CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 93 Ik speler, die maar voor het intrappen heeft. Iedereen, ook ik, was er van overtuigd, dat er een goal gemaakt zou worden en op hetzelfde oogenblik dat de speler in kwes tie den bal het doel in zou trappen, snerpte het fluitje van den scheidsrechter reeds. De eenvoudige kans werd echter niet benut, daar de bal weer tegen den paal ge trapt werd en in het veld terugsprong. De scheidsrechter, die zich op dat oogenblik in het midden van het speelveld bevond en absoluut in de onmogelijkheid verkeerde om te constateeren, dat de bal den doellijn gepasseerd zou kunnen zijn, wees naar het midden. Hij dacht: ik heb voor goal gefloten, dus is het goal. Als man van de prak tijk kan ik me zijn gedachtengang voorstellen, ofschoon het vreeselijk „zuur" is, als gedupeerde partij te fungee- ren. Tegen Martens, Hordijk, van Kol en de Boer, die natuurlijk appeleerden, beweerde hij, dat hijmeende, dat de bal zat. Na afloop van den wedstrijd, toen Desmit en mijn persoontje hem om inlichtingen vroegen, mochten w ij vernemen, dat hij geconstateerd had, dat de bal de doellijn gepasseerd was. 't Is wel ellendig dat wij de dupe worden van zoo'n ellendigen hlunder, om per sé, een begrijpelijke vergissing recht te praten. In den restee- renden speeltijd werden er nog energieke pogingen aan gewend, den stand gelijk te maken, wat ons met behulp van een Excelsior-back bijna gelukte. De voorhoede werd nog even, onnoodig, door elkaar gegooid en twee minuten voor tijd stelde Iseger den doelman nog even op de proef met een verraderlijk hard schot, dat met de grootste moeite gestopt werd. Het mocht echter blijk baar niet, het fluitje schalde en Ajax had, dank zij den scheidsrechter, die door kuitkramp zich het laatste kwar tier bijna niet meer verplaatsen kon, zijn eerste neder laag van het seizoen te pakken. We dienden nog een protest in, maar als de scheidsrechter niet op zijn laat ste verklaring terugkomt, is de nederlaag een feit. Een paar opmerkingen moeten me nog uit de pen. Onze voorhoede was er lang niet in. Waar de fout zat? Ik wacht me er voor Hordijk hier een standje te geven; hoeveel wedstrijden heeft deze ras-voetballer voor Rood en Wit al niet uit het vuur gesleept en hoeveel schoons heeft zijn ongeëvenaard voetbal-talent ons niet ge schonken? Mijn schrijfmachine komt inktlint te kort om Henk's lof te rikketikken, bovendien duurt mijn koffie drinken maar een half uurtje. Twee keer drie kwartier sprinters-capaciteiten aan den dag te leggen, valt om den drommel niet mee en hoeveel jaren maakte hij de jongere voetbal-generatie al niet beschaamd! Onze snelle linkervleugel kon er ook maar niet in komen. Twelker, ga toch eens een avondje extra trainen en neem je bal controle en rechterbeen eens onderhanden. Dan krijg je een tien op je rapport. Iseger, waar was je schot? Wat zou je die volgeladen auto's met Ajax-volgelingen een prettigen terugtocht bezorgd hebben, om van me zelf maar niet te spreken. Verder heb ik alleen voor de Vlie ger een afkeuring. Ik begrijp wel, dat het niet prettig is, zoo'n beroerde beslissing van den „Onfeilbare", maar dat mag geen reden zijn om twee keer achter elkaar „free-kick" te maken tegen den correct spelenden Excel- sior-linksbuiten. Blijf voetballen boy, ook al loopt het tegen, dat bespaart de vereeniging een slechten naam en tallooze vrije en strafschoppen. Verder zou ik Joop Martens nog eens een riem onder zijn hart willen steken, dat hij zich van de steken van „hare Majesteit de Pers" maar niets aan moet trekken, 't Gaat puik, Joop, laat ze maar zwammen. Zondag tegen V.U.C., luitjes. Are we downhearted? Never! Maar denk aan de trainingavonden. J. S. I j R. C. H. II—AJAX II. Het is het tweede niet mogen gelukken het goede voorbeeld van het eerste te volgen en met 32 moes ten wij in Haarlem verliezen. Laat ik hier direct aan toevoegen: het was niet noodig geweest en wel omdat de noodige geestdrift ontbrak en er enkele heeren waren die onnoodig hun keelen forceerden. R.C.H. II is een goed team, waarin Boekelaar Speelt die man niet in Zandvoort? Red.) ex-le, de leidende en gevaarlijke man was. Over het verloop van den match het volgende. Direct na den aanvang blijkt, dat beide partijen aan elkaar gewaagd zijn, maar ons gelukte het door bemiddeling van Jurriaans het eerste doelpunt te fabriceeren. Kuipers voelt zich als rechtshalf niet erg thuis, hij dringt te veel op en steeds dreigt van links gevaar. Vrij spoedig hebben de Racing-menschen, alhoe-^ wel in buitenspel-positie, den gelijkmaker langs Becker gejaagd. Rust treedt in met 1—1. Na de thee, die vooral onzen aanval geen goed ge daan had, wat zich uitte in slap spel, gelukte het den heeren toch ten tweede male den Racing-doelman te laten visschen. De strijd wordt iets feller; Couton staat nog al ver in 't veld, plotseling een hooge bal, hij kopt te vergeefs en de toestormende R.C.H.-aanval weet den gelijkmaker in het net te plaatsen, spoedig gevolgd door de winnende goal. De heeren ontwaken, pakken pit tiger aan en ofschoon het laatste kwartier grootendeels op de Racing-helft gespeeld wordt, het blijkt te laat, want als het einde daar is, hebben wij verloren. W. de B. I I AJAX II—HILVERSUM II. j Ook deze wedstrijd bracht teleurstelling, want 1 punt tegen de babies in de reserve is niet genoeg. Ik had beter verwacht. Laat ik direct constateeren, dat ook thans eerst nadat Hilversum gelijk maakte, de goede geest en wil in het team kwamen. Alhoewel het spelpeil niet hoog stond, waar zon en wind gedeeltelijk schuld aan waren, heb ben wij toch diverse fraaie kansen gehad om te winnen, maar het wilde niet en vooral Wim Smit, dien ik veel beter heb gezien, kon de goede richting niet vinden; neen Wim, je kunt beter hoor! Over den match moet ik

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 5