fr= 98 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX LV. kunnen pikken die weer iets beter hebben ge speeld dan de overigen, maar wat heeft dat voor nut? U moet steeds denken dat zoowel een nederlaag of een overwinning steeds plaats vindt met e 1 f menschen, ieder doet wat hij kan doen en geen steek meer. Ik herinner mij, vertelt hij mij met z'n leuk Ilfordsch accent verder, dat ik U dat al eens vroeger wijsgemaakt heb. Kritiek, scherpe kri tiek op spelers kan geen nut hebbenHet eenige wat je bereikt is dat de lui zenuwachtig wor den. Ze gaan dan knoeien en vervallen van kwaad tot erger. Een voetballer weet heel goed of ie knoeide of op streek was! Je hoeft hem dat heusch nog niet eens in de kleedkamer te komen vertellen. Hoeveel menschen zijn er niet die aan die kwaal laboreeren, die voor een speler die schitterend op streek was, als het ware zouden willen knielen, die hun uiterste best doen om na afloop het koffertje van den held te dragen, maar die de volgende week, als de bewuste speler een off-day heeft gehad, hun neus voor zoo'n kruk, zoon prutser op trekken. Neen, meneer, geen spelers ontmoedigen! Dat is de p voor je elftal. Als alle critici hier meer rekening mede hielden, zouden verschillende spelers eerder beter dan slechter spelen. U kunt mij gerust gelooven dat het een handicap is om na een beroerde kritiek des Zondags in het veld te komen. Ik beaamde deze meening volkomen, daar de verslaggevers in vroeger jaren mijn prestaties in Ajax I meer dan eens met den grond gelijk maakten. Weet U wat U wel moet schrijven, drong onze coach bij mij aan? Dat wij ons spel altijd en immer kunnen ont wikkelen tot iets beters! Hoe goed of je ook speelt, gestadige en nuttige oefening zal het spel ten goede komen. Al is een elftal nog zoo goed, oefening is noodig. Laat ze niet vergeten de training-avonden te bezoeken, 't Zal voor hun- zelf en voor de club vruchten afwerpen. Natuurlijk heb ik het hem beloofd en na nog een poosje over koetjes en kalfjes gesproken te hebben, waarbij mij bleek dat de ex-Reading- man al aardig Nederlandsch begint te spreken, aanvaardde ik den terugreis naar den huiselijken aard. INTERVIEWER. I s KRONIEK. ik. 'h A Er begint thans teekening in den grooten strijd om het afdeelingskampioenschap te komen. D. F. C., Gooi, Ajax en Stormvogels zijn de candidaten voor een hoogere plaats en de degradatiestrijd zal wel tusschen R. C. H. en H. V. V. worden uitgevochten, waarbij de Ha genaars een leelijke kans maken. De afgeloopen drie matches, resp. tegen V. U. C. en Stomvogels thuis en 't Gooi uit, brachten ons 5 winstpunten, 9 goals voor en 2 tegen! Een prachtprestatie dus, waarvoor het geheele eerste elftal een welverdiend huide woord toekomt. Eigenaardig, dat de op papier gemakkelijkste match slechts een gelijk spel opleverde, terwijl twee heel moeilijke wedstrij den twee vette overwinningen werden. Met een zeer gebroken elftal speelden wij tegen V. U. C. gelijk. Reeds vóór den wedstrijd waren onze verwachtingen niet hoog gespan nen. De samenstelling van onze ploeg kwam ons bedenkelijk voor en wij mogen nog heel blij zijn, dat Wheeler even voor het einde den gelijkmaker scoorde, nadat de stevige, maar overigens niets bijzonders presteerende Hage naars even na het begin het eerste doelpunt gescoord hadden. Anderiesen Jr. miste een penalty en van de overige heeren waren er weinig die veel goeds deden en veel die weinig goeds deden. Erg bemoedigend was het resul taat niet! De pl.m. 7000 aanwezige kijkers hadden geen waar voor hun dure centen gehad. Onze prognostic dat Nederland de Duitschers met eenig geluk wel kon slaan, was niet zoo dom. Diegenen die een 40 of 50 gepro feteerd hadden, bleken er glad naast te zijn en met ietwat geluk en met een beteren doelman onder de lat (Vermeulen had zeker twee goals moeten voorkomen!) had het Nederlandsch elf tal minstens gelijk gespeeld! -V) ie it

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 2