CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX I Tenue. Het Bestuur verzoekt allen spelers dringend zich te houden aan ons officieel tenue, n.l. rood wit shirt, witte broek en kousen met rood-witte banden. Waar het Bestuur enkele zwarte broe ken heeft gezien, verzoekt het dringend, witte broeken te dragen. A.V.B. KRABBELS. 94 kort zijn. Veel schoons bood hij niet en bracht in de tweede helft alleen spanning doordat wij geregeld voor het Hilversum-doel laveerden zonder resultaat en wij ons met een gelijk spel tevreden moesten stellen. Kom jongens, laat ons afspreken de komende wed strijden ons geheel te geven, zoodat ik in mijn volgend overzicht betere resultaten kan vermelden en wij niet geheel door het eerste in de schaduw worden gesteld, w;ant die heeren geven een pracht-voorbeeld. W. de B. VELOX II—AJAX III. Vtr Het was warm, eigenlijk te warm om een partijtje voetbal te spelen, maar de N.V.B. had voor ons een competitiewedstrijd tegen Velox II vastgesteld, dus trok ken wij des Zondags naar Utrecht. Dank zij de goede zorgen van den heer Tump, was er voor ons een sight seeing car beschikbaar, zoodat het geheele gezelschap ha een tocht door de Domstad in de beste stemming op het Velox-veld arriveerde. Zooals gezegd was de tem peratuur eigenlijk niet geschikt voor voetbal, daarbij kwam nog, dat de referee eenige absoluut onverklaar bare beslissingen in ons nadeel nam, zoodat er verschil lende factoren aanwezig waren om den toch al geringen vechtlust, waarmede de meeste Ajax-elftallen behebt zijn, finaal uit te dooven. Toch was het begin niet slecht, daar het Wim Smit gelukte, na een minuut of tien ons met een listig ge speelden bal de leiding te bezorgen. Hiermede was het echter gedaan en nam Velox het spel in handen, terwijl onze voorhoede zich tot enkele uitvallen bepaalde. Even voor half time kende de scheidsrechter V. een penalty toe en de stand was 1—1, waarmede de rust kwam. De tweède helft was slechts enkele minuten oud, toen de spil van V. een slecht uitgetrapten bal opving, hem meteen doorspeelde naar den middenvoor, die met een hard schot nummer 2 in onze touwen joeg. Kort daarop gaf de leider van den match wederom een penalty ca deau, doch gelukkig verdween het bruine ding niet tus- schen onze palen. Even laaide het Ajax-vuur bij ons toen op en dank zij een fikschen knal van v. Os hadden onze supporters reden tot juichen. V. probeerde wel de twee punten nog in de wacht te sleepen, maar onze ach terhoede, waarin Provily wederom een éclatante partij back vertolkte, hield stand en het bleef 22. Zoo togen wij dankbaar, maar niet voldaan weer naar Mokum toe. GOALTIE. A.F.C. III—AJAX III. vf' Toen de referee voor de laatste maal zijn fluit be speelde, was het gebeurd. Het seizoen was zoo goed begonnen, de insiders verkneuterden zich al bij voor baat en zagen in gedachten hun horlogekettingen al reeds met het mooie zilveren plakje verzwaard en nudoor een 62 nederlaag stortte het luchtkasteel in elkander. Weg ongeslagen kampioenschap! Vervlogen illusie! Aan wien de schuld? Het staat niet aan mij, dit te be- oordeelen, maar het is een onomstootelijk feit, dat het diep treurig is, dat in een vereeniging als Ajax, met 300 werkende leden, het gebeuren kan, dat een derde elftal met 10 spelers in het veld komt, waaronder nog één uit Ajax V of VI. Het is daarom begrijpelijk, dat de animo bij sommige spelers al direct beneden nul was; daarbij kwam nog, dat A. geen zin had om links, B. niet om rechts te spelen, zoodat er allerlei factoren aan wezig waren om de zaak op een débacle uit te laten loopen. A. F. C., dat dezen wedstrijd verloren had gewaand, zag de kans schoon en greep onverbiddelijk toe. Zooals gezegd met 62 werden wij verpletterd. Maar toch is alles nog niet verloren. Indien we ons in de komende matches met een geweldig „feu sacré" in den strijd werpen, dan kan het nog. Come along gents'! Shall we be downhearted? GOALTIE. V»/ 'F Ongunstige resultaten van Ajax VI en VII. Keurige resultaten uit de Juniores- en Adspiranten-afdeeling. Meer en meer blijkt, dat ons 6e en 7e elftal te hoog zijn ingedeeld. Beiden speelden door terreinafkeuring en niet opkomen van den scheidsrechter slechts één maal en verloren resp. met 24 en 09 van Amstel III en Meteoor II. Mogelijk zal de elftallen-commissie, die deze week ver gadert, er een mouw weten aan te passen. Er zal n.l. nog een elftal ingelascht worden om ruimte te maken voor de 6B-ers van verleden jaar. Wellicht kan men door de hergroepeering, hierdoor veroorzaakt, sterkere elftallen samenstellen. Ajax VI beschikte over een vrij goede voorhoede, doch de achterhoede kon het tegen den Amstel-aanval niet bolwerken.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 6