CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ?|t Eiken dag een glaasje. i t|t j Sportiviteit en gedrag in het veld 101 „Voethal", het officieel orgaan van den A. V. V. B., heeft een nieuwen Redacteur gekregen, n.l. den heer S. Broekman, die de Redacteurs plaats heeft ingenomen van den afgetreden pre sident van den A. V. V. B. Het eerste artikel, waarmede de heer S. B. zich in de kringen van den A. V. V. B. als Re dacteur inluidt, heet: „Tegenstrijdigheid", „Een antwoord aan den heer Grootmeijer in zake de advertentie „Eiken dag een glaasje"." Een Redactioneel artikel dus! Het doet me leed, dat de heer B. zich in dit artikel niet bepaalt tot de kwestie zelf, n.l. de advertentie, doch in zijn eerste artikel de interne aangelegenheden van onze club bespreekt. Hij heeft het n.l. over onze bierfuif, onze ge zellige bijeenkomst van het 25-jarig bestaan van Ajax, waar alleen de oudere leden een stuk of drie bons kregen voor koffie, thee, limonade ofbier! De heer B. aarzelt niet het volgende te schrijven: „bij welke gelegenheid de juniores, kinderen van 16 jaar of daaromtrentelk een handvol „bierbons" kregen, etc." Dat de heer B. zijn positie als Redacteur van Voetbal benut om een in dit geval zeker mis plaatste propaganda voor de anti-drankzaak te maken, is een kwestie die de staf van Redac teuren van Voetbalaangaat. Wat mij betreft spijt het mij dat de heer B. in zijn eerste artikel de geslaagde poging doet om de uitstekende verstandhouding tusschen A. V. V. B. en Ajax te bederven. Ajax denkt er niet aan zich met de interne aangelegenheden van den A. V. V. B. te be moeien, laat de A. V. V. B. in hoofdartikelen in zijn krant zich buiten onze zaken houden! En als de schrijver heusch geen betere stof heeft dan een trial om „Hetze" te maken tus schen A. V. V. B. en Ajax, dan kan ik de lezers van „Voetbal" met de keuze van hun nieuwen Redacteur niet feliciteeren. De heer B. is blijkbaar gewend om te zeggen wat hij van een en ander denkt: ik ben het zelfde gewend! Ten slotte ditIk heb in mijn leven reeds menig glaasje in goede gezondheid, „gode zij dank", genuttigd. Doch nog over geen glaasje heb ik zoo'n lawaai gehoord als over het gesig naleerde glaasje, wiens inhoud mij nota bene niet eens de tong streelde. En hiermede is over deze zaak, ten minste van mijn zijde, definitief het laatste woord ge sproken. G. Ontegenzeggelijk spreekt uit de brochure, die ik voor mij heb liggen en die door de Straf- commissie van den N. V. B. is uitgegeven, veel waarheid. Inderdaad is in de laatste jaren bij velen de ridderlijkheid en de sportiviteit beden kelijk in het gedrang gekomen, waaraan de groote moeilijkheid voor tal van clubs om zich in de voetbalwereld te kunnen handhaven, ech ter niet vreemd is. De lijst in het O. 0. van gestraften en van lieden die een waarschuwing hebben gekregen, is onrustbarend groot en men huivert als men kennis neemt van het aantal gevallen waarbij spelers elkaar door gemeen spel kraken, scheids rechters beleedigen of met het publiek een par tijtje gaan boksen. De N. V. B. deinst er niet voor terug om zoo noodig flink aan te pakken en de overtreders een paar maanden uit te sluiten. Het is in de allereerste plaats de taak van de aanvoerders om er voor te waken, dat de spelers zich niet mengen in de beslissingen van de scheidsrechters, terwijl de captains tevens moe ten toezien, dat er fair, stevig, doch niet over dreven forsch wordt gespeeld. Als de aanvoer ders zich tot taak stellen door een kalm en waarschuwend woord inderdaad leiding te geven, kan veel kwaad worden voorkomen. Bij Ajax gebeurt het slechts zeldzaam dat klachten van scheidsrechters binnenkomen, die zich via den N. V. B. over het gedrag der Aja- cieden beklagen. In die sporadische gevallen blijkt steeds, dat de betreffende speler zich in J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 5