I 0 Hotel Café Restaurant „METROPOLE" F Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Nl daarover kunnen wij moeilijker een oordeel vel len dan over het Duitsche elftal. Verschillende Nederlandsche spelers zagen wij nog nooit in het veld. Van Gelder, Massy? Wij kennen ze slechts van hooren noemen, doch vertrouwen op den goeden kijk van Hirschman c.s. Resu- meerende is het Duitsche elftal een team dat te kloppen is. En dan moet het maar gebeuren ook! i Rembrandtplein 22 Telefoon 48541. Aanbevelend G. CH. DOON. 91 CLUB-AVONDEN. De Titanenwed strijd is begonnen en lustig klotst het ivoor op alle tafels der gezellige Ajax- soos. Diverse se cretarissen en ar biters helpen ons de honderden en honderden caram boles te boeksta ven en zoowel de kruk- als kei-par tijen staan in het teeken van de competitie. De ar biters vooral heb ben soms een geweldig moeilijke taak. Iedere carambole toch moeten zij luid aangeven, het gemaakte aantal als serie den secretarissen opgeven, die dit gebeuren aan de vergetelheid ontrukken, door alles op een echte wed- strijdlijst te noteeren. Nu zijn er ivoor-wellustelingen, die met alle 'moeilijkheden op het groene laken spotten en heele series aaneenrijgen. Maar er zijn ook pommerans- ridders, die de ballen als dronken matrozen over de groene vlakten laten passagieren en hun keu aan den ach terkant krijten. En zoo'n partij arbitreeren valt om den dooien dood niet mee, daar het resultaat maar steeds niets, niets en nog er eens niets is. Gelukkig is er een bepaling in het biljart-reglement, dat wanneer een speler geen één bal raakt, dit een punt voor de tegen partij beteekent (lach niet, 't is een drama, voor z.g. carotte-spel) en zoo komen ook deze gladiator-partijen tot een goed einde. Alle begin is ook moeilijk, niet waar, en de animo bij deze friendly games is zeker niet min der dan bij de eerste-klassers. Er was maar één töèp over de prijzen: „keurig! Wat we buitengewóón- daïdig vonden, is dat diverse leden ook een prijsje beschikbaar stelden, terwijl we even verklappen willen; (Jat. Mr. Koolhaas 37.50 voor dergelijke offers incasseerde. Wij danken U, leden van Ajax, voor deze prijzenswaardige medewerking. Zooals wij in het Vorige clubblad mededeelden, schre ven vijftig leden in, diè> wipóver vijf klassen verdeelden. In de hoofdklasse moeten nog worden bijgevoegd: Sweering, de jongste eerste-klas-speler van Nederland, die met z'n keu kwispelt als een poedel tegen een vette kluif, en Delsen, oók fcooVr moyenne- en serie-verzame laar. Voorts hebben we nog elf nakomers in een afdee- ling ingedeeld, en wel .(Je heer en: G. Doon, J. F. de Mooy, P. Vunderink, C. Wjntershoven,Wesling, A. Bogaard, H. Hordijk, E. Sluter, W. Mast, L. Arens, E. v. d. Zwaan, die dus nu ook een compleie competitie vormen. We hebben dus nu: afd. A. (hoofdklasse) 12 deelnemers; afd. B., C., D., E., ieder 10 deelnemers, en afd. F., 11 deelnemers, totaal dus\.eeij competitie van 63 personen, die met elkaar maar eventjes 602 partijtjes moeten spe len om tot een goéd einde té komen. Inschrijvingen kufinén helads niet meer aangenomen worden, terwijl wij .tevens bepaalden, dat deelnemers, die drie keer niet aanwezig zijn, van verdere deelneming uitgesloten worden. Wij rekenen bij voorbaat op aller medewerking! Kijk dus niet boos, als we U van de lees tafel of uit een kaartgröepje halen, het is voor een ge regeld verloop der competitie noodig. De Clubavond-commissie: J. SCHOEVAART. M. J. KOOLHAAS. M. SMIT. Dam-, Schaak- en Kaarspelen. Mah-Jjong. Sjoelbak. Het vermakelijke voetbal-tafel-spel. Keurig voorziene leestafel: Het Sportblad, Sportkroniek, De Sport, Revue der Sporten, Sport in Beeld, enz. Alle verslagen Ajax I be treffende uit diverse bladen. Bridge-liefhebbers gevraagd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 3