7 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ""N 111 j KERSTFEEST Wilt U met de Kerstdagen wild op tafel hebben? Wij organiseeren groote Kienwedstrijden om wildprijzem en hebben een schitterende partij eendenpatrijzenfazanten, alsmede een keur- collectie Skunk-opposum, hermelijnen andere kostbare bondsoort-hazen) aangekocht. Offerten van zeldzame exemplaren en andere honden en katten-cadavers, worden (strikt ver trouwelijk) tot 20 Dec. a.s. in behandeling ge nomen. De wedstrijden staan onder leiding van den Nederlandschen Kienbond. Na afloop Black-Bottom, Charleston en diver sen. Onze gerenommeerde Jazzband is al in training. U komt toch? i 1 Komt dan Vrijdag 23 Dec. a.s., acht uur precies (met Uw dame) op onze groote Kerst-Clubavond in onze Sociëteit „De Nieuwe Karseboom" P.S. De clubavond-commissie zou gaarne op dien avond de prijzen aan de winnaars van het geweldige biljart-tournooi willen uitreiken, en zag gaarne dat diverse deelnemers een beetje spoed wilden betrachten en hun programma af werkten. Wij danken U bij voorbaat. DE COMMISSIE. S v«, De Telegraaf schrijft: v»r SPOTTERNIJ OF SOTTERNIJ. j 24 November. Het is goed afgeloopen, meneer! Buitengewoon, meneer! Ik heb mijn hart vastgehouden meneer! Eerlijk gezegd was ik er ook niet gerust op. Als het zoo doorgaat, is er geen vuiltje aan de lucht. Maar er zijn kapers op de kust, meneer! Wij zijn er ook nog! Ik geloof, dat het ergste geleden is. Als ze maar goed aan blijven pakken! Geen pardon, meneer! En direct er op zitten! De eerste klap is een daalder waard, meneer! En vooral niet denken, dat je er al bent. En de tegenpartij niet geringschatten, meneer! Waar wij nog wel eens een handje van hebben. Als we ons laten overrompelen, zijn we weg! Aanvallen, meneer, aanvallen, dat is de beste ma nier om je te verdedigen, meneer! Ze geen oogenblik rust gunnen! Ze moeten weten, dat ze tegen een aaneengesloten geheel staan! Als één man, meneer! Daden, meneer, daden! En ze aan den kant laten kletsen! En vooral ons gewicht laten voelen, meneer! De geest is weer als vanouds, meneer! Als we maar niet weer inzinken! Geen nood, meneer. Hebt u gezien wat Fock Van Kol bedoelt u. Die is dood, meneer! Bestaat niet, meneer. Ik heb hem gisteren nog ge sproken, meneer! Die is dood, meneer. Dat interview met Fock Die speelt niet voor Ajax, meneer! Ajax, meneer? Waar heeft u het over, meneer? Over Ajax, meneer. En u? Over Indië, meneer! t— Dam, zei de conducteur VAN ONS TWEEDE. 5 '|V E z z z z In een slechten wedstrijd is het ons gelukt, beide pun ten te bemachtigen. Laat ik hieraan toevoegen, dat het erg slechte veld hier grooten invloed op had. En feitelijk was goed spel ook alleen op de vleugels mogelijk. Direct na den aanvang nemen wij het spel in handen en behou dens enkele uitvallen van Rapiditas, zwerven wij door loopend voor het Rapiditas-doel, helaas zonder resultaat, want doelpunten blijven uit. Opvallend was het goede spel van Hangard, die den geheelen wedstrijd keurig speelde. Na de rust hetzelfde recept als in de eerste helft en pas een kwartier voor het einde weet Wim Addicks een goeden pass in een doelpunt om te zetten. Toen was het ijs gebroken en volgden er spoedig nog drie. Het einde bracht ons dus een 40 overwinning en rest mij alleen nog te vermelden een minder prettig feit, waarvan ik vertrouw, dat het geen navolging zal vinden. Ons werkend lid Westerloo, als reserve aangewezen, verschijnt over tweeën zonder materiaal en is ten zeerste gebelgd als hij verneemt, dat als gevolg hiervan een ander meespeelt; hij weigert te grensrechteren en zegt nog eenige minder prettige dingen. Een van onze oudste leden en tevens bestuurslid, de heer Schoevaart, gaf di rect een waardig voorbeeld, door te grensrechteren en liet hiermede tevens zien, wat iedere Ajax-man verplicht is in dergelijke gevallen voor zijn club te doen. Ik ver moed ook wel, dat onze vriend Westerloo door het Ajax- bestuur aan het verstand gebracht zal worden, dat der gelijk optreden bij ons niet te pas komt en dat elk lid buiten zijn genoegen ook zijn verplichtingen aan zijn club heeft. Nu iets over onzen match tegen Spartaan II. Ajax II heeft het 21 verloren en daarmee zijn laatste kans op de eerste plaats verkeken, maar verdiend verloren heb-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 5