7 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 95 ==S1 Ik, Ajax VII faalde vrijwel volkomen, doch had ook een zeer goeden tegenstander in Meteoor tegenover zich. Ondanks goed keepwerk van de Groot stond het reeds met half time 50 voor Meteoor. Een kans om tegen te scoren uit een penalty werd niet benut. Ook na de rust waren onze boys de minderen en een verpletterende 9—0 nederlaag, zooals gelukkig slechts zelden een Ajax- elftal overkomt, was het resultaat. De Juniores A speelden uit en thuis tegen de D. W. V.- juniores. Eijkmans c.s. maakten een vol dozijntje doelpun ten, waartegenover de Nieuwendammers slechts een nul konden stellen, want zij zagen geen kans Keizer te pas- seeren. De wedstrijd in Nieuwendam werd door terrein en weersomstandigheden ongunstig beïnvloed. Onze boys pakten direct flink aan. Mohrmann maakte van de links buiten plaats naar binnen loopend kort achter elkaar 2 doelpunten. Na de thee kwam in den 20 stand geen verandering meer, wat aan het solide werk van beide verdedigingen toegeschreven moet worden. Keizer verdedigde, goed bij gestaan door v. Rooy en Klaver, uitstekend. De thuiswedstrijd leverde ons heel wat meer doelpun ten op. Liefst tien maal moest de D.W.V. doelman aan onze voorhoede zijn rug tóonen. Het ëerste goaltje liet even op zich wachten en: werd pas na 15 min. spelens gefabriceerd. Toen kwam de gang er in en met 40 kwam half time. In de tweede helft, deed D.W.V. aanvankelijk een serieuze poging om op te halen. Een der Nieuwendammer achterspelers vond dat schijnbaar maar matig sympa thiek en ging toen onze voorhoede een handje helpen. Drie maal plaatste hij het leder in eigen doel, wat wel een merkwaardige prestatie genoemd mag worden. Daarna namen Muller, Meijer en Eijkmans zijn taak over en brachten den stand op 100. DeB-Juniores konden het in een spannenden wedstrijd tegen de BI.-Wit dito's niet verder dan een 22 gelijk spel brengen. Een en ander is voor een niet gering deel te wijten aan de minder bekwame leiding. In de eerste plaats iets over de spelers. Doelman Thu- mann was voldoende. Zijn vangen was nog lang niet af, doch daar tegenover staat, dat hij ook eenige malen ver dienstelijk ingegrepen heeft. Van de backs vonden we alleen Campenhout voldoende, Muller was in dezen wedstrijd zwak, dwaalde heel dikwijls van zijn plaats en miste herhaaldelijk. De halflinie speelde een goede partij. Vooral Bragt en na hem Paulsen dienen genoemd. Bragt, die door het zwakke spel van Muller voor een zware taak stond tegen den goed spelenden rechtervleugel van de Stadioneezen, heeft gezwoegd dat het een lust was om naar te zien. De voorhoede kon ons maar matig vol doen. De rechtervleugel was goed en werkte met en thousiasme. Vooral Overweg was zeer actief en be zorgde, in samenwerking met Grol, de Bl.-Wit verdedi ging menig benauwd oogenblikje. Middenvoor Smit be schikt voor die plaats over een goede lengte, is niet bang, doch komt aan balcontrole een heele boel te kort. Van den links naast hem spelenden Heidenreich kan dat niet gezegd worden, doch deze misbruikte zijn balvaar digheid weer om door onnoodig lang pingelen de Bl.-Wit verdediging steeds weer gelegenheid te geven om zich te herstellen. Na de rust ging het beter, doch hij had van het begin af moeten inzien, dat tegen een back, die hem physiek verre de baas was alle treuzelen uit den booze was. Geerligs speelde een voldoende partij, is echter wat licht gebouwd, wat vooral in dezen wedstrijd een handicap was. De voorhoede als geheel viel echter tegen èn door gebrek aan goed samenspel èn door ge mis aan schot. De wedstrijd zelf was verre van fraai. Voor de rust waren wij door het windvoordeel over 't algemeen meer in den aanval; diverse kansen werden verknoeid. Bij een uitval van Bl.-Wit fluit de scheidsrechter voor buitenspel, meent dan even later, dat hij zich vergist heeft en geeft een neergooibal vlak voor ons doel. Dit arbitrale grapje kostte ons een goal, want uit de doel- worsteling, na het neergooien ontstaan, belandde de bal in Thumann's heiligdom. Onze jongens trokken weer ten aanval. Een corner, genomen door Grol, wordt gedeelte lijk weggewerkt. Spil Paulsen vangt den bal op en lost een vliegend schot, dat buiten bereik van den keeper tegen den paal ketst. Dan volgt weer een serie gemiste kansen, tot eindelijk Smit gelijk maakt. Het vlot dan iets beter en nog voor de thee gaat nr. 2 in het Bl.-Wit doel. Verre van gerust gaan we thee drinken; een 21 voor sprong is feitelijk te gering met een windvoordeel als we tot dus ver gehad hadden. Eén ding gaf ons echter hoop en dat was de overtuiging van onze jongens dat er, om er nog iets van terecht te brengen, zeer hard gewerkt zou moeten worden. De tweede helft is ons dan ook zeer meegevallen. Met een beetje geluk zouden we onzen voorsprong hebben vergroot, doch 't wou niet. Zelfs een penalty werd niet benut. BlauwnW'it's rechtervleugel maakte een clean off side goal. Wij kregen een penalty niet toegewezen en met een 22 gelijk spel kwam het einde. Zondag j.l. werd van Schinkelhaven met 60 gewon nen. Na een buitenspel doelpunt van Bragt, volgde wel dra een goede goal van Paulsen. Bragt en Heidenreich voerden voor de rust den stand nog op tot 4—0. Na de hervatting probeert Schinkelhaven den achter stand te verkleinen. Onze verdediging houdt echter stand en na 10 minuten spelens komt onze voorhoede weer aan het woord en scoort nr. 5. Grol maakt het halve dozijn vol, zoodat met 60 het einde komt. De A-Adspiranten behaalden 2 keurige overwinningen. Met het windje in den rug nemen onze jongens direct het spel in handen. De oogst is echter schaarseh, slechts één doelpunt door Blomvliet, in samenwerking met Bak ker, gemaakt, is het resultaat. Na de hervatting is Avanti door het windvoordeel ster ker. Bartelsman c.s. spelen echter tactisch en leggen zich hoofdzakelijk op verdedigen toe. Een corner op het Avanti-doel wordt door Brons in een doelpunt omgezet.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 7