r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Belangrijk bericht. De Heeren Robijns en Gehrels (in de Biljart wereld overbekend), hebben zich op ons verzoek bereid verklaard, op Vrijdagavond 5 November a.s. in onze SOOS een biljartmatch te spelen. Eiken dag een glaasje j 92 Bij voorbaat zeggen wij beide Grootmeesters dank voor hun bereidwilligheid, terwijl wij alle Leden dringend aanbevelen, dit belangrijke ge beuren niet te verzuimen. ER IS WAT SCHOONS TE ZIEN, Ajacieden In het laatste nummer van Voetbal, Officieel Orgaan van den A. V. V. B., trekt de Heer Broekman van leer tegen de opname van de in ons blad voorkomende annonce „Eiken dag een glaasje". De schrijver van het artikeltje betoogt het zelfde wat ik in ons blad onzen voetballers steeds voor oogen houd, n.l. dat het gebruik van alcohol voor sportbeoefenaars uit den booze is. Op dit punt zijn wij het dus volkomen eens, maar op een ander punt in 's Heeren Broek mans betoog loopen onze meeningen verre uit een. Wat toch is het gevalDe Heer Broekman betoogt aan het slot van zijn artikel, zich er voE komen van bewust te zijn, dat de leden van den A. V. V. B. die het aangaat, er geen glas minder om zullen drinken. Dat is een veeg teeken! En in zooverre ben ik zoo vrij met den schrijver geheel van meening te verschillen. Ik heb n.l. het vertrouwen in het gezonde verstand van mijn clubmakkers nog niet verloren, overtuigd zijnde dat een goed sportsman zooveel mogelijk matigheid zal be trachten. „Reeds dikwijls heb ik dit geconstateerd" Overigens, „Een goed kind regeert zich zelf", en het drankverbod in andere landen heeft ieder een, die ter zake op de hoogte is, toch geleerd dat dwangtheorieën ontegenzeggelijk schipbreuk moeten lijden. Het ligt niet op het terrein van een sportkrant K hierover in den breede uit te wijden, al zouden enkele nummers over het principieele van het vraagstuk te vullen zijn. Ik resumeer alleen dit: De Heer Broekman zegt, dat ondanks alle geschrijf, de voetballers toch hun glas bier zullen drinken en ik beweer, dat goede sportsmen, ondanks alle advertenties, het gebruik van alcohol zullen nalaten, waarmede tevens is aangetoond dat ik niet be hoefde te aarzelen, deze advertentie te plaatsen. En waar op dit cardinale punt onze wegen wel verre uiteen loopen, lijkt mij verdere discussie overbodig. G. EXCELSIOR—AJAX. 1—0. Een snelle wedstrijd, maar schotlooze voorhoede. Een ellendige vergissing van Hazeu. Hordijk niet snel genoeg. Pas op, de Vlieger. Trek je er niets van aan, Martens. Koppig volhouden. Een zeer snelle wedstrijd, waarbij beide verdedigingen domineerden en die, door een kapitalen blunder van den „onfeilbare", ons een zeer onverdiende nederlaag bracht. De eerste tien minuten zijn geheel voor Ajax en twee dotten van kansen worden helaas door Twelker gemist. We zien nu pittige aanvallen van beide partijen en de Vlieger heeft de grootste moeite met den snellen Excel- sior-linksbuiten. Onze rechterwing is goed op dreef, maar krijgt onbegrijpelijk weinig te doen. Iseger en Hor dijk kunnen er maar niet in komen en ook Twelker deelt geweldig in de malaise. Behoudens een schitterend schot van Volkers, dat even mooi gestopt wordt, valt er van onzen aanval bitter weinig goeds te vermelden en 't is maar gelukkig dat onze achterhoede zoo waterdicht is. Wat werd er onbenullig en slecht geschoten; van den Berge had dan ook niet de minste moeite zijn doel schoon te houden. Na de rust vallen we energiek aan en het lijkt er op, dat Ajax de punten mee zal nemen. Voor den vijande lijken goal brengen wij er echter weer niets van terecht; het doel wordt veel te hoog gezocht en de lage schoten zijn zoo futloos en slap, dat de Amsterdamsche suppor ters, die in grooten getale aanwezig zijn, de schrik om het hart slaat. De voorzetten van Twelker, die er na de rust iets beter in was, belandden bijna alle in de veilige armen van v. d. Berge, die met geweldige trappen zijn doelgebied zuivert. Ook Excelsior begint zich weer te roeren en de Boer kan zijn talenten diverse malen laten schitteren. Twintig minuten zijn er nog te spelen, een snelle uitval van Excelsior, een schot en ons doel zou doorboord zijn, als de paal geen redding had ge bracht. De bal springt terug en komt bij een Excelsior-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 4