I j A.V.B. KRABBELS. j f 104 CLUBNIEUWS DER A, F. C. AJAX IV Henk Hordijk. De eeuwige jeugd! Wij kunnen ditmaal niet nalaten de foto van den veteraan Henk Hordijk te plaatsen. Deze speler, die tal van jaren op uitnemende wijze de rechtshalfbackplaats innam, heeft de afgeloopen Zondagen de keurige prestatie ver richt op de moeilijke middenvoorplaats Frans Rutte, die helaas geblesseerd is, zéér voldoende te vervangen. Een feit dat zeker in ons Club nieuws dient vermeld, waarvoor wij Hordijk de eerlijk verdiende hulde niet mogen onthouden. nen en scoorde met onhoudbare diagonaalschoten twee maal. Dan begint D.E.C. zich te roeren; bij een uitval redt Becker keurig, door zich uitloopend op den bal te werpen. De Boet schiet hard in, de D.E.C. doelman stopt met moeite en voor deze den bal goed kan bemachtigen, zit Onze linksbuiten hem op zijn huid. Ternauwernood ontkomt het D.E.C. doel hier aan een doorboring, het boogballetje van ten Have gaat juist naast. De D.E.C. rechtsbuiten gaat er vandoor en lost een harden schuiver, Becker tipt vallende nog juist corner. De Boer, de Bois, Hangard passeeren met listig drie- hoekspel de D.E.C. verdediging, 'n voorzet van Otten, v. Deijck kopt juist naast. Wheeler scoort met een on- verwachten schuiver jjuist in den hoek Nr. 3. Na de thee zijn de Bois c.s., ondanks het tegen wind in spelen, toch nog steeds de meerderen. De D.E.C. doelman houdt er verschillende goede schoten uit. Wheeler scoort via een D.E.C. man Nr. 4. P. Vunderink komt naar voren en lost een kogel, die door een back der roodhemden met de handen gestopt wordt. De Bois neemt den vrijen schop, uit welken de bal van den onderkant van de lat terugspringt. Een doelworsteling volgt, met het vijfde doelpunt als resultaat. Even voor tijd scoort D.E.C. tegen. Summa summarum een goede wedstrijd, welke ondanks den achterstand van ons tweede, hoop geeft op een kampioenschap van ons reserve team. (Qut, gut, je moet maar optimist zijn. Red.) Adè. AJAX III—H.V.C. II. Op het door den regen zwaar te bespelen Kruislaan- terrein ontvingen wij Zondag 7 November bezoek van H.V.C. II uit Amersfoort, welke vereeniging wij met 30 versloegen. Voor de rust was het een vrijwel gelijk op gaande match, met beide partijen om beurten in den aan val. Onze achterhoede was den H.V.C.-aanval volkomen de baas, terwijl onze voorhoede echter een tempo te langzaam speelde, zoodat doelpunten dan ook voorloopig uitbleven. Even voor half-time gelukte het onzen nieuwen rechtsbinnen Heinz, die zich blijkbaar in zijn nieuwe om geving nog niet erg thuis gevoelde, den keeper der tegen partij te verschalken, 10. Na de thee werd er door ons direct stevig aangepakt, zoodat H.V.C. geheel op eigen helft teruggedrongen werd. Het duurde echter nog geruimen tijd, voor het Wim Smit gelukte nummer 2 in het net te deponeeren. H.V.C. pro beert met eenige snelle aanvallen succes te behalen, maar onze achterhoede is safe en als de geweldig zwoe gende Lindeman voor de derde maal scoort, is het met onze tegenstanders gedaan. Goed zoo, lui, nog wat sneller spel, iets meer op Geest man spelen, die zoo langzamerhand weer de handige spe ler van vroeger wordt, en het zaakje komt voor elkander. GOALTIE. Een record score van de A-juniores. Keurige resultaten van de B-jimiores. De overige elftallen stellen teleur. Ajax V stelt teleur. Onze verwachtingen voor het 5e elftal waren in den aanvang van de competitie hoog gespannen. Niet alleen door de keurige 51 overwinnig op Bl.-Wit V, waar mede het seizoen ingezet werd, doch ook door de „sterkte op papier". Immers een elftal met spelers als Langenhof, Dukker, Koomen, Schuurman, Kremer, Th. Muller, om van de overigen maar te zwijgen, kon toch wel als een kampioensteam aangeslagen worden. De mogelijkheid op de eereplaats is weliswaar nog niet uitgesloten, doch het gelijke spel tegen D.E.C. IV en de nederlaag tegen A.P.G.S. II hebben ons optimisme

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 8