Hotel Café Restaurant „METROPOLE" Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX De „Sportkroniek" had gelijk! Dat was weer eens een „ouderwetsche wedstrijd in de Meer", Ajax—StormvogelsMet heel veel fut en in zeer fraaien stijl won Ajax zooals zij wilde van Stomvogels. 41 was het resultaat na een wed strijd waarin wij vooral het laatste deel veel sterker waren. Pluimen geven wij in deze ru briek alleen als zij welverdiend zijn. In dit ge val krijgt de geheele ploeg een pluim! Wel is waar maakte Henk Hordijk geen goal, maar wat deze jonge-old-man presteerde, was toch het aankijken ten volle waard. Men vergete niet dat de centervoor-plaats de moeilijkste plaats in het veld is. Wij zagen Henk voor de eerste maal op deze plaats spelen en erkennen gaarne dat hij onze verwachtingen verre heeft over troffen. Hij verdeelt het spel uitmuntend en is een doorloopend gevaar voor de tegenpartij. Wat ons het meest frappeerde, was de wijze waarop hij, bij uittrappen van Jan de Boer, den bal wist te bemachtigen, een heel belang rijk ding bij middenvoor-spelers en ook dit moeilijkste punt beheerscht Hordijk volkomen. Nadat Hamel den bal heel handig naar Vol kers ingooide, dribbelde deze naar binnen en joeg het leder in de touwen (10). Na de rust scoorde Wim nummer twee, waarna de Storm vogels den stand op 21 brachten. Het slot werd voor Ajax een walk-over. Twelker scoor de keurig ons derde doelpunt en nadat Eddy de heele zaak zijn hielen had laten zien, besloot hij z'n rush met een frappant onhoudbaar schot langs Thijssen. Wij wonnen dus met 41, zoo als gezegd een overwinning waaraan alle elf talspelers hun deel hadden. Eergisteren zette Ajax haar zegetocht voort. In Hilversum, met een supportersschare van enkele duizenden, sloeg Ajax 't Gooi, een ge vaarlijke concurrent, met 40. Weer heeft onze ploeg prachtig gespeeld. Volkers maakte twee goals, Iseger één goal en Van Kol peerde een penalty in het Hilversumsche net. Opnieuw bleek het, dat het meenens is met ons elftal. Kans op een der lagere plaatsen is thans vrij wel uitgesloten. Met deze bezieling spelende, gaan we den goeden weg op. Zal Ajax Rembrandtplein 22 Telefoon 48541. Aanbevelend G. CH. DO ON. 99 v(/ CLUB-AVONDEN. De Titanen-wedstrijd tusschen de H.H. Robijns en Gehrels stond in het teeken van „groote belangstelling" en diverse „Oudere Leden" hadden aan onze uitnoodiging gehoor ge geven. Blijven komen Heeren, niets is voor een goeden club geest beter, dan dat OUD- en JONG-AJAX met elkaar kennis maken. Nadat onze voorzitter beide rivalen hartelijk verwelkomd had, benevens de H.H. A. Pijper en J. Jansen, resp. secretaris van den Nederl. Biljartbond en voorzitter van de Biljartver- eeniging H.E.T.E.Y., kon on der de perfecte leiding van onzen all-round sportsman Henri Delsen de wedstrijd een aanvang nemen. Ik heb helaas van olifantstanden te weinig verstand om van dit ivoor-gebeuren een technisch verslag te geven, al leek het me toe, dat de heer Robijns iets gemakkelijker en geroutineerder speelde dan zijn geachte tegenstander, die vooral in het begin met pech te kampen had. Moei lijkheden bestaan er blijkbaar voor deze Meesters niet en ze hanteeren hun keu even gemakkelijk links als rechts. Doorschieten, masseeren, pikeeren, rappeleeren, trekken met mee- zoowel als met tegen-effect, 't gaat alles even elegant als gemakkelijk en herhaaldelijk wa ren er golven van applaus. Vooral een prachtig ge speelde serie van den heer Robijns bracht de handen lv-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 3