7' CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =dö ">V 105 een flinken duw gegeven. We zullen dan ook voorloopig nog maar eens afwachten en a.s. Zondag zelf eens een kijkje gaan nemen bij Schuurman c. s. Ajax VI verloor weer met de oneven goal van Swift IV. Ook Ajax VII kon het niet tot een overwinning bren gen. Tegen S.D.Z. werd met 11 gelijk gespeeld. S.D.Z. was aanvankelijk in de meerderheid, doch miste eenige goede kansen. Onze jongens wisten juist in de tweede periode de leiding te nemen. S.D.Z. kon het voor de rust niet tot scoren brengen. Een penalty werd door de Groot gestopt. Na half time was S.D.Z. geregeld in den aan val en slechts door stug verdedigen konden onze jon gens tegenpunten voorkomen tot5 minuten voor tijd, toen kwam n.l. uit een doelworsteling de gelijk maker. Met 11 kwam het einde. Zondag j.l. werd met 56 van Swift IV verloren. De Juniores A behaalden een enorme overwinning op de D.E.C. dito's, 200. 't Is om van te rillen. Zou er weer een strijd om de hoogste score tusschen A en B ontstaan, zooals het vorig seizoen? De Juniores B boekten twee stevige overwinnigen, een op Swift met 101 en een op V.V.A. met 72. Deze laatste wedstrijd werd heel goed gespeeld, alleen liet de productiviteit van onze voorhoede vóór de rust te wenschen over. Na half time werden de zaken steviger aangepakt en vooral Maarten Smit Jr. verdient voor zijn onvermoeid en stevig doorzetten geprezen; we za gen hem kort op elkaar twee keurige goals scoren Campenhout c. s. bezetten momenteel de eerste plaats in hun afdeeling. Wat de A-adspiranten betreft, allereerst de reis naar Zaandam. En we gingen met z'n allen naar de Zaan en haalden er maar één puntje vandaan Doch ondanks het feit, dat we een puntje aan de Zaan moesten laten, zijn we met de 11 tegen de Z.F.C.- adspiranten niet ontevreden. Er waren bijkomstige om standigheden, welke voor ons team allesbehalve gunstig waren. Onze doelman had zijn identiteitskaart vergeten, wat met Z.F.C. als tegenstander beteekent: niet spelen. Daar zaten we leelijk mee. Henk Blomvliet trok ten slotte de stoute (hand)schoenen aan en besloot geen bal er door te laten, wat hem bijna gelukt is. Door deze op lossing was echter de rechtervleugel der voorhoede lam en wat nog erger was: er kwam een moedelooze stem ming over het elftal. Voor de rust was het een spel van goede verdedigin gen tegen middelmatige voorhoedes, met dubbel blank als resultaat. In de rust hebben we onze jongens moed ingesproken en in de tweede helft vlotte het aldra veel beter. Na eenige mislukte aanvallen krijgt Ajax een corner te nemen. Captain Baitelsman plaatst zich ach ter het leder, dat weldra een sierlijken boog door de lucht maakt om via den krullebol van Bakker in het Zaansche doel te belanden. Groote vreugde onder onze boys.! We krijgen dan een vermakelijk intermezzo.- De geest van wijlen den heer Columbus blijkt in den Z.F.C.- grensrechter gevaren te zijn, met dit kleine verschil, dat Columbus een nieuw werelddeel en de Zaansche grens rechter een speler bij ons meende te ontdekken, die vóór half time niet meegespeeld had. Na 'n vermakelijke dis cussie blijkt, dat Belmer zich in de belangstelling mag verheugen. We kunnen ons best indenken, dat onze rechtsback een onsympathieken indruk op de Z.F.C.'ers maakte, want dit jongemensch trapte steeds den bal weg, als ze een goal wilden maken. Onze jongens zijn in deze periode steeds sterker. Bartelsman zit steeds achter zijn voorhoede, welke er echter niet in slagen kan den voor sprong te vergrooten. Bij een uitval van Z.F.C. loopt Henk Blomvliet onnoodig uit enZ.F.C. zendt den bal in ons onverdedigd doel. De Zaankanters zetten er dan alles op om te winnen, en draaien het geheele reper toire, in art. 9 van de spelregels vermeld, af. We moeten erkennen, dat de voorstelling goed verzorgd was. Spe ciaal de nummers duwen in den rug, natrappen en haken werden uitstekend vertolkt. Het laatste nr., uitgevoerd door den Z.F.C. linksback, was wel het glansnummer. Zooals het echter meer met kunstuitingen gaat, kon ook deze seance niet op onverdeelde sympathie bogen. De referee (onbegrijpelijk ondankbare lui zijn dat soms) deelde eenige vrije schoppen en ten slotte een waar schuwing uit. Voornamelijk aan den scheidsrechter dan ken we het dan ook, dat we nog tamelijk onbeschadigd gerepatrieerd zijn. De nederlaag tegen BI.-Wit A. was verdiend, al was Fortuna den Zebra's dan ook welwillend gezind. Reeds binnen de 5 minuten boekten we een 02 achterstand, waaraan Manheim voor een flink deel debet was. Nog vóór de thee voerden de Stadioneesjes den stand tot 4—0 op. Na de hervatting kwamen onze boys beter op dreef. Het einde kwam met 36. De B-adspiranten behaalden een flinke overwinning op de D.W.S. dito's, 121. Ook het resultaat van den laat- sten Zondag wes zeer goed. Uit, tegen Bl.-Witb werd een 00 gelijk spel behaald. Tegen D.W.S. waren onze boys, zooals de uitslag wel afdoende toont, sterk in de meerderheid. Voor half time scoort onze voorhoede 5 doelpunten, waarna D.W.S. uit een penalty tegen kan scoren. Na de rust voert onze voorhoede de score op tot 12 en blijft de tegen-score, door goed verdedigen van Westrik en Paternatte tot 1 beperkt. Tegen BI.-Wit traden onze boys in den aanvang aan vallend op, doch door pingelen gingen de kansen verloren. Bl.-Wit schiet een vrijen schop, even buiten het straf schopgebied, naast. Na de rust is Bl.-Wit steeds in de meerderheid, slechts door goed verdedigen van het achtertrio blijven goals uit. Einde 00. Totaal 54 van de puntjes binnen. 65 goals voor, 28 tegen. Een mager resultaat! Adé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 9