Hotel Café Restaurant „METROPOLE" Gelegenheid voor Ciubdiners en Vergaderingen CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX S! 09 KRONIEK. I A „Zal Ajax....??" schreven wij in onze laatste courant aan het slot van onze kroniek en wij kunnen gevoegelijk deze Kroniek weer met een „Zal Ajaxaanvangen. De goeie ouwe Sint heeft ons Zondag j.l. leelijk in de kou laten staan en alhoewel onze ploeg niet onverdienstelijk speelde, moesten wij twee puntjes bij Mr. Klein's kinderen laten, welke deze twee puntjes best kunnen gebrui ken. En als ze daarmee geholpen zijn, is het ons best! Toch vallen heel goede resultaten neer te schrijven. Is 't geen verdienstelijk werk D. F. C. in Dordrecht met 2—1 te kloppen; is 't geen schitterend resultaat de prachtige 60 tegen R.C.H. Edoch, de boog altijd gespannen te hou den is moeilijk en een enkele afdwaling van het goede pad zal ons geen kwaad doen. Tegen D. F. C. heeft onze ploeg een technisch hoogstaande partij voetbal gespeeld. Met een flink schot gaf Wim Volkers ons de leiding, ter wijl Twelker den voorsprong vergrootte. Na de rust maakte de internationaal Ruisch een fraai tegenpunt, doch verder heeft D. F. C. het niet gebracht. Vooral in het laatste deel van den match waren wij goed op streek. Ajax was allerminst uitgespeeld. Terwijl onze concurrenten een paar punten verspeelden, was Ajax zoo verstandig, R. C. H. een flinke 60 toe te dienen. Onze jongens hebben keurig gespeeld. Van onze voorhoede ging een groote productiviteit uit, waarvan zes goals het klinkende resultaat waren. In deze match was er maar één team en dat was Ajax. Hordijk heeft een fraai verband onderhouden met de vleugels, de Anderiessens (wat wordt de oudste een schitterende rechts half-back! en ook de overige he eren speelden dat het een lust was. Herhaaldelijk ontdekten we weer het hoogeschoolvoetbal uit vroeger jaren en als we zóó doorgaan. Tegen H. V. V. is het ten slotte misgeloopen. We zeiden het hierboven reeds. Ajax heeft niet slecht gespeeld, maar wij lieten ons door het fanatieke spel der geelzwarten eenvoudig over bluffen. Toen de Haagsche eenmaal een voor sprong had, tapten wij uit het bekende vaatje, doch het was te laat. Met ons kon een groote schare supporters geslagen huiswaarts keeren. Met dat al staan onze kansen heel prachtig. In tien matches hebben wij al 15 punten. En wat meer zegt, onze doelcijfers wijzen op een krachtig geheel24 goals voor en slechts 6 (zegge zes) goals tegen, wijst op een flinke aanval en een goede defensie. Ook D. F. C., 't Gooi en de Stormvogels zijn er nog lang niet en deze clubs hebben nog een zeer zwaar pro gramma af te werken. Prognostic's over de komende matches houden wij in de machine. Wij blijven in afwachting! „Zal Ajaxblijft het devies ook voor deze Kroniek. Steunt het Olympisch Comité 1928 Rembrandtpiein 22 Telefoon 48541. Aanbeuelend G. CH. DO ON.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 3