onze voorhoede onderneemt den eersten aanval, waarbij een mooie kans om direct de leiding te nemen verloren gaat. Er wordt door ons team verbluffend goed gespeeld en de Ciooiers hebben de handen vol om doelpunten te voorkomen. Het duurt echter nog geruimen tijd, voor het v. Os gelukt om met een keurigen kopbal te doel punten. 't Gooi valt nu verwoed aan en tracht gelijk te maken, maar ons elftal speelt zooals in langen tijd niet is geschied en met 10 in ons voordeel komt de rust. Na de thee pakt 't Gooi zoo geweldig aan, dat wij even overdonderd worden, maar onze achterhoede is in tip top vorm. Langzamerhand komt onze voorhoede weer op gang en als Klaarbergen mooi voorzet, laat Brink den bal zeer handig loopen en van Os kogelt nummer twee in de touwen, 't Gooi speelt met den moed der wanhoop verder, maar met de overwinnig in 't zicht geven wij geen krimp en als de referee het einde aankondigt, heb ben we twee kostbare punten binnen. GOALTIE. cii z VAN ZESBé. 7 Nov. Ajax VI bHortus IV 44. 21 Schinkelh. IIAjax VI b 04. 28 Ajax VI bD.E.C. II 4—0. Na heftige stormloopen heeft het „Overschotje" van Zesbé den strijd weder opgenomen. De eerste slag werd geleverd tegen Hortus, kleine, pittige kereltjes, niet vrij van duistere trucjes, waar de „rechtspreker", Mr. Sabel- son, geen kaas van had gegeten. Na een doelpunt van ons leek hij als een boompje in Mei: alle Hortus-men omsingelden hem en zongen het bijbehoorende lied. Onze voorhoede maakte 4 goals, een mooie prestatie voor den eersten wedstrijd. Ze speelden niet slecht (we hadden ook pas een balcontrole-avond gehad; Robijns-Gehrels, wat hadden die lui den bal fijn onder het voetje, hè!) De achterhoede liet de Hortus-schare viermaal voorbij gaan, dus was het 44. De tweede wedstrijd tegen Schinkelhaven (oude her inneringen heb ik aan dien naam, mè me meissie). We speelden met 5 invallers en wonnen op onze pantoffeltjes met 40. Kijk naar die vieren, lezers!. De invallers zet ten hun beste pootje voor en hadden 75 aandeel in de winst. De B.asp.-keeper zorgde voor de nul, hij is er lang genoeg voor. Alleen den bal wat vlugger wegwerken, jongeman. (Dank u.) Ik-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 7